Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: dushka » 2014-08-29, 16:13

Basiek, to samo wczoraj myślałam :) trochę mi ulżyło. Podoba mi się, że dużo zadań logicznych, matematycznych i właśnie wybór - niech dziecko próbuje, niech potrafi tak, jak najlepiej mu.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: dushka » 2014-09-04, 19:57

Pytanie - czy macie już ćwiczenia i możecie na nich pracować? a książki do angielskiego?

Awatar użytkownika
Elsewhere
Posty: 53
Rejestracja: 2014-08-19, 13:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: Elsewhere » 2014-09-04, 20:25

dushka, u mnie w szkole książki do angielskiego są, ale nie można ich jeszcze dać dzieciom bo OP zażyczył sobie, żeby były one zapisane na stan biblioteki pomimo tego, że w tym roku jeszcze są one własnością ucznia :roll:

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: Melizabeth » 2014-09-04, 21:13

U mnie nie ma :cry: Może dojdą jutro, ale chyba najpierw biblioteka się nimi zaopiekuje :cry: Znowu lekcja do ....

Awatar użytkownika
Elsewhere
Posty: 53
Rejestracja: 2014-08-19, 13:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: Elsewhere » 2014-09-04, 21:29

Wg mnie bez sensu jest zapisywanie tych podręczników na stan biblioteki już w tym roku, skoro i tak dopiero w przyszłym roku mają one być do wielokrotnego użytku... Niepotrzebna robota i tyle... Poza tym, dzisiaj właśnie rozmawiałam z koleżanką bibliotekarką, nasz OP zażyczył sobie, aby wszystkie materiały ćwiczeniowe, które są wykorzystywane przez ucznia były również wprowadzone na stan biblioteki szkolnej na rok czasu... No i po co to komu??? Skoro dziecko i tak zużyje te materiały i ich do biblioteki nie zwróci???

Ainah86
Posty: 58
Rejestracja: 2014-08-21, 17:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: Ainah86 » 2014-09-04, 22:34

dushka pisze:Pytanie - czy macie już ćwiczenia i możecie na nich pracować? a książki do angielskiego?


Mam ćwiczenia - doszły wczoraj (z WSiPu), a od dziś już były do odbioru - wzięłam dziś tylko dla siebie, jutro dla dzieci wezmę i chcę już od jutra z nich korzystać.

aglod
Posty: 36
Rejestracja: 2010-09-22, 09:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: aglod » 2014-09-04, 23:07

Didasko - materiały mamy. Angielskiego koleżanka nie ma.

bartek56
Posty: 32
Rejestracja: 2013-02-02, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia, Przyroda
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: bartek56 » 2014-09-06, 11:08

u mnie w szkole dzieci i nauczyciele dostały podręczniki i materiały ćwiczeniowe 1 września, wydawca dostarczył materiały do szkoły 27 sierpnia.

Bastet
Posty: 48
Rejestracja: 2009-09-01, 21:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: Bastet » 2014-09-06, 13:52

U mnie nie ma ćwiczeń jeszcze. Cały tydzien w sumie przebawiony i przegadany bo nie mamy na czym pracować. A zaczynać podręcznik bez ćwiczeń do nich to mija się z celem ;/ bo zaczne a za tydzień czy 2 będę dipiero miała do tego ćwiczenia?

Ehh...

Ainah86
Posty: 58
Rejestracja: 2014-08-21, 17:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: Ainah86 » 2014-09-07, 11:51

Książki i ćwiczenia do ang. też mamy już. I dowiedziałam się ciekawej rzeczy: podobno w tym roku "Nasz elementarz" zostaje u dzieci, tzn. jest bezzwrotny i od przyszłego roku dopiero będzie na 3 lata (tak powiedziała mi opiekunka stażu, która też ma 1 klasę).

dorad
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-05, 21:20
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: podlaskie

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: dorad » 2014-09-07, 12:34

Ainah86 pisze:Książki i ćwiczenia do ang. też mamy już. I dowiedziałam się ciekawej rzeczy: podobno w tym roku "Nasz elementarz" zostaje u dzieci, tzn. jest bezzwrotny i od przyszłego roku dopiero będzie na 3 lata (tak powiedziała mi opiekunka stażu, która też ma 1 klasę).

Chyba jednak źle zrozumiałaś. Nasz Elementarz jest na 3 lata, a jedynie podręcznik do języka obcego będzie w przyszłym roku wymieniony. Angielski dopiero jest przygotowywany, żeby był w formie bez możliwości uzupełniania (pisania, wyklejania itp) i stąd ten zapis.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: iluka » 2014-09-07, 13:39

Ainah86 pisze:podobno w tym roku "Nasz elementarz" zostaje u dzieci, tzn. jest bezzwrotny i od przyszłego roku dopiero będzie na 3 lata (tak powiedziała mi opiekunka stażu, która też ma 1 klasę).
na pewno NIE. Zacznij sama czytać rozporządzenia, a nie jakieś "podobno...":(((((
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: haLayla » 2014-09-07, 14:31

Ten elementarz ponoć kosztuje 5 zł. Nie lepiej by było gdyby go rodzice po prostu dzieciom kupili? Ja bym kupił, żeby dziecka niepotrzebnie nie stresować, że może coś niechcący zepsuć i będzie poruta.
<3

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: Basiek70 » 2014-09-07, 14:59

haLayla pisze:Ten elementarz ponoć kosztuje 5 zł. Nie lepiej by było gdyby go rodzice po prostu dzieciom kupili? Ja bym kupił, żeby dziecka niepotrzebnie nie stresować, że może coś niechcący zepsuć i będzie poruta.


wg mnie nie
od czegoś trzeba zacząć uczenie dzieci, że książki trzeba szanować
że trzeba uważać przy korzystaniu z nich
dobrą motywacją jest to, że z książki będą korzystały inne dzieci i że nie da się ot tak jej odkupić
nie chodzi o stresowanie, a o myślenie, co się robi
tak jak kiedyś, "za moich czasów", od małego uczyło się dzieci szanować książki, bo były artykułem luksusowym ze względu na trudnodostępność
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nie będzie problemu - jaki podręcznik dla pierwszaka?

Postautor: haLayla » 2014-09-07, 15:20

Ja mam inne podejście do książek. Wszystkie moje książki są popisane, popodkreślane i poznaczone. Zawsze jak coś czytam, to podkreślam co ciekawsze zdania czy celne bon moty. Często na marginesach robię komentarze, notuje dodatkowe informacje itd. Oczywiście w przypadku podręcznika dla dziecka i to jeszcze dość małego pewnie nie ma takiej potrzeby, to nie wyobrażam sobie, żeby mu zabraniać. Nie chodzi oczywiście o jakieś głupawe malunki typu słoneczka albo coś gorszego. A z tego co pamiętam, to moje podręczniki zawsze były w złym stanie na koniec roku. Pozaginane rogi, pozaznaczane fragmenty itd :mrgreen:
<3


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”