Jak omówić lekturę, kiedy uczniowie nie czytają?

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jak omówić lekturę, kiedy uczniowie nie czytają?

Postautor: silije » 2017-07-11, 10:23

Zgadzam się Łosoś, że nie da się przeczytać na lekcji kilkuset stron. Trzeba wybrać fragmenty, które "chwycą" i dzieci będą chciały się dowiedzieć, co dalej. Istnieją dobre książki "jednolekcyjne" np. seria "Wojny dorosłych - historie dzieci" wyd. Literatura, nie mogłam też się oprzeć i przeczytałam moim klasom dwie moje książki. Czytam też na głos w formie nagradzania tzn. pracujecie 35 minut w skupieniu, aktywnie i w dobrym tempie, to ostatnie 10 minut czytam wam coś pięknego. Wtedy w 35 minut czasem dawało się zrobić tyle, ile w 45 i jeszcze przemycić 10 minut literatury :)

Też mam takie okresy, kiedy nie jestem w stanie czytać dla siebie samej: praca, wspólnota, czyli zajęcia pozazawodowe i troje dzieci, które sama wychowałam, ale już się robią duże (wszystkie uzależnione od czytania). No więc nadrabiam w ferie, święta i wakacje, ile wlezie :mrgreen: Niewiele kupuję, ale pożyczam od rodziny i znajomych, to niekończące się źródła. Na oczy jeszcze nie narzekam.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak omówić lekturę, kiedy uczniowie nie czytają?

Postautor: Łosoś » 2017-07-11, 10:55

Cóż, nauczyciele mają tylko wolne i nic nie robią. Tak niesie wieść gminna. Aż dziw, że nie mam czasu na czytanie.


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”