Program Młodzi Przedsiębiorczy - uczniowie zakładają firmę

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

PPekalska
Posty: 1
Rejestracja: 2019-09-23, 13:27
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Program Młodzi Przedsiębiorczy - uczniowie zakładają firmę

Postautor: PPekalska » 2019-09-23, 13:38

Drodzy nauczyciele!
Chciałabym Was serdecznie zachęcić do namówienia swoich uczniów do wzięcia udziału w programie, którym koordynuję - Młodzi Przedsiębiorczy. To jest strona programu, gdzie jest on szczegółowo opisany i gdzie znajduje się formularz zgłoszeniowy ---> https://przedsiebiorczy.ceo.org.pl/

A na czym w skrócie polega program? Jest on skierowany do uczniów w wieku 14-17 lat. Uczniowie co miesiąc uczą się o szczegółach prowadzenia przedsiębiorstwa i pracy projektowej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Pomagają im w tym mentorzy, którzy sprawdzają ich prace i udzielają im wskazówek. Celem programu jest wirtualne, lub jeśli tak zadecydują uczniowie faktyczne, założenie własnej firmy. Dodatkowo prowadzone będą przez ekspertów wirtualne wykłady, na tematy około ekonomiczne, czyli np. jak prawidłowo stworzyć swoje CV, jakie kompetencje są teraz poszukiwane na rynku pracy czy jakie są różne formy zatrudnienia na rynku pracy.

Myślę, że jest to program, który świetnie pobudza wyobraźnię i pokazuje uczniom, że w każdym mogą tkwić cechy przedsiębiorcze :)

tomeh
Posty: 31
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Program Młodzi Przedsiębiorczy - uczniowie zakładają firmę

Postautor: tomeh » 2020-01-17, 02:31

Mogą sobie zagrać w domu w RTC lub Sim city, lub Hard truck lub setki innych gier gdzie prowadzi się firmę i uczy jak to funkcjonuje i muszą inwestować wydawać i planować. A te gry są coraz lepsze logiczno przemysłowe.


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”