Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: dushka » 2015-04-22, 22:13

Nie dość, że didasko mało oferuje, to jeszcze to, co pokazane na raptem 2 stronach nie zachęca - cała strona to rysunek, 1 linijeczka do wpisania działania. Niestety, didasko lubi tak, w 1 klasie tak samo było.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: ms.elephant » 2015-04-22, 22:20

To prawie mi nie przeszkadza, dla dzieci z zaburzoną spostrzegawczością wzrokową albo niedowidzeniem - na plus. Didasko zazwyczaj w zadaniach z życia codziennego, różnych planach, rozkładach jazdy, itp. w ten sposób układa stronę. Tego typu zadania są raczej do słownego analizowania i wnioskowania, a nie do wypełniania linijki liczbami. Mam tak też w klasie 3. Pozostałe zadania - ćwiczące umiejętności czysto matematyczne są już inaczej rozmieszczone. Choć rozumiem, że przy obecnie ograniczonej liczbie stron książki, jest to pewne marnotrawienie.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: dushka » 2015-04-23, 14:07

Ano właśnie, nie mówmy, co było do tej pory, bo tego już nie ma. Teraz mam od didasko (piszę o 2 klasie) do wyboru 2 ćwiczenia matematyczne na rok, i taki dobór zadań jest... nieco bezmyślny.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: Basiek70 » 2015-04-23, 20:11

Dziś otrzymałam informację, ze WSiP do zestawy 4 ćwiczeń do elementarza za te same pieniądze dokłada trzy zeszyty ćwiczeń: dwa "Piszę" do nauki pisania i jeden "Liczę" do matematyki; czyli pakiet ćwiczeń "dotacyjnych" z WSiP to łącznie 7 książek.
Do 2 klasy będą oddzielne ćwiczenia do matematyki i oddzielne do edukacji polonistyczno-społeczno-przyrodniczej, plus dwa dodatkowe zeszyty ćwiczeń: "Piszę" i "Liczę" (oczywiście wersja dla drugoklasistów).

Z Operonem rozmawiałam telefonicznie i potwierdzam, nic nie mogą, niewiele wiedzą, papierowej wersji nie pokazują (sorry nie wybiorę niczego papierowego wyłącznie na podstawie wersji elektronicznej, dla mnie jakość papieru i druku ma duże znaczenie)

Nowa Era była, ćwiczenia do elementarza pokazują, ale cisną na Elementarz XXI wieku, namawiając do jego wybrania.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: dushka » 2015-04-23, 20:13

O, Basiek, już nie jesteś w kolorze?

Z NE jesteśmy na poniedziałek umówione.

A Maca widziałaś?

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: Basiek70 » 2015-04-23, 20:18

Nie jestem? No nie jestem. Widocznie mam nie być.
(Chyba się coś z kolorami zadziało na forum...)

Maca do 1 klasy widziałam najdokładniej, bo mają u mnie w szkole dziewczyny i na pewno nie będę pracowała na nim, zupełnie nie moja bajka.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: linczerka » 2015-04-23, 20:34

Basiek70 pisze:Nie jestem? No nie jestem. Widocznie mam nie być.

Sprawdziłam. Wszystko wskazuje, że jest ok poza kolorem.
Ale koloru chyba nie ma od czasu nowego forum.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

maia3
Posty: 163
Rejestracja: 2012-03-04, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: maia3 » 2015-04-24, 13:55

Basiek70 pisze:Dziś otrzymałam informację, ze WSiP do zestawy 4 ćwiczeń do elementarza za te same pieniądze dokłada trzy zeszyty ćwiczeń: dwa "Piszę" do nauki pisania i jeden "Liczę" do matematyki; czyli pakiet ćwiczeń "dotacyjnych" z WSiP to łącznie 7 książek.
Do 2 klasy będą oddzielne ćwiczenia do matematyki i oddzielne do edukacji polonistyczno-społeczno-przyrodniczej, plus dwa dodatkowe zeszyty ćwiczeń: "Piszę" i "Liczę" (oczywiście wersja dla drugoklasistów).

Z Operonem rozmawiałam telefonicznie i potwierdzam, nic nie mogą, niewiele wiedzą, papierowej wersji nie pokazują (sorry nie wybiorę niczego papierowego wyłącznie na podstawie wersji elektronicznej, dla mnie jakość papieru i druku ma duże znaczenie)

Nowa Era była, ćwiczenia do elementarza pokazują, ale cisną na Elementarz XXI wieku, namawiając do jego wybrania.


Jeśli chodzi o Operon, który nie ukrywam "w kawałkach" on-line mi się nawet spodobał, to kontakt z wydawnictwem żaden. Po kilku telefonach obiecali, że wyślą wersje papierową do klasy I. czekam, czekam i ... chyba sie nie doczekam :(

WSiP przeglądałam, w sumie nic złego :D mi się w oczy nie rzuciło. Te dodatkowe 3 książeczki - nie narzekałabym że mam ;) Chodzi mi o ćwiczenia z pomysłem. Namawiają też na Tropicieli, ale chyba mimo wszystko wybiorę rządowy Elementarz + ćwiczenia do niego.

Nowa Era - jakoś wszyscy wkoło narzekają :( Nie wypowiem się, bo nie widziałam.
Elementarz XXI w. - chyba nie odważyłabym się do klasy 6-latków (pracowałam z 7-latkami i w pierwszej klasie łatwo nie było na początku).

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: linczerka » 2015-04-24, 15:33

Trudno oczekiwać od wydawnictw gotowych materiałów do klasy II, skoro podręcznik ministerialny jeszcze się pisze.
Zaprosiłam przedstawicieli 2 wydawnictw do odwiedzenia tego wątku.
Może się odezwą.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: ms.elephant » 2015-04-24, 17:16

Linczerko, z jakich wydawnictw zaprosiłaś?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: linczerka » 2015-04-24, 18:04

Didasko, NE- przez przedstawicieli
GWO - mailowo
:)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: Basiek70 » 2015-04-24, 21:04

maia3 pisze:Jeśli chodzi o Operon, który nie ukrywam "w kawałkach" on-line mi się nawet spodobał, to kontakt z wydawnictwem żaden. Po kilku telefonach obiecali, że wyślą wersje papierową do klasy I. czekam, czekam i ... chyba sie nie doczekam :(

WSiP przeglądałam, w sumie nic złego :D mi się w oczy nie rzuciło. Te dodatkowe 3 książeczki - nie narzekałabym że mam ;) Chodzi mi o ćwiczenia z pomysłem. Namawiają też na Tropicieli, ale chyba mimo wszystko wybiorę rządowy Elementarz + ćwiczenia do niego.


Tak, mam dokładnie takie same wnioski :)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: Basiek70 » 2015-04-24, 21:07

linczerka pisze:Trudno oczekiwać od wydawnictw gotowych materiałów do klasy II, skoro podręcznik ministerialny jeszcze się pisze.


To prawda. Ale "wstępniaka" WSiP już ma i pokazuje. I obiecuje dowieźć jak tylko wydrukują, żeby można było obejrzeć na żywo.

W sumie zastanawiam się, czemu szkoła, gdzie jest obecnie siedem klas 1 oraz 4 czwarte i będzie co najmniej tyle samo 1 i na pewno tyle samo 4 od września, nie jest interesującym rynkiem dla niektórych wydawnictw... bo zgłosiły się do nas całe trzy.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
maciekbialobrzeski
Posty: 1
Rejestracja: 2015-04-28, 06:27
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: maciekbialobrzeski » 2015-04-28, 06:31

Hej!

Tu Maciek Białobrzeski z Didasko.

Radośnie informuję, że zawiesiliśmy już na stronie przykładowe strony z Mojego Dziennika.
Jeszcze dzisiaj postaram się wrzucić kilka stron z Moich Ćwiczeń dla klasy II :)

Pozdrawiam i miłego dnia :)

Maciek
Maciek Białobrzeski
Wydawnictwo DIDASKO (www.didasko.pl) // MojElementarz.pl

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Materiały ćwiczeniowe do klasy 2

Postautor: dushka » 2015-04-28, 14:23

Mam 17 stron z Nowej Ery, ćwiczenia zintegrowane, nie ma na stronie jeszcze. Jeśli któraś chce obejrzeć, to wrzucę mailowo.


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”