Nowy nauczyciel i klasa I

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nowy nauczyciel i klasa I

Postautor: haLayla » 2015-02-08, 22:19

I szalenie interesujące. Podobnie jak ogólnie temat DDD.
<3

lewkonia
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-11, 16:19
Kto: rodzic
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nowy nauczyciel i klasa I

Postautor: lewkonia » 2015-02-10, 00:48

hakuu pisze:Pierwotnie mój temat brzmiał: Rola świetlicy środowiskowej w wyrównywaniu szans edukacyjnych u dzieci. Jednak dwa tygodnie temu postanowiłem zmienić i chciałbym pisać coś o DDA. Pani promotor wstępnie zatwierdziła temat, ale widzi go troszkę inaczej niż ja. Jutro mam seminarium i będę próbował przeforsować swoją wizję, ale zobaczymy. Mój temat jest troszkę obszerniejszy i nie wiem, czy nie porywam się z motyką na słońce. Obawiam się, że mój perfekcjonizm może mi znacznie utrudnić pisanie tej pracy. Jutro będę mądrzejszy, mam nadzieję :).


Zajrzyj do "Zakazanej psychologii" Tomasza Witkowskiego (o ile dobrze pamiętam, tom II) a dowiesz się, że nie ma specyficznego syndromu DDA. Cechy wskazywane jako przynależne DDA charakteryzują także wielu innych ludzi...

nastawienie
Posty: 16
Rejestracja: 2015-08-14, 10:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nowy nauczyciel i klasa I

Postautor: nastawienie » 2015-08-15, 15:12

Basiek70 pisze:zapoznać się z podstawą programową
zapoznać się z materiałami, na jakich będzie pracować
zarejestrować się na forum 45minut i je czytać
rozmawiać z pracującymi nauczycielkami o ich doświadczeniach

Czytać czytałam, a teraz przyszedł czas na rejestrację. Choć myślałam, że prędko to nie nastąpi, bo nie potrzebowałam o nic pytać, wszystko znajdywałam bez problemu.
Aż do czwartku, kiedy to ogarnęła mnie ogromna panika i pustka. Bo to już, za chwilę, zaraz, pierwszy września. A to znaczy, że trzeba stanąć oko w oko z rodzicami, babciami, dziadkami, pociotkami i resztą krewnych i znajomych królika. Tfu, ucznia.


Tak bez(sz)czelnie pierwszy swój post zostawię tutaj, a co.


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”