Pierwsza klasa z nowym Elementarzem - odsłona druga ;)

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

maia3
Posty: 163
Rejestracja: 2012-03-04, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Pierwsza klasa z nowym Elementarzem - odsłona druga ;)

Postautor: maia3 » 2015-03-01, 00:52

ms.elephant i dushka odwaliłyście kawał dobrej roboty z tym zestawieniem!!! Super :)

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Pierwsza klasa z nowym Elementarzem - odsłona druga ;)

Postautor: dushka » 2015-03-01, 09:12

Maia, to ona, to ona :D ja się tylko odniosłam.

morelka78
Posty: 46
Rejestracja: 2014-08-22, 19:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Pierwsza klasa z nowym Elementarzem - odsłona druga ;)

Postautor: morelka78 » 2015-03-01, 18:11

A czy dodatkowe zeszyty do pisania liter i cyferek są w pakiecie, bo jeśli chodzi o Nowę Erę są tylko same ćwiczenia ( 4 części).

Przejrzałam ćwiczenia 3 i 4 część i żeby wszystko zrealizować muszę łączyć czasami po 2 tematy. Chyba w tym roku jest jakoś dużo dni wolnych. Wprowadziłyście już spółgłoski miękkie? Ja rozbijam Ś i si na 2 lekcje- moim sześciolatkom jest za dużo jak na jeden dzień. A kiedy to utrwalać...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Pierwsza klasa z nowym Elementarzem - odsłona druga ;)

Postautor: dushka » 2015-03-01, 19:23

Morelko, ja mam masakrycznie marzec skomasowany i kwiecień.
Ś i SI jutro wprowadzam, razem, mam tematy tak, że cały tydzień to ciągnę z tym, że w środę wchodzi nam 13-14-15. Ale to ruchome, zobaczę, jak im idą te pierwsze zmiękczenia. Ja też patrzę na to, ile EW mam danego dnia, w środę mam 3 + wf, a np. w czwartek tylko 2 i wf, w piątek 2 i plastyka - wiadomo, czasem jak mi lepiej pasuje, zajęcia plastyczne robię innego dnia, czasem robię coś krótkiego. No ale jednak takie trudniejsze tematy wolę we wt. i ś. wprowadzać, więcej czasu.

Ja mam tematy tak:

Ś jak ślimak... (i do tego robię ten temat o ślimakach - nie będę extra dnia na to przeznaczała!)
W kąciku przyrodniczym
Spotkanie z liczbami 13-14-15
Dinozaury
Gry i zabawy matematyczne (ogólnie staram się osobno tego nie robić, no ale tu sobie te liczby pociągnę)


Ń jak koń, Ni jak niebo
Hipoterapia
Matematyczne gry i zabawy
Ź jak źrebak, Zi jak ziarno
SPOTKANIA Z WIOSNĄ

Ć jak ćma, Ci jak cień
Powrót bocianów
F jak foka
NA PLANIE FILMOWYM
Matematyczne gry i zabawy

Teatr
Spotkanie z liczbami 16-17-18-19-20
Witamy wiosnę
Przygotowujemy przedstawienie
Wizyta w teatrze

Ż jak żaba, rz jak rzeka (i do tego Prima aprilis)
Przy wielkanocnym stole i Śmigus-dyngus
( i tu nam wchodzą rekolekcje, sprawdzian 6 klasisty, potem święta - w sumie odpada 7 dni nauki)

Litr
Sz jak szpak
Wiosenne kwiaty

Cz jak czosnek
Utrwalenie cz
Kilogram
H jak hulajnoga, ch jak chmura
Utrwalenie h, ch

Dz jak dzwonek
Utrwalenie dz
(i między tymi dwoma tematami egzaminy gimnazjalne)

Dź jak dźwig, dzi jak dzień
Utrwalenie dź, dzi
Dż jak dżem
Utrwalenie dż


A potem maj...

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Pierwsza klasa z nowym Elementarzem - odsłona druga ;)

Postautor: ms.elephant » 2015-03-01, 20:20

morelka78 pisze:A czy dodatkowe zeszyty do pisania liter i cyferek są w pakiecie


Tu masz wyjaśnione, jeśli chodzi o Operon. https://www.operon.pl/oferta_ew/wydawnictwa_jezykowe

a tutaj Didasko
http://mojelementarz.pl/?page_id=203

Wszystko zależy, czy językowiec chce mieć ćwiczenia, czy też wystarczy mu bezpłatny podręcznik.

morelka78
Posty: 46
Rejestracja: 2014-08-22, 19:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Pierwsza klasa z nowym Elementarzem - odsłona druga ;)

Postautor: morelka78 » 2015-03-02, 10:19

Dushka - też sobie rozpisałam, został jeden dzień wolny. A jeszcze muszę gdzieś zaplanować wycieczkę. Ehhh ...
A jeśli chodzi o ćwiczenia, u nas nie ma szans, żeby angliści się zgodzili tylko na podręcznik. Zresztą jak uczyć j.angielskiego bez ćwiczeń.

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Pierwsza klasa z nowym Elementarzem - odsłona druga ;)

Postautor: partita400 » 2015-03-02, 17:56

dushka pisze:Basiek, to samo (ale w większej ilości) jest w didasko. Do tego świetny zeszyt do pisania - właśnie przy każdej literze najpierw wielka liniatura, potem schodzenie do mniejszej, przy czym w polonistycznych ćwiczeniach (osobny zeszyt) jest dopiero zwykła liniatura.


Będąc na zachodzie widziałam chyba z 6 zeszytów o różnej liniaturze, bardzo mi się to podobało i na pewno przydałoby się też w Polsce.Póki co mamy tylko dwa typy:wąskie i szerokie linie.To stanowczo za mały wybór.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Pierwsza klasa z nowym Elementarzem - odsłona druga ;)

Postautor: linczerka » 2015-03-02, 18:08

Są też inne ze wskazaniem na dzieci niedowidzące, ale to nie przeszkadza, żeby zakupić.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Pierwsza klasa z nowym Elementarzem - odsłona druga ;)

Postautor: dushka » 2015-03-02, 19:45

Dziewczyny, nie przeszkadza, tyle, że... już widzę nauczycieli nie wczesnoszkolnych, którzy się nie zgadzają na dziwny zeszyt :D
Dla mnie to najlepszym pomysłem byłoby odejście od naszego kaligraficznego pisma na rzecz takiego uproszczonego jak w krajach zachodnich. U nas zbyt wielką wagę przykłada się do pisma ręcznego, a zbyt mało czasu na jego ćwiczenie. W UK, przykładowo, dzieciaki zaczynają się uczyć liter mając 4 lata - jest więc czas, by dziecko opanowało pisanie, potem czytanie. Na luzie czasowym. U nas wymaga się, by w ciągu jednego roku - właśnie w pierwszej klasie - dziecko zapamiętało cztery kształty każdej litery, nauczyło się pięknie pisać i czytać do tego. Paranoja.


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”