Jakie podreczniki i ktore lepsze?

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: linczerka » 2012-09-19, 17:29

Od czasu do czasu daj znać, jak Ci się pracuje na "Oto ja". Ciekawa jestem opinii praktyków.
dddddd pisze:Oj ja też widzę różnicę w pierwszakach 3 lata, a teraz.

Różnica kolosalna. To samo mówią ci, którzy uczą teraz w czwartych klasach.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

goszkaba
Posty: 2
Rejestracja: 2010-10-21, 09:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

EDUKACJA POLSKA

Postautor: goszkaba » 2012-12-30, 19:32

Witam serdecznie !
Ostatnio rozmawiałam z koleżanką o pakiecie Witaj Szkoło - Edukacji Polskiej ( ona jest ogólnie zadowolona ). Ja jednak prosiłabym jeszcze inne nauczycielki, które na tym pracują lub o tym słyszały o opinie.
Z noworocznym pozdrowieniem
goszka :D

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: linczerka » 2012-12-30, 20:14

Z tego pakietu najbardziej podobają nam się przedstawiciele. Ładne wydanie. :) Oglądałam część pakietu -to była klasa I i częściowo klasa II. Zawartością tego oglądanego nie jestem zachwycona. Mało atrakcyjne w treść - jak dla mnie. Matematyka totalna porażka (jak w większości zresztą). A poprawili się z obudową merytoryczną? Zanim zdecydujesz, oglądnij całość - od I do III klasy i zobacz, czy są niespodzianki.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: hanamat » 2012-12-31, 14:31

Ja po trzyletnim cyklu "Witaj szkoło" przeszlam na Elementarz XXI wieku z Nowej Ery i jestem bardziej zadowolona z pakietu i zdecydowanie bardziej z obudowy metodycznej, w tym z multibooka.

Mateusz002
Posty: 11
Rejestracja: 2013-01-27, 14:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Mateusz002 » 2013-01-27, 14:45

Witam,
Serdecznie polecam do 1 klasy podręczniki Wesoła Szkoła i Przyjaciele wydawnictwa WSiP gdy w klasie są dzieci mieszane 6/7 letnie.
Do II klasy polecam Nasza Klasa wydawnictwa Mac Edukacja, wspaniałe teksty do czytania, nauczyciel dostaje super obudowę metodyczną do tego cyklu .
Wspaniałe plansze dydaktyczne :)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: linczerka » 2013-01-27, 18:35

Mateusz002 pisze:Serdecznie polecam do 1 klasy podręczniki Wesoła Szkoła i Przyjaciele

Mateusz002 pisze:Do II klasy polecam Nasza Klasa wydawnictwa Mac Edukacja

A do trzeciej? :idea:
A tak poważnie, to trzeba przejść cały cykl. Nie można zmieniać z roku na rok.
A sprawdzałaś w MAC-u matematykę? Tam sporo treści wykracza poza podstawę programową. Nie byłoby to takie złe, gdyby nie to, że treści z podstawy potraktowane są po macoszemu. Ale to moje subiektywne zdanie. Swoją drogą, jak nauczyciel kreatywny, to poradzi sobie ze wszystkim, a obudowę MAC miał zawsze dobrą.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Basiek70 » 2013-01-29, 02:31

linczerka pisze: obudowę MAC miał zawsze dobrą.


poważnie? u mnie dwa poziomy "idą" MAC-em, 2 i 3 klasy i nie mają prawie żadnej obudowy metodycznej, niczego się doprosić nie mogą drugi i trzeci rok
no i narzekają bardzo często na ten cykl, na podręczniki, niejasności, błędy
ja bardzo lubiłam "starego" MACa, sprzed reformy; ten nowy dokładnie przejrzałam i nijak mu do tego starego, do pięt mu nie dorasta
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: linczerka » 2013-01-29, 06:47

Basiek70 pisze:niczego się doprosić nie mogą drugi i trzeci rok

Może to wina przedstawiciela. W ościennej szkole koleżanki są zachwycone. Przedstawicielka pojawia się regularnie.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

bartek56
Posty: 32
Rejestracja: 2013-02-02, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia, Przyroda
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: bartek56 » 2013-02-02, 10:38

U mnie teraz koleżanki w 1 klasie idą "Elementarzem XXI wieku" i są bardzo zadowolone. Konsultant co chwilę przyjeżdża i coś przywozi a i mówią że dzieci bardzo lubią swoje książki. Za to 2 i 3 klasie koleżanki idą WSiPem cyklem "Wesoła szkoła i przyjaciele" i one zazdroszczą koleżanką z 1 klasy i wiem tyle, nowi pierwszoklasiści pójdą Nowa erą.

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: hanamat » 2013-02-02, 20:02

Ja tez jestem oczarowana Elementarzem XXI wieku, obudowa metodyczną, a zwłaszcza multibookiem; pracuje z nim każdego dnia, dzieci sa podczas tych zajęć zainteresowane, dużo pracują samodzielnie...muzyka tez jest dobrze opracowana, ciekawe piosenki, płyta z piosenkami dla każdego dziecka....a przedstawiciele - faktycznie "na każde zawołanie".

bartek56
Posty: 32
Rejestracja: 2013-02-02, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia, Przyroda
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: bartek56 » 2013-02-02, 21:28

A teraz nauczyciele uczący z cyklu "Wesoła szkoła i przyjaciele" muszą zmienić pakiet, bo ten cykl zostaje wycofany.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Basiek70 » 2013-02-03, 01:02

za Wesołą szkołą nie przepadam :) natomiast Razem w szkole chwalę sobie i na drugi cykl wybrałam wraz z koleżankami (Teraz Nasze Razem w szkole). Multibook to faktycznie świetna pomoc w pracy (też mamy). Przejrzałam niedawno dość dokładnie Elementarz XXI wieku i też podoba mi się ten cykl (do 1 klasy, dalszych nie widziałam). Natomiast MAC-owi mówię nie.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Peonia » 2013-02-05, 21:25

Moje kolezanki chwalą "Elementarz XXI wieku" i myslę, że wybiorę go rezygnując z WSiP-u. Oczarował mnie ten piaty dzień "odkrywców", gdzie mozna spokojnie utrwalić poznaną wiedzę.

Ewangelina
Posty: 3
Rejestracja: 2012-01-24, 13:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Ewangelina » 2013-02-08, 20:55

Witam, mam takie pytanie .. pracuję na Nowej Erze (już od kilku lat) W ubiegłym roku - klasa I, w materiałach dla nauczyciela dostałam multibooka, z którego często korzystałam. Teraz mam II klasę i nie dostałam multibooka, tzn. owszem jakiegoś tam pendrive przysłali, ale pliki kazali ściągnąć ze strony Nowej Ery. A ja tego zrobić nie mogę, albo może nie potrafię, choć próbowałam kilkakrotnie. Jak Wy poradziłyście sobie z tym problemem? Rozmawiałam z naszą panią przedstawicielką z Nowej Ery, ale ona też raczej nie potrafiła mi pomóc ( od niedawna jest na naszym terenie). Szkoda mi bardzo, że go nie mam , bo praca z multibookiem naprawdę uatrakcyjnia zajęcia a i dzieci pytają czemu już nie ma zajęć z komputerem

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: hanamat » 2013-02-09, 19:55

Ja miałam podbny problem z multibookiem do elementarza XXI wieku, ale przedstawiciel zjawił sie po 2 dniach od mojego telefonu ze ściagnietym materiałem, ale jak masz problem z przedstawicielem...dzwoń bezpośrednio do wydawnictwa i reakcja jest natychmiastowa


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”