Arkusz monitorowania realizacji podstawy programowej

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Bastet
Posty: 48
Rejestracja: 2009-09-01, 21:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Arkusz monitorowania realizacji podstawy programowej

Postautor: Bastet » 2015-01-26, 23:38

Czy któraś z was właśnie się z tym zmaga?
Bo ja tak ;]

I trochę błądzę jak dziecko we mgle, bo to moja pierwsza przeprawa z czymś takim.
Arkusz podzielony jest na kilka tabelek, najważniejsze z nich to:
-Treść nauczania - Wymagane na koniec klasy III (do każdej edukacji, żywcem spisane z podstawy)
- Treść nauczania wybrane przez nauczyciela i wymagane na koniec klasy I (i przy tej tabelce mam problem)

Bo przecież w nowej podstawie nie ma rozpisanych umiejętności jakie dziecko ma opanować po 1 klasie. Wiadomo część rzeczy opanujemy teraz i będziemy w następnych latach doskonalić, ale do części będziemy długo dochodzić. Myślicie, że mogę użyć sformułowań z poprzedniej podstawy?

Zresztą sama idea wypełniania tego arkusza jest dla mnie teraz śmieszna, bo mam wykazać jaka ilość dzieci to opanowała, ale przecież nie kończymy roku, tylko skończyliśmy semestr, część rzeczy jeszcze nie została wprowadzona...

Macie jakieś wzory, przykłady lub rady ;D

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Arkusz monitorowania realizacji podstawy programowej

Postautor: Melizabeth » 2015-01-27, 09:51

Nie wiem, czy chodzi o to samo, ale ja mam wypełniać taki arkusz monitorowania realizacji pp z j. angielskiego w obecnej kl. 6. Są tam umiejętności, treści nauczania, przy każdej 3 rzędy: kl IV, kl. V, kl. VI. Należy wpisać nr lekcji w danym roku szkolnym (klasie) kiedy dana treść/umiejętność była wprowadzana/ćwiczona. Chyba chodzi o to, żeby było widać, co już zostało zrobione, a wiadomo, że wszytsko ma być dopiero na koniec etapu.


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”