Jakie podreczniki i ktore lepsze?

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: dushka » 2015-05-01, 22:34

No my już do 2 klasy wybieramy.

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: laurka78 » 2015-05-02, 13:30

Dziewczyny, ja trzeci rok pracuje na pakiecie elementarz XXI wieku i jestem zadowolona oczywiście są jakieś ale. Od września będę miała klasę I i gdyby nie fakt, że nowy elementarz XXI wieku nie jest skorelowany z rządowym elementarze to na pewno wybrałabym jego. O dziwo pani przedstawiciel nowej ery strasznie go zachwala, a krytykuje nasze ćwiczenia drugi twór tego wydawnictwa, twierdząc, że szkoły go krytykują, że jest trudny itp. Już sama nie wiem co myśleć. Znacie lub pracujecie na naszych ćwiczeniach?? o podzielcie się spostrzeżeniami.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: ms.elephant » 2015-05-02, 14:11

Nasza pani przedstawiciel z Nowej Ery też zachwalała Elementarz XXI w - wszak dostał on kilka nagród i tak jak inne wydawnictwa mają starych pakietów w nadmiarze ;)
O Naszych ćwiczeniach powiedziała, że są one w dużej mierze napisane na bazie Elementarza XXI w. Zresztą można porównać - przykładowe strony z matmy do 2 klasy z Naszych ćwiczeń są niemal żywcem wyjęte z Elementarza XXI w do kl. 2 :)
Natomiast faktycznie powiedziała, że nie możemy po tych ćwiczeniach oczekiwać cudów, ponieważ są one dostosowane i tematycznie i materiałowo do Elementarza MEN. Autorki więc, nie bardzo miały przy nich możliwość "popłynąć" i włożyć ich zdaniem - ciekawsze treści.
Oglądając Nasze ćwiczenia nie powiedziałabym, żeby były jakoś wybitnie trudne. W tych do 1 klasy niewiele zadanek związanych z wprowadzanymi literami. Jednak mnie klasa 1 nie przypadła do gustu. O wiele bardziej podobało mi się Didasko.
Klasa II "Naszych ćwiczeń" bardziej mi się podoba niż klasa I. Mam wrażenie, że też nie będzie zbyt trudna.

maia3
Posty: 163
Rejestracja: 2012-03-04, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: maia3 » 2015-05-04, 17:06

Nie mogąc się zdecydować, jakie ćwiczenia dla pierwszaków wybrać doszłam do wniosku, że co nie wybiorę to będzie dobrze.
I tak jestem zdecydowana na pracę z rządowym podręcznikiem (nie na stare pakiety) więc tematyka we wszystkich ćwiczeniach musi być taka sama.
W jednych więcej na jakiś temat w drugich mniej, przy innym temacie na odwrót, więc ... :) Na szczęście mam bazę zgromadzoną przez lata :)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: linczerka » 2015-05-04, 17:59

U nas musimy się liczyć z angielskim.
I to jest kłoda pod nogi.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

maia3
Posty: 163
Rejestracja: 2012-03-04, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: maia3 » 2015-05-04, 21:40

linczerka pisze:U nas musimy się liczyć z angielskim.
I to jest kłoda pod nogi.

u nas też...

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: linczerka » 2015-05-07, 13:56

Koleżanka pracująca na Didasko w klasie I, teraz wybrała GWO.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: dushka » 2015-05-07, 19:56

A możesz powiedzieć, dlaczego ta zmiana, co koleżanką kierowało?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: linczerka » 2015-05-07, 20:45

Bogatsza oferta GWO, zwłaszcza w pomoce prezentacyjne (np. na tablicę interaktywną).
Dwie zmieniły, jedna została przy Didasko.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: ms.elephant » 2015-05-07, 20:59

Nie zniechęciło ich to, że GWO nie jest dostosowane do podręcznika MEN?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: linczerka » 2015-05-07, 21:24

Ale do podstawy jest dostosowany.
A że nie realizujemy podręcznik, tylko podstawę...
Dostanę w spadku prawie nowiusieńki podręcznik menowski :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
mirtrzy
Posty: 29
Rejestracja: 2014-01-29, 19:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: mirtrzy » 2015-05-12, 16:04

Ja teraz pracuję na GWO, z elementarza nie korzystam prawie wcale, mam 6-latki, niektóre bardzo słabe, na ,, Lokomotywie" dają radę. Do drugiej klasy też planuję ,,Lokomotywę wybrać". Wszystkie materiały mam na stronie, multipodręcznik, propozycje piosenek, itp. Do tego rozkład materiału, z tego co widziałam, to na rok szk. 2015/2016 do 1 klasy zrobili już odnośniki do podr rządowego. Jak jest w drugiej klasie nie spr jeszcze. Dodatkowe materiały do wydruku też mogę pobrać ze strony wydawnictwa.

jokon80
Posty: 55
Rejestracja: 2008-02-20, 09:39

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: jokon80 » 2015-05-14, 16:36

Ja pracuję w tym roku na ćwiczeniach z Operonu. Do każdej części podręcznika jedna część ćwiczeń. Skorelowane tematycznie z podręcznikiem. Nie za trudne, ale też nie znowu takie łatwe. Plusy dla mnie - dobra obudowa metodyczna, dobrze napisane przewodniki, z dodatkowymi ćwiczeniami do skserowania, ciekawymi pomysłami, dzieci lubią Bratka (można od czasu do czasu wplatać w tematykę zajęć wątek wychowawczy z opowiadań z Bratkiem). Minus w klasie pierwszej - dla nas to było mało (tzn. za mało te jedne ćwiczonka) i kserowałam na potęgę. Spisaliśmy 6 zeszytów do języka polskiego. Bynajmniej nie dlatego, że klasa jest genialna, tylko tyle potrzebowaliśmy. Do klasy 2 będą osobno ćwiczenia do matmy i polskiego i chyba jednak pozostanę przy operonie. Dobrze mi się pracowało na tych ćwiczeniach.
Ada

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: dushka » 2015-05-14, 19:57

No właśnie mnie rok temu kompletnie odrzuciła mikra ilość ćwiczeń od nich, natomiast na własny użytek mam operonową "Kolorową klasę" i nieraz wykorzystywałam ich pomysły. A w następnym roku na zajęcia wyrównawcze każę rodzicom kupić Ortograffiti z Bratkiem" właśnie.

maia3
Posty: 163
Rejestracja: 2012-03-04, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Jakie podreczniki i ktore lepsze?

Postautor: maia3 » 2015-05-14, 21:13

Też na tyle na ile widziałam Operona, boje się że będzie mało. Ale na tyle na ile widziałem podoba mi się:)
Jednak biorąc pod uwagę ilość ewentualnego kserowania pewno skończę na wsipie, który dodaje dodatkowe 3 książeczki.

Natomiast bardzo podoba mi się stara "Kolorowa klasa" kl. II i III. No ale... to już było i nie wróci więcej ;)

A czy widziałaś jokon80 drugą klasę ćwiczeń operonowych do Elementarza? Ciekawe?


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”

cron