Pakiet "Od A do Z" wydawnictwa Didasko - klasa III

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Pakiet "Od A do Z" wydawnictwa Didasko - klasa III

Postautor: ms.elephant » 2014-06-13, 20:32

W przyszłym roku szkolnym będę miała klasę III i zmieniłam podręczniki ze "Skarbów" wydawnictwa Juka na "Od A do Z" wydawnictwa Didasko.
Wiem, że co do zmian podręczników w klasie III macie różne zdania, czytałam kogoś wypowiedź, że to bardzo ryzykowne, ale ... podjęłam to ryzyko.

Podręczniki "Skarby" choć na pierwszy rzut oka bardzo ładne, przyjazne i kolorowe nie do końca spełniły moje oczekiwania. Analizując "Od A do Z" stwierdziłam, że są dużo bardziej kreatywne i jest szansa, że liczne powtórki, podsumowania i poglądowe przedstawianie tematu lepiej przygotują moje dość słabe dzieciaki do testu trzecioklasisty i podjęcia nauki w klasie IV. Oczywiście już teraz wyrównuję sobie różnice programowe.

Mam jednak pytanie, czy ktoś z Was pracował - pracuje teraz na tym pakiecie? Jak się sprawdza w praktyce? Będzie mi dość ciężko, ponieważ "wskakuję" nagle do III klasy, nie do końca znam "charakter" tej pozycji. Kwestie czysto organizacyjne - (nie mam jeszcze przewodników) - lektury są ujęte w zaproponowanych przez "Księgę życia" tematach, czy też trzeba samemu je wplatać w rozkład materiału? itp.

Dzięki za wszystkie opinie.

Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”

cron