Klasa 6latków - jak to zacząć?

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
NiebieskiKoralik
Posty: 56
Rejestracja: 2014-05-31, 19:14
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: łódzkie

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: NiebieskiKoralik » 2014-07-30, 17:34

iluka pisze:I ulubioną zabawkę, by mogło mieć coś domowego w szkole.

Nawet jest temat w EleMENtarzu "Nasze zabawki" - pasuje jak ulał! :)

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: ms.elephant » 2014-07-30, 18:16

Tak przy zabawkach ......
Uważajcie na panie z Sanepidu. Przedostatnio gdy odwiedzili moją salę, nie było mnie wtedy w klasie i pani doczepiła się do poustawianych maskotek - mimo, iż były czyste. Kazała usunąć. Nie zrobiłam tego, i gdy ostatnim razem Sanepid znów mnie odwiedził, uprzedziłam zbliżającą się do maskotek panią słowami - "Maskotki są czyste, systematycznie prane. Pilnuję tego." ;) Odpowiedziała tylko - "aha" i poszła sobie. ;)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: iluka » 2014-07-30, 18:20

ms.elephant pisze:Uważajcie na panie z Sanepidu.
Uuuuuu, koniecznie :twisted: :evil:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: dushka » 2014-07-30, 18:28

No a ja muszę dzieciom powiedzieć (rodzicom raczej) by poprzynosiły plastikowe pudełka na rzeczy typu dekoracje czy inne materiały klasowe - bo tekturowe panie z sanepidu gryzą w oczy :/

Bastet
Posty: 48
Rejestracja: 2009-09-01, 21:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: Bastet » 2014-07-30, 18:40

Dobrze, że o tym piszecie, bo ja miałam zamiar zakupić takie tekturowe z IKEI

Awatar użytkownika
mirtrzy
Posty: 29
Rejestracja: 2014-01-29, 19:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: mirtrzy » 2014-07-30, 23:11

dushka pisze:No a ja muszę dzieciom powiedzieć (rodzicom raczej) by poprzynosiły plastikowe pudełka na rzeczy typu dekoracje czy inne materiały klasowe - bo tekturowe panie z sanepidu gryzą w oczy :/


Witam! Od września zaczynam pracę z klasą pierwszą, w większości są to sześciolatki. Czytam forum od jakiegoś czasu, korzystam z cennych wskazówek i doświadczenia innych nauczycielek. Mam pytanie o te pudła kartonowe- z jakiego powodu sanepid się do nich doczepił? Ja miałam w tym roku duże pudła ustawione na szafach, sanepid był i żadnej uwagi co do tych kartonów nie było... ale wiadomo też, że co kontrola, to inaczej to wygląda. W pudłach trzymam zazwyczaj jakieś dekoracje, ale najczęściej wszystkie materiały plastyczne, typu ścinki papieru, krepa, bibuła, wata, folie różne, włóczka itp, itd.
A tak na marginesie, to jestem lekko przerażona tymi sześciolatkami, mam nadzieję, że jakoś temat ogarnę :mrgreen:

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: ms.elephant » 2014-07-30, 23:55

mirtrzy pisze:Mam pytanie o te pudła kartonowe- z jakiego powodu sanepid się do nich doczepił?


Trudno wyczuć;) Dostałyśmy tylko informację od dyrektora, że kartonowe pudła nie są wskazane i mamy je zamienić na plastikowe. O finanse na nie, nikt nie pytał :/ Są one niby niehigieniczne, osadza się na nich kurz, nie można ich umyć i takie tam.... Ostatnio w "akcie desperacji" :D kartonowe pudełko z bibułami po prostu zamalowałam farbką akrylową. Wygląda pięknie, niczym plastik - haha :)

Awatar użytkownika
mirtrzy
Posty: 29
Rejestracja: 2014-01-29, 19:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: mirtrzy » 2014-07-31, 15:51

"O finanse na nie, nikt nie pytał :/"

Otóż to... zorganizować salę trzeba, tylko nie zawsze jest za co... ja w tym roku nową salę dostaję, musiałam się przenieść ze wszystkim ze starej sali... wszystkie pudła, kartony, pojemniki i ponad połowa środków dydaktycznych to są moje prywatne rzeczy, sama kupiłam lub z domu przyniosłam, bo pieniędzy dyrekcja na to nie miała, choćby chciała dać.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: iluka » 2014-07-31, 16:38

mirtrzy pisze:pieniędzy dyrekcja na to nie miała, choćby chciała dać
W mojej szkole tak samo.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: ms.elephant » 2014-07-31, 17:53

mirtrzy pisze:ja w tym roku nową salę dostaję, musiałam się przenieść ze wszystkim ze starej sali... wszystkie pudła, kartony, pojemniki i ponad połowa środków dydaktycznych to są moje prywatne rzeczy, sama kupiłam lub z domu przyniosłam,


Mam dokładnie tak samo, też zmieniałam salę. Niestety większość moich prywatnych pomocy musiało wrócić do domu, bo salka jest tak malutka, że ledwo niezbędne rzeczy się w niej mieszczą. Jak upcham ławki - jeszcze nie wiem :D . Zajęcia w kole, ruchowe czy w grupach będę chyba prowadziła na korytarzu. :|

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: dushka » 2014-07-31, 20:36

Mam to samo.

Nawiasem mówiąc - skoro KARTON sanepidowcom przeszkadza, to może inny papier również?

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: Peonia » 2014-07-31, 20:52

Coś przesadza ta pani z sanepidu. Idąc jej tropem myślenia, to należałoby zlikwidować wiele rzeczy w klasie, bo nawet książki na półce są źródłem kurzu, a książek nie umyjesz. Może to wymysł dyrekcji w celu zmuszenia nauczycieli do utrzymania ładu i porządku w klasie oraz zadbania o estetykę sali.

Moi znajomi, którzy nie mają pojęcia o pracy nauczycieli, często twierdzą, że nauczyciele mają dobrze i dużo zarabiają. Gdy im mówię, że furę kasy inwestuję w swoja pracę, to nie wierzą. A taka jest prawda, że są różne wymagania dyrekcji i rodziców, ale na spełnienie tych wymagań nie ma pieniędzy, więc by sala efektownie wyglądała, by mieć pomoce, to nauczyciel sam musi sobie to zorganizować.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: dushka » 2014-07-31, 21:02

Peonia, ale np. kolorowe, czyste, ładne pudełka (obojętnie czy ikea czy co) tekturowe - SĄ estetyczne, to ja nie ogarniam :/

Dokładnie. Ostatnio nawet z mężem się ścięłam o to, bo normalnie ileż można tłumaczyć jedno i to samo...

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: linczerka » 2014-07-31, 21:11

Są duże ładne plastikowe pudełka przykrywane, niewiele droższe od tekturowych.
Mam takie i takie. Nie tylko ja. Żadna kontrola sanepidu nie miała nic do zarzucenia.
Toż w dywanie w sali po 2 godzinach jest więcej różności :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Klasa 6latków - jak to zacząć?

Postautor: dushka » 2014-07-31, 21:24

U nas dywanów również nie.


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”