kalendarz pogody

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

rene
Posty: 2
Rejestracja: 2007-10-17, 15:11

kalendarz pogody

Postautor: rene » 2007-10-17, 15:14

Hej. Mam prośbę. Jestem na podyplomówce z edukacji wczesnoszkolnej i na zaliczenie mam przygotować kalendarz pogody. Jak powinien on wyglądać?

Awatar użytkownika
Bogumiła
Posty: 321
Rejestracja: 2007-08-24, 19:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: kalendarz pogody

Postautor: Bogumiła » 2007-10-17, 23:15

To już zależy od Ciebie. Ja na praktykach z dziećmi zrobiłam w formie zegara. Na tekturowym talerzu, jako godziny naklejały obrazki przedstawiające rozmaitą pogodę, a na środku wskazówki.
"Skokiem taniec nasnadniejszy,
A tym jeszcze pochodniejszy,
Kiedy w bęben przybijają,
Samy nogi prawie drgają."

Jan Kochanowski

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: kalendarz pogody

Postautor: Marzena82 » 2007-10-18, 13:59

Hej rene,

... ewentualnie możesz kalendarz pogody zrobić w formie tabelki (np. na dużym arkuszu) z poszczególnymi dniami tygodnia i dodatkowo przygotować symbole pogodowe : chmury, słońce, burze,wiatr, itp). Powodzenia:)
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

rene
Posty: 2
Rejestracja: 2007-10-17, 15:11

Re: kalendarz pogody

Postautor: rene » 2007-10-19, 11:37

Hej!
Jeśli chodzi o tą tabelę to w pionie maja być dni tygodnia, a w poziomie daty?Bo nie wiem czy kalendarz ma być tylko na tydz. czy miesiąc. Dzięki za wszystkie podpowiedzi!

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: kalendarz pogody

Postautor: Marzena82 » 2007-10-19, 13:03

Hejrene, Ja robiłam kalenadarz tygodniowy i dni tygodnia mialam w pionie. Mogę Ci poradzić taką rzecz....w pasmanterii można kupić rzep dwustronny- samoprzylepny. Ja taki kupiłam i wykorzystałam go między innymi do zrobienia kalendarza. Jak będziesz mieć już gotową tabelę to na środku poprzyklejaj małe kawałki tego rzepa,a jego drugą cześć na małych kartonikach z symbolami pogody. Codziennie dzieciaki będą wybierać odpowiedni symbol do danej pogody i przyczepiać go. Myślę,że jest to na tyle wygodne,że będziesz mogła korzystać z tego zawsze. Jeżeli oczywiście masz taką możliwość i fundusze, to zanim powycinasz ten symbole i przykleisz rzepa to możesz zalaminować je - gwarancja,że się nie potargają i nie zniszczą :)
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”