Nauczanie indywidualne

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
arwena2
Posty: 48
Rejestracja: 2009-01-25, 17:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: świętokrzyskie

Nauczanie indywidualne

Postautor: arwena2 » 2015-02-02, 21:23

Dziecko po wypadku samochodowym otrzymało nauczanie indywidualne na czas określony,tj.do końca roku szkolnego.Odbyło się niewiele lekcji tegoż nauczania z powodu pobytu w sanatorium. Rozmawiałam z tatą chłopca,który chce,żeby ten uczęszczał w normalnym trybie do szkoły (integracja z rówieśnikami).W myśl aktualnego rozporządzenia MEN-u w sprawie indywidualnego na-nia niezbędny jest do tego wniosek rodzica wraz z aktualnym zaświadczeniem lekarskim dostarczonym do dyrekcji,która zawiadamia organ prowadzący i poradnię.Obawiam się ,jak chłopiec będzie funkcjonował w szkole,miał dwie ciężkie operacje,wymaga ścisłej diety,jest dzieckiem nadpobudliwym,bardzo absorbującym..Ojciec bagatelizuje konieczność przedłożenia zaświadczenia lekarskiego,twierdząc,że lekarze niechętnie wydają tego typu dokumenty.Czy mam prawo tego żądać od niego?Czy jednak lepsza w tej sytuacji byłaby kontynuacja na-nia indywid. w domu z możliwością przychodzenia na niektóre zajęcia edukac.Taką możliwość daje $10.1 w/w przeze mnie rozporządzenia.Proszę poradźcie!Sprawa bardzo pilna!!

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3940
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Nauczanie indywidualne

Postautor: dushka » 2015-02-02, 21:29

Ostatnia opcja.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8182
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczanie indywidualne

Postautor: malgala » 2015-02-02, 22:14

arwena2 pisze:Czy jednak lepsza w tej sytuacji byłaby kontynuacja na-nia indywid. w domu z możliwością przychodzenia na niektóre zajęcia edukac.

O ile jest takie zalecenie PPP dotyczące organizacji NI.
Jeżeli tego nie ma, dziecko ma NI w domu.

Awatar użytkownika
arwena2
Posty: 48
Rejestracja: 2009-01-25, 17:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nauczanie indywidualne

Postautor: arwena2 » 2015-02-03, 15:36

Ale,czy na życzenie rodzica szkoła może zrezygnować z nauczania indywidualnego według przepisów prawa oświatowego?Motywem może choćby być drastycznie okrojona liczba godzin z 23 tygodniowo na zaledwie 6,cz ograniczoność kontaktów z rówieśnikami?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4469
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Nauczanie indywidualne

Postautor: linczerka » 2015-02-03, 16:07

§11 Rozporządzenie MEN z dn. 28.08.2014r
Pisze o innej formie nauczania niż nauczanie indywidualne. Są tam wskazówki, co powinien zrobić dyrektor.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”