Ocena wypowiedzi pisemnych

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Ocena wypowiedzi pisemnych

Postautor: ms.elephant » 2015-01-06, 22:35

Jestem ciekawa, co bierzecie pod uwagę oceniając wypowiedzi pisemne uczniów i jaki macie system ich oceniania. Mam na myśli prace pisemne przede wszystkim uczniów klas III.

Nie ukrywam, że bardzo chętnie poznałabym stanowisko polonistów uczących w klasach IV (mam nadzieję, że zaglądacie też do działu edukacji wczesnoszkolnej ;)).

Wiem, że niektórzy poloniści wyznaczają sobie punkty - np. poprawność ortograficzna - 2 pkt; poprawność pod względem gramatycznym - 2 pkt., zgodność z tematem - 1 pkt, spójność tekstu - 2 pkt, itd. i na podstawie takich podpunktów wystawiają końcową ocenę.

Jakie inne elementy bierzecie jeszcze pod uwagę oceniając np. list, opowiadanie, zaproszenie, ogłoszenie, itd.

Od razu zaznaczam, że istotą mojego pytania nie jest forma oceniania - cyfrowa, czy opisowa, a jedynie elementy, na które zwracacie uwagę.

anmag0809
Posty: 14
Rejestracja: 2010-07-14, 13:58
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: opolskie

Re: Ocena wypowiedzi pisemnych

Postautor: anmag0809 » 2015-01-07, 00:27

Próbne testy kompetencji operonu obutu zawieraja wytyczne dotyczace oceny wypowiedzi pisemnych. Zgłoś sie do kogos kto robił to w poprzednim roku szkolnym. Mozesz tez poprosić o wsparcie poloniste:) Moze OBUT i OBERON cos podesle to dosc wazne.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Ocena wypowiedzi pisemnych

Postautor: Basiek70 » 2015-01-10, 22:11

ale OBUT jest już tylko matematyczny...
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Ocena wypowiedzi pisemnych

Postautor: Basiek70 » 2015-01-10, 22:15

a kryteria oceniania, jakie obowiązywały w teście z OPERONu, znajdziesz tu: http://www.operon.pl/var/storage/downlo ... _klucz.pdf
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”