Konspekt do lekcji nt. filmów.

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

francescaa

Konspekt do lekcji nt. filmów.

Postautor: francescaa » 2018-04-02, 21:42

Do społeczności na forum dołączyłam dziś, więc wszystko jest tu dla mnie nowe. Liczę na pomoc z konspektem do jednej lekcji.
Obecnie jestem studentką, odbywam praktykę nauczycielską w liceum z przedmiotu historia. Część lekcji mam już za sobą. Po zakończeniu praktyki muszę oddać konspekty wszystkich lekcji, które przeprowadziłam. Na jednej z nich klasa podzielona na grupy (a w zasadzie 4 klasy) prezentowała wybrany przez siebie film dot. tematyki żydowskiej. Nie przygotowywałam do tej lekcji żadnego konspektu, bo i jak? Teraz jednak należałoby te lekcję udokumentować w jakiś sposób.
Jakie sa cele lekcji w takim przypadku oprócz tego, że "uczen zapoznaje się z dorobkiem kinematografii polskiej i światowej, która porusza kwestie żydowskie" (chociaż to brzmi dla mnie conajmniej dziwnie). Metody dydaktyczne to... Może dyskusja nt. wybranych filmów?
Środki dydaktyczne w tym przypadku to chyba formy prezentacji, które uczniowie wybrali do swoich prezentacji, prawda? (Były prezentacje w power poincie, plakaty, ustne omówienie). W pewien sposób zatem, to uczniowie narzucili środki dydaktyczne.
Za wszystkie wskazówki z góry dziękuję!

Wróć do „Przedmioty humanistyczne”