gazeta szkolna

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

abe
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-21, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

gazeta szkolna

Postautor: abe » 2010-01-26, 17:30

czy ktoś z was mógłby mi doradzić w sprawie gazetki szkolnej? o czym piszecie w swoich gazetach?, jak to wygląda od strony technicznej?, jak nagradzacie za to uczniów/motywujecie uczniów ?
Pisać o bieżących wydarzeniach - to zbyt mało. A w takiej gazetce przydałyby się jakieś atrakcyjne/ciekawe/pouczające artykuły- tylko że nie mam pojęcia- jakie!?

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: gazeta szkolna

Postautor: nadia » 2010-02-05, 17:18

ja jestem opiekunem zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej.Nasza gazetka ma kilka działów (sekcji).Mamy na przykład dział sportowy,dział motoryzacyjny, zdrowie i uroda, krzyżówka, humor, ciekawostki i aktualności z życia szkoły.Uczniowie chętnie pracują w zespole redakcyjnym i nie trzeba ich jakoś specjalnie motywować.

Awatar użytkownika
waszapanipolonistka
Posty: 9
Rejestracja: 2011-04-22, 16:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: gazeta szkolna

Postautor: waszapanipolonistka » 2011-04-22, 17:42

Polecam projekt Junior Media, trzeba zgłosic szkołę i można przygotowyawc gazetkę na gotowej platformie dziennikarskiej, a dodatkowo wygrac profesjonalny wydruk i warsztaty dziennikarskie. Ostatecznie pozostaje program Microsoft Publisher. Tematy podpowiada samo życie, wszystko to, czym żyją uczniowie i szkoła, przy czym, myślę, nie należy omijac spraw kontrowersyjnych :D


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”