Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

chlodna_wisnia
Posty: 29
Rejestracja: 2009-08-08, 16:30
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: chlodna_wisnia » 2009-08-11, 19:51

Moja pani od polskiego często powtarza, że musi sprawdzac nasze wypracowania do 4 nad ranem.. Czy w związku z tym może byc tak, że "denerwują" ją długie prace?
Zawsze rozpisuję się na jakieś 3 strony kartki A4. Czy mam zmniejszyc objętośc swoich prac, czy też nauczyciele lubią, kiedy wypracowanie jest długie?
Chciałabym poznac punkt widzenia polonistów na tę sprawę.
Z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: chiczi » 2009-08-11, 22:02

Dla mnie liczy się jakość, nie ilość :)
Nie narzekam również, że uczniowie piszą za długie prace :)
Jestem natomiast bardzooo wyczulona na plagiaty internetowe :evil: - nie mam litości: ndst bez możliwości poprawy.

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-12, 11:20

Zgadzam się z chiczi.Też stawiam na jakość,a nie na ilość.Wypracowania staram się sprawdzić w jednym dniu.Najwięcej problemów mam z wystawieniem oceny za pracę pisemną.Chlodna wisnio jak masz dobry temat,w którym możesz się wykazać to nie zastanawiaj się:)tylko pisz:)

Awatar użytkownika
eoine
Posty: 49
Rejestracja: 2007-09-10, 20:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: eoine » 2009-08-13, 19:31

Oczywiście: jakość, nie ilość, jest tu najistotniejsza.
A przy sprawdzaniu prac nic mnie tak nie męczy, jak rozszyfrowywanie 'znaczków', które teoretycznie powinny być literami.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: koma » 2009-08-13, 21:23

eoine pisze:A przy sprawdzaniu prac nic mnie tak nie męczy, jak rozszyfrowywanie 'znaczków', które teoretycznie powinny być literami.

To nie rozszyfrowuj, tylko oceniaj estetykę zapisu i umiejętność zapisu tekstu w alfabecie polskim.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: chiczi » 2009-08-13, 21:29

Koma, pamiętać jeszcze trzeba o dysgrafii :)

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-14, 00:06

Jak mam ucznia,który pisze nieestetycznie to wtedy proszę go i pisanie prac na komputerze:)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: malgala » 2009-08-14, 08:37

zanetaceglinska pisze:Jak mam ucznia,który pisze nieestetycznie to wtedy proszę go i pisanie prac na komputerze:)

A co z ortografią? Czy funkcję sprawdzania pisowni ma wtedy wyłączoną?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: dushka » 2009-08-14, 09:04

Na pewno nie, bo przecież w domu nauczycielka nie ma kontroli ;)

Dlatego uważam że pisanie pracy polonistycznej, kiedy chcę ocenić nie tylko styl pisania, na komputerze jest niewłaściwe. Oczywiście pomijam tu przypadki skrajnej dysgrafii.

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-14, 11:23

malgala coś za coś.O wiele ciężej jest sprawdzać pracę,która jest nieczytelnie napisana.

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-14, 11:24

dushka jak lubisz bawić się w rozszyfrowywanie to powodzenia życzę:).Ale przecież Ty nie jesteś polonistką,więc Ciebie to i tak nie dotyczy :)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: koma » 2009-08-14, 11:36

zanetaceglinska pisze:dushka jak lubisz bawić się w rozszyfrowywanie to powodzenia życzę:).Ale przecież Ty nie jesteś polonistką,więc Ciebie to i tak nie dotyczy :)

Ale ja jestem polonistką i to z duuuużą praktyką. I zaręczam Ci, że nie bawię sie w rozszyfrowywanie hieroglifów! Uczeń - pomijając oczywiście prawdziwych dysgrafików- ma obowiązek pisania po polsku, z zachowaniem kształtów liter i moim obowiązkiem jako polonisty jest tę umiejętnośc ocenić. Jeżeli ja dostaję prace nabazgraną, to stawiam jedynkę. Nie ma przecież treści, nie mogę sprawdzić poprawności językowej, nie widzę kompozycji, leży ortografia i interpunkcja. Czyli zero punktów. Mam pozwolić sobie na lekceważenie mnie i moich poleceń??Chce dostać pozytywny stopień, niech włoży w to choć troche wysiłku, zamiast bezmyślnie bazgrołami odwzorować z gotowca internetowego.

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-14, 11:41

Ale ja jestem polonistką i to z duuuużą praktyką. I zaręczam Ci, że nie bawię sie w rozszyfrowywanie hieroglifów! Uczeń - pomijając oczywiście prawdziwych dysgrafików- ma obowiązek pisania po polsku, z zachowaniem kształtów liter i moim obowiązkiem jako polonisty jest tę umiejętnośc ocenić. Jeżeli ja dostaję prace nabazgraną, to stawiam jedynkę. Nie ma przecież treści, nie mogę sprawdzić poprawności językowej, nie widzę kompozycji, leży ortografia i interpunkcja. Czyli zero punktów. Mam pozwolić sobie na lekceważenie mnie i moich poleceń??Chce dostać pozytywny stopień, niech włoży w to choć troche wysiłku, zamiast bezmyślnie bazgrołami odwzorować z gotowca internetowego.[/quote]
Każdy ma swoje zasady.Ja mam takie Ty masz inne.Nie każdemu pozwalam na pisanie prac na komputerze.Tylko uczniom z dysgrafią.Pracuję w prywatnej szkole,gdzie panują trochę inne zasady.Uwierz mi,że niejednkrotnie znalazłam w pracy piusanej na komputerze błędy ortograficzne,stylistyczne i interpunkcyjne.Zresztą jak podaję temat wypracowania,to wcześniej sprawdzam, czy dany temat nie jest na którejś ze stron internetowych.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: dushka » 2009-08-14, 12:22

dushka jak lubisz bawić się w rozszyfrowywanie to powodzenia życzę:).Ale przecież Ty nie jesteś polonistką,więc Ciebie to i tak nie dotyczy :)


Nie, ale jestem pedagogiem specjalnym RÓWNIEŻ na języku polskim i także odczytuję bazgroły uczniów :]

I przepraszam bardzo, ale - 23 lata i długoletnia praktyka? ;) I iluż masz tych uczniów dysgraficznych w tej prywatnej szkole?

Jeszcze kilka Twoich wypowiedzi i przestanę Cię uważać za godnego rozmówcę, naprawdę.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Mam pytanie do nauczycieli języka polskiego!

Postautor: chiczi » 2009-08-14, 12:26

dushka pisze:I przepraszam bardzo, ale - 23 lata i długoletnia praktyka?


Dushka- zanetaceglinska na początku postu cytuje komę (ona ma długoletnią praktykę) :)


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”