czy kartkówki należy przechowywać ?

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

czy kartkówki należy przechowywać ?

Postautor: fajnyprofesor » 2011-03-11, 17:23

Co jakiś czas robię kartkówki z j. polskiego, w których proszę o niezapisywanie pytań tylko odpowiedź, czasami wyrazową, czasami zdaniową. Najczęściej sa to 3minutówki. Czy takie kartkówki nalezy przetrzymywać. Czy przechowujemy tylko sprawdziany z wiekszego zakresu materiału. I drugie pytanie, czy rodzic może zażądać otrzymanie takiej kartkówki czy sprawdzianu. Do tej pory sprawdziany dawałam do poprawy i pokazania rodzicom z podpisem i prosiłam o zwrot. Kartkówki, często pisane na małych karteczkach oceniałam i przekazywałam uczniom tylko oceny bądź plusy i minusy.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: czy kartkówki należy przechowywać ?

Postautor: koma » 2011-03-11, 20:39

Ja kartkówek nie przechowuję, bo nie mam składu makulatury.
Oddaję uczniom z poleceniem, aby pokazali rodzicom. Wiedzą zresztą i mają to podane na początku roku, ze wszelkie stopnie i moje wpisy muszą byc podpisane przez rodzica. Jeżeli tego nie robią - nie mój cyrk. Niech tego pilnują rodzice, aby dziecko nie robiło ich w konia. Ja nie muszę.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: czy kartkówki należy przechowywać ?

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-03-12, 17:43

Kartkówka to zbiorowa odpowiedź pisemna na zadane pytanie, które mogłoby być zadane jednemu uczniowi przy tablicy. Z takiego wydarzenia nie zostawiam żadnych papierów - oddaję uczniom.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: czy kartkówki należy przechowywać ?

Postautor: vuem » 2011-03-12, 19:24

Ja osobiście trzymam do momentu zatwierdzenia ocen. Choć nie zdarza mi się, bym demonstrować nimi musiał postępy uczniów, jednak w razie czego, gdyby któryś z rodziców chciał obejrzeć wszystkie sprawdziany dziecka trzymam w szafie.
W niczym mi to pudełeczko nie przeszkadza, dwa razy do roku jest opróżniane, po krzyku.

jaga111
Posty: 66
Rejestracja: 2010-03-23, 17:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: czy kartkówki należy przechowywać ?

Postautor: jaga111 » 2011-03-14, 20:49

Ja przetrzymuję do końca roku szkolnego. Kiedys miałam takie zdarzenie że dziecko na koniec semestru przyszło z pytaniem dlaczego wśród jego ocen cząstkowych pojawiło się 2 skoro nie pamięta aby dostało taką ocenę z kartkówki. Odszukanie (niewielka ilość uczniów) kartkówki załatwiło sprawę.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: czy kartkówki należy przechowywać ?

Postautor: iluka » 2012-08-02, 09:53

Wszystkie prace pisemne uczniów przechowuję do końca roku szkolnego, czyli 31 sierpnia.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Martynahistoryczka
Posty: 36
Rejestracja: 2012-03-24, 17:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: czy kartkówki należy przechowywać ?

Postautor: Martynahistoryczka » 2012-09-06, 22:54

Pamiętam, że dwa lata temu w mojej szkole była jakaś kontrola i nauczyciele zostali poproszeni przez dyrekcję o dostarczenie WSZYSTKICH sprawdzianów, testów, kartkówek itd wraz z uzasadnieniem tych ocen :shock: A że było to pod koniec roku to niektórzy mieli mały problem...

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: czy kartkówki należy przechowywać ?

Postautor: linczerka » 2012-09-07, 19:10

A gdzie Wy to wszystko przechowujecie? Pytam serio.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: czy kartkówki należy przechowywać ?

Postautor: vuem » 2012-09-07, 19:24

Martynahistoryczka pisze:Pamiętam, że dwa lata temu w mojej szkole była jakaś kontrola i nauczyciele zostali poproszeni przez dyrekcję o dostarczenie WSZYSTKICH sprawdzianów, testów, kartkówek itd wraz z uzasadnieniem tych ocen A że było to pod koniec roku to niektórzy mieli mały problem...


I jakie były konkluzje kontroli?

Że prawo zabrania oddania uczniowi zamiast przechowywania ani jednej kartkówki, czy innej pracy?

Że każda ocena w klasyfikacji musi zostać uzasadniona na piśmie?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: czy kartkówki należy przechowywać ?

Postautor: iluka » 2012-09-07, 19:31

:idea: Segregator a w nim 30 :!: skoroszytów, do których wpinam kolejne prace uczniów. .
Rodzic, dyrektor, kurator w każdej chwili mają do wglądu :cyclopsani:
Działam, na zasadzie matki karmiącej ,,pierś na żądanie.. :oops:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”