Nauczyciel WOS-u, historii

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

olka20
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-24, 15:25
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: łódzkie

Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: olka20 » 2008-09-24, 15:55

Czy po kierunku POLITOLOGIA mogę zostać nauczycielem WOS-u, historii (interesuje mnie szkoła średnia) ??? Sądzę, że konieczne jest uzyskanie specjalności nauczycielskiej? Jeśli tak, w jaki sposób można to zrobić? Czy mogę ową specjalizację zrobić w trakcie studiów, czy dopiero po uzyskaniu tytułu magistra ??? Proszę o wszelkie informacje na ten temat, z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: renati23 » 2008-09-24, 16:07

olka20 pisze:Sądzę, że konieczne jest uzyskanie specjalności nauczycielskiej?

dobrze sądzisz
olka20 pisze:Jeśli tak, w jaki sposób można to zrobić?

studia podyplomowe
olka20 pisze:Czy mogę ową specjalizację zrobić w trakcie studiów, czy dopiero po uzyskaniu tytułu magistra ???

z reguły można na ostatnim roku studiów

olka20
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-24, 15:25
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: olka20 » 2008-09-27, 12:30

Spotkałam się z ofertą studiów podyplomowych z WOS-u, jednak z informacją: dla absolwentów kierunków pedagogicznych, którzy chcą podnieść kwalifikacje zawodowe. Czy to oznacza, że dla mnie - studentki politologii- droga zamknięta?
Jaki konkretnie kierunek (oczywiście podyplomowo) powinnam ukończyć, aby móc uczyć WOS-u, historii?
Czy będąc na kierunku politologia ( na razie licencjat) mogę odbyć praktyki w szkole? Czy raczej jest to dla tego kierunku nie możliwe?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: dushka » 2008-09-27, 12:33

Raczej nie możesz. Musiałabyś najpierw zdobyć uprawnienia pedagogiczne.

olka20
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-24, 15:25
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: olka20 » 2008-10-01, 21:11

Czy mogę uczyć w szkole i w trakcie robić owe uprawnienia pedagogiczne?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: dushka » 2008-10-01, 21:15

Jest to możliwe, aczkolwiek rzadkie bardzo, i raczej dopiero wówczas, gdy dyrektor nikogo z uprawnieniami nie może znaleźć. Raczej nie nastawiałabym sie na taką ewentualność.

sylwiaa
Posty: 12
Rejestracja: 2008-11-22, 11:42
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: sylwiaa » 2008-11-22, 11:54

Witam jestem tutaj nowa i mam kilka pytań :)

w tym roku kończę licencjat z administracji wybieram się na studia podyplomowe dające uprawnienia do nauczania WOSu w szkole i mam pytanie w związku z tym:

1. Czy po skończeniu tych studiów podyplomowych ( trwają 3 semestry) będę mogła zacząć pracę odrazu w liceum?

2. czy można łączyć zawód nauczyciela z inną pracą ( wiadomo nauczyciel WOSu nie pracuje nie wiadomo ile więc czasu ma sporo...?

Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: ann » 2008-11-23, 18:01

sylwiaa pisze:Witam jestem tutaj nowa i mam kilka pytań :)

w tym roku kończę licencjat z administracji wybieram się na studia podyplomowe dające uprawnienia do nauczania WOSu w szkole i mam pytanie w związku z tym:

1. Czy po skończeniu tych studiów podyplomowych ( trwają 3 semestry) będę mogła zacząć pracę odrazu w liceum?

2. czy można łączyć zawód nauczyciela z inną pracą ( wiadomo nauczyciel WOSu nie pracuje nie wiadomo ile więc czasu ma sporo...?

Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Pozdrawiam :)

Ad. 1. Z tego, co widzę nie masz kursu pedagogicznego.
Ad. 2. Z tego, co mi wiadomo, można.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

sylwiaa
Posty: 12
Rejestracja: 2008-11-22, 11:42
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: sylwiaa » 2008-11-23, 18:38

no właśnie te studia podyplomowe dają uprawnienia pedagogiczne :) więc z tego co rozumiem to można po tym pracować w szkołach :) tylko chodziło mi bardziej o to czy nie trzeba zdobyć praktyki w szkołach niższego szczebla np gimnazjum czy po prostu można iść odrtazu do liceum :)

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: ann » 2008-11-23, 19:29

sylwiaa pisze:no właśnie te studia podyplomowe dają uprawnienia pedagogiczne :)

A nie kwalifikacje do nauczania WOS-u? Na jakiej uczelni to są studia?
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

sylwiaa
Posty: 12
Rejestracja: 2008-11-22, 11:42
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: sylwiaa » 2008-11-23, 20:25

no właśnie przeczytałam dwa sprzeczne opisy tych studiów i już nie wiem a jest to UKSW to w takim razie mam pytanie jeżeli by sie okazało że studia te nie dają takich uprawnień to w jaki sposób można je uzyskać? czy są jakieś kursy?

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: ann » 2008-11-24, 11:50

sylwiaa, na stronie UKSW w opisie studiów pisze wyraźnie: W programie studiów nie zostało uwzględnione przygotowanie pedagogiczne.
Uprawnienia pedagogiczne możesz dobyć na... studiach podyplomowych - chociażby na UW ;)

BTW - może zacznij stosować znaki interpunkcyjne?
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

sylwiaa
Posty: 12
Rejestracja: 2008-11-22, 11:42
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: sylwiaa » 2008-11-24, 18:45

ann tak na stronie UKSW faktycznie jest to napisane, ale dopiero teraz ( zaznacze ,że tego ostatniego zdania nie było jakieś 2 tygodnie temu) dlatego stąd moja niewiedza i rozbicie po przeczytaniu sprzecznych informacji :) ahhh coś czuje,że odpuszczę sobie te studia podyplomowe... szczerze to mysle, że gra nie warta świeczki... co do znaków interpunkcyjnch to sorry, ale to przyzywczajenie nie stosuję ich na gg, w mailach..... więc tak to wychodzi:)

Kharola
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-21, 11:38
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: Kharola » 2009-02-21, 11:46

A ja mam taką o to sytuację. Jestem z wykształcenia pedagogiem (narazie licencjat, ale jestem w trakcie studiów magisterskich). Natomiast w czerwcu czeka mnie obrona licancjatu z drugiego kierunku - stosunki międzynarodowe, specjalność polityka europejska. I jak to się ma do nauczania przedmiotu - wiedza o społeczeństwie? Czy to wystarcza do tego by zostać nauczycielem? Ja słyszałam, że to w dużej mierze zależy od dyrektora szkoły. Czy mogłabym dostać pracę w szkole w między czasie uzupełniając swoje wykształcenie o wymagany zakres do bycia nauczycielem przedmiotu wiedzy o społeczeństwie?

sylwiaa
Posty: 12
Rejestracja: 2008-11-22, 11:42
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel WOS-u, historii

Postautor: sylwiaa » 2009-02-21, 14:17

wiesz ja w podobnej sprawie pisałam do kuratorium- koncze teraz administracje i chciałabym kontynuować naukę na studiach magisterskich na sepc. integracja europejksa Pani z kuratorium odpowiedziała mi że jeżeli kierunek studiów jest zgodny z nauczaniem przedmiotu to wszystko zależy od dyrektora szkoły. Nie oszukujmy sie ale nie ma jednego konkretnego kierunku do tego aby uczyc Wosu może być to zarówno politologia jak i stosunki miedzynarodowe... wybór jest tutaj duzy:)


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”