Co narysować na podłodze?

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Co narysować na podłodze?

Postautor: dushka » 2015-04-03, 21:49

Dziewczyny, dostałam zgodę na pewne zagospodarowanie podłogi na korytarzu szkolnym. Mam zrobić rysunki plansz. Chodzi mi po głowie - gra w klasy, standardowo. Ale ma być też coś, co wykorzystam w celach dydaktycznych typowo. Chodzi mi po głowie oś liczbowa (bez liczb, będzie można kredą uzupełnić w zależności od potrzeb, myślę, że na 30 znaków wystarczy), może jakieś grafy? też puste oczywiście. Tarcza? Co byście namalowały? Może jakieś pola w kształcie węża - do wykorzystania jako gra? i potem oznaczać też by można było dowolnie, np. stając na polu z woreczkiem z grochem dziecko ma powiedzieć czasownik... no cokolwiek, chodzi o to, by w różny sposób można było to wykorzystać.

Awatar użytkownika
pedagogpisze.pl
Posty: 6
Rejestracja: 2015-04-03, 14:31
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Co narysować na podłodze?

Postautor: pedagogpisze.pl » 2015-04-04, 13:32

Myślę, że najlepiej odpowiedziałaś sobie na swoje pytanie. Klasy, oś liczbowa, grafy, tarcza, wąż/gąsienica to elementy, które dają wiele możliwości i można wykorzystać je na wiele sposobów.

kasiael123
Posty: 24
Rejestracja: 2009-05-22, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubelskie

Re: Co narysować na podłodze?

Postautor: kasiael123 » 2015-04-04, 16:25

Pięciolinia z kluczem wiolinowym.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Co narysować na podłodze?

Postautor: ms.elephant » 2015-04-04, 20:41

Jestem za grą w klasy, tarczami - 1 z punktami do 20, druga do 100 pełnymi dziesiątkami i długim zakręcanym wężem. Grafy i osie raczej nie przemawiają do mnie.
Ciekawa wydaje się plansza, gdzie np w kółkach - czy też kwiatkach wypisane są wszystkie literki - dzieci skaczą z litery na literę, by ułożyć wyraz.
A może jakieś skrzyżowanie, z zaznaczonym przejściem dla pieszych, z sygnalizacją świetlną, znakami drogowymi - dzieci jeżdżą samochodzikami, lalki spacerują po chodniku.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Co narysować na podłodze?

Postautor: linczerka » 2015-04-07, 14:42

Węża ortograficznego (z lukami, na punkty do zdobycia)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”