Zeszyty do ortografii?

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

maia3
Posty: 163
Rejestracja: 2012-03-04, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Zeszyty do ortografii?

Postautor: maia3 » 2014-09-25, 00:14

Czy prowadzicie jakieś dodatkowe zeszyty do ortografii, typu Słowniczek, czy tematy ortograficzne wpisujecie do zeszytu z j. polskiego?.

Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły to może podrzucicie coś? :)

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Zeszyty do ortografii?

Postautor: Basiek70 » 2014-09-25, 16:16

wykorzystuję ćwiczenia ortograficzne które dostałam w pakiecie, w poprzednich latach dokupowałam z Juki ćwiczenia ortograficzno-gramatyczne
prowadziłam też zeszyt ortograficzny kiedyś, teraz w zeszycie do polskiego różności ortograficzne robimy
np ostatnio konkurs był na nazwy zwierząt z rz, ż, ó i u - na każde jedna strona przeznaczona
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Zeszyty do ortografii?

Postautor: dushka » 2014-11-16, 11:49

Wprowadziłam Ó, i tym samym zaczynamy na poważnie ;) zabawę z ortografią. Zamierzam robić słowniczek ortograficzny, niech to wszystko w 1 miejscu będzie zebrane a nie porozrzucane w zeszycie.

maryniaa
Posty: 36
Rejestracja: 2013-05-01, 22:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zeszyty do ortografii?

Postautor: maryniaa » 2014-11-16, 22:36

Zdecydowanie osobny zeszyt do ortografii! Dzieciaki mają wszystko w jednym miejscu, wiedzą gdzie szukać zasad, sprawdzać poprawność zapisanych wyrazów. Wklejają również do niego kserówki z zadaniami, rysują opowiadania ortograficzne. Od tego roku uczniowie wklejają do niego również dyktanda sprawdzone przeze mnie, dzięki temu rozwiązał się problem nie wracania podpisanych przez rodziców dyktand. Ale dziewczyny w niektórych klasach korzystają ze słowniczków z gotowymi zadaniami ortograficznymi i są bardzo zadowolone ( np. klasa 1 Słowniczek ortograficzny Smyka K. Jankowska, T. Małolepsza).


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”