Jakie podreczniki i ktore lepsze?

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: linczerka » 2015-05-01, 14:10

Sama się zastanawiam, co wybrać.
Szkoda, że tu nie napisałaś ms,elephant swojej opinii
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: laurka78 » 2015-05-01, 14:20

Linczerko, a może ty znasz ćwiczenia operonu??? Czas nagli, a ja nie mogę dokonać wyboru:((

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: ms.elephant » 2015-05-01, 14:25

Już się poprawiam :)

Obecnie pracuję na starym pakiecie Didasko "Od A do Z" i jestem BARDZO zadowolona.

Na ćwiczeniach do Elementarza MEN wprawdzie nie pracowałam, ale bardzo dokładnie je analizowałam i również szalenie mi się podobają. Oczywiście, nie są wolne od usterek - czegoś jest za mało, niektóre ćwiczenia mogą okazać się zbyt trudne, inne zbyt łatwe - ale to wszystko zależy od zespołu klasowego na jaki się trafi, no i ćwiczenia z innych wydawnictw nie są także idealne ;)

Niestety obudowy prawie w ogóle nie ma. Na stronie Didasko po zalogowaniu w Skarbnicy można ściągnąć niby aneks na każdy miesiąc, w którym są zapisane odniesienia do MEN i wymagania na dany miesiąc. Nie ma natomiast ani typowego rozkładu materiału, planu pracy czy też planu wynikowego. Nie znajdziemy także sprawdzianów, kartkówek, dodatkowych kart pracy.
Ani dzieci, ani dziewczyny, które pracowały w tym roku (klasa 1), nie otrzymały ćwiczeniówek dla siebie, żadnej płyty ani do muzyki, ani do zajęć komputerowych. Brak multibooka. (niektóre wydawnictwa mają to wszystko na stronie do ściągnięcia) To są niestety minusy.

Kolejnym minusem jest zupełny brak zainteresowania ze strony przedstawicieli. W tym roku na materiałach tego wydawnictwa pracuję ja w klasie 3 i klasy 1 - do tej pory nikt się nie odezwał, nie przyjechał, aby pokazać materiały do klasy 2.

Jeśli te inne niedogodności nie są dla Was ważne, to same ćwiczenia jak najbardziej polecam.

No i jeszcze jedno, jeśli chodzi o klasę 1. Gdy nauczyciel języka angielskiego życzy sobie ćwiczenia, dostaje się wówczas tylko 4 ćwiczenia pol i 2 matem. Nie ma zeszytu do kaligrafii, mojego elementarza z wycinankami, zadań dodatkowych do matematyki.

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: laurka78 » 2015-05-01, 14:30

takie opisy ćwiczeń lubimy baaardzo :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: linczerka » 2015-05-01, 14:32

Dzięki. Te same spostrzeżenia mają koleżanki pracujące u nas na Didasko.
Operon znam tylko ze strony wydawnictwa. Dużo korzystamy z ich publikacji, ale na innych zajęciach.
Zastanawiamy się, choć już wyeliminowałyśmy te, z których z pewnością nie będziemy korzystać.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: ms.elephant » 2015-05-01, 14:39

U nas dziewczyny do klas 1 - wybrały Maca, a do klas 2 - Nową Erę.
I tu, i tu ćwiczenia dostosowane do podręcznika MEN. Nikt nie chciał się bawić i kombinować ze starymi pakietami, które wydawnictwa także proponują.
Ja wyboru nie miałam zbytniego, bo jeszcze nie wiem, w której klasie będę pracowała. :)

maia3
Posty: 163
Rejestracja: 2012-03-04, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: maia3 » 2015-05-01, 17:29

linczerka pisze:Operon znam tylko ze strony wydawnictwa.


Po telefonach do przedstawicieli i e-mailu napisanym do nich przysłali mi ... pierwszą część do klasy I, a ja wyraźnie prosiłam że chcę zobaczyć CAŁY pakiet, czego niestety na stronie nie ma.
No i jestem w kropce, bo przy takiej "współpracy" na początku, można przewidzieć jak ta współpraca będzie wyglądać dalej :( Szkoda... Ta pierwsza część mi się podoba, no ale ...

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: ms.elephant » 2015-05-01, 17:59

No właśnie. Operon też mnie zniechęcił swoim podejściem.

Pracuję na Ortograffiti Operonu na zajęciach dodatkowych już kilka lat i bardzo sobie je cenię.
Korzystam też z ich kursów internetowych i jestem zadowolona.

Natomiast tegoroczny kontakt i informacje na temat materiałów ćwiczeniowych - żadne.
Przedstawicieli już nie mają, jedynie tzw. osobistych konsultantów. Ten osobisty konsultant zupełnie nic nie wie, na dodatek wprowadza w błąd. Do Operonu dzwoniła też moja koleżanka - każda z nas otrzymała inną informację, a jeszcze co innego pojawiło się na stronie ;)
Nie ma możliwości zobaczenia całego pakietu do klasy 1 (wysyłają tylko 1 część) - no chyba, że sobie go kupisz ;)
Do 2 klasy można zobaczyć wyłącznie kilka kartek, które są na stronie. Kupić nie można, bo praktycznie jeszcze nie ma ich w sprzedaży.

Mam nadzieję, że choć Ortograffiti będzie nadal istniało i nie będzie problemów z jego wykorzystaniem.

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: laurka78 » 2015-05-01, 18:10

Dziewczyny! Czy żadna z Was nie pracuje na Operonie?????
Ostatnio zmieniony 2015-05-01, 19:17 przez laurka78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: linczerka » 2015-05-01, 18:13

U nas nikt.
Dziewczyny lecą Didasko :)
My zastanawiamy się nad GWO
Kota w worku nie będziemy brać.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: dushka » 2015-05-01, 21:09

Ano właśnie, u nas nawet dziewczyny, które wcześniej z Operonu korzystały a teraz z Didasko, i chciały do Operonu wrócić - nie zdecydowały się, chociaż mają całą starą obudowę i różne pomoce. Ale kontakt z wydawnictwem - żenujący, ludzie, którzy udzielają informacji - niekompetentni.

Natomiast postawa Didasko też mi się nie podoba, zerowe zainteresowanie tymi szkołami, które wybrały ich ćwiczenia do Elementarza.

Wybrałyśmy Nową Erę. Kontakt z przedstawicielką świetny (przynajmniej na razie), sporo na stronie, w ćwiczeniach odnośniki do tematów i stron z Elementarza. No i są to 4 ćwiczenia do matmy i 4 zintegrowane.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Basiek70 » 2015-05-01, 21:14

dushka pisze:Wybrałyśmy Nową Erę. Kontakt z przedstawicielką świetny (przynajmniej na razie), sporo na stronie, w ćwiczeniach odnośniki do tematów i stron z Elementarza. No i są to 4 ćwiczenia do matmy i 4 zintegrowane.


?
Ja widziałam 4 ćwiczenia - 2 do matmy, 2 zintegrowane (jedna część na pół roku)...
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: ms.elephant » 2015-05-01, 21:25


Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: dushka » 2015-05-01, 21:39

Basiek, na pewno NE? nawet na stronie po 4 ćwiczenia są podane ;)

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: Basiek70 » 2015-05-01, 22:05

coś mi się pomerdało widzę...
a, ale do 1 klasy są 4, nie 8 (WSiP też dzieli od 2 klasy)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”