Wymagania na daną ocenę w 3 kl. ZSZ

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Wymagania na daną ocenę w 3 kl. ZSZ

Postautor: Monita83 » 2007-09-04, 18:32

Poszukuję wymagań na daną ocenę z języka polskiego dla klasy 3 Zasadniczej Szkoły Zawodowej... starałam się szukać tego w internecie, ale jakoś bezskutecznie, może jednak ktoś z Was mógłby mi pomóc? Może zna jakąś stronę, na której mogłabym to znaleźć... Nie ukrywam, że zależy mi na czasie...

Awatar użytkownika
henek
Posty: 12
Rejestracja: 2007-08-30, 14:32

Re: Wymagania na daną ocenę w 3 kl. ZSZ

Postautor: henek » 2007-09-04, 20:11

Witam!!!!!!!!
Nie wiem do kiedy musisz oddać plan, ale na pewno poradzisz sobie sama. :wink: Też niestety przez to przechodziłam dwa lata temu. Proponuję wziąć do ręki program i poprosić również któregoś nauczuciela o jego wymagania. Wtedy będzie Ci łatwiej. Sama musisz ustalić kryteria oceny - jakie umiejętności na jaką ocenę.
Trzymam kciuki!!!! Powodzenia!!!!!!!! :flower:

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Wymagania na daną ocenę w 3 kl. ZSZ

Postautor: Monita83 » 2007-09-04, 21:37

Ech...chyba nie mam wyjścia i będę musiała, tak jak radzicie- sama stworzyć te kryteria... miwues- piszesz m.in., że znam program i swe cele- zgadza się :mrgreen: Nie znam jednak uczniów, pierwszą lekcję mam z nimi w czwartek... dlatego rozumiem, że te kryteria powinnam sobie ustalić po jakimś czasie, jak ich poznam, ich możliwości, tak?

Awatar użytkownika
henek
Posty: 12
Rejestracja: 2007-08-30, 14:32

Re: Wymagania na daną ocenę w 3 kl. ZSZ

Postautor: henek » 2007-09-04, 21:43

Słuchaj wymagania na daną ocenę musisz napisać zanim poznasz uczniów. Teraz ważne są terminy - cholerna biurokracja. Napisz cokolwiek, w następnym roku albo już w kolejnym półroczu stworzysz wymagania w oparciu o program, cele szkoły itd. Uważam, że któryś z nauczycieli strszych od Ciebie i pracujących w tej szkole powinien Ci pomóc. Przecież powinniśmy trzymać się razem!!!!!!!!!! :sunny:

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Wymagania na daną ocenę w 3 kl. ZSZ

Postautor: chiczi » 2007-09-04, 21:47

Witaj Monita :*. Widzę, że borykamy się z podobnymi problemami :|
Kryteria oceniania również muszę opracować sama i przedstawić uczniom...Polonistki poinformowały mnie, że te kryteria podaje się "na początkowych lekcjach"....
Ale ja wiem, że przecież w ciągu jednego, dwóch dni nie opracuję takiego zestawu :!:
Pierwsza lekcja- poznajemy się
Druga- kontrakt
Trzecia- chyba podręczniki, lektury
I jak dam radę, okolice czwartej lekcji kryteria...
Powoli zapoznaję się z programem nauczania, podręcznikami, więc stwierdziłam, że nie będę panikować i pisać kryteriów na huurrraa :mrgreen:
P.S. A ja najwcześniej jutro poznam swoją opiekunkę :wink:

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Wymagania na daną ocenę w 3 kl. ZSZ

Postautor: Monita83 » 2007-09-04, 21:51

O! chiczi! widzę, że jednak nie jestem sama! :mrgreen:
henek- ja mam pewne wymagania na poszczególne oceny, jednak dotyczą one kl. 1 zawodówki... może bym jej jakoś przekształciła... hmmm...

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Wymagania na daną ocenę w 3 kl. ZSZ

Postautor: chiczi » 2007-09-04, 21:54

Monita83 pisze:O! chiczi! widzę, że jednak nie jestem sama!


Ależ skąd :*. Ja mam dylemat za dylematem i poruszam się w sferze "papierkowo-podręcznikowo-programowej" trochę niepewnie :mrgreen:

Wydaje mi się, że śmiało możesz przeredagować te wymagania kl. 1 :)

Awatar użytkownika
henek
Posty: 12
Rejestracja: 2007-08-30, 14:32

Re: Wymagania na daną ocenę w 3 kl. ZSZ

Postautor: henek » 2007-09-04, 21:58

Monita brawo!!!!!!!!!!!
skoro masz wymagania na poszczególne oceny do klasy 1 zawodówki, a teraz potrzebne ci są do 3, to poprostu dodaj do poszczególnych wymagań trochę nowych terminów i to wszystko. Nie sądzę, żeby ktoś ( a w szczególności dyrektor) to czytał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”

cron