Gdzie szukać opinii specjalistów

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

siwa88
Posty: 8
Rejestracja: 2015-05-06, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Gdzie szukać opinii specjalistów

Postautor: siwa88 » 2015-05-06, 13:43

Cześć!
Może podpowiecie mi, gdzie szukać jakichś gotowych scenariuszy, pomocy naukowych i opinii specjalistów? Czy jest jakiś portal, albo czasopismo skierowane typowo do nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego? Czasem łatwiej przepchnąć jakiś pomysł u dyrekcji, kiedy mogę poprzeć go tekstem specjalisty - może wiecie gdzie mogę takie znaleźć?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Gdzie szukać opinii specjalistów

Postautor: linczerka » 2015-05-06, 16:04

Są strony specjalistyczne w internecie, Nie piszesz konkretnie, o jakich specjalistów Ci chodzi.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

siwa88
Posty: 8
Rejestracja: 2015-05-06, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Gdzie szukać opinii specjalistów

Postautor: siwa88 » 2015-05-11, 12:27

Chciałabym na przykład wprowadzić Ocenianie Kształtujące, ale strona internetowa wydaje się dyrekcji podejrzana (bo to na pewno chodzi o sprzedaż szkoleń) i szukam jakichś czasopism, czy książek na ten temat.
Chciałabym też znaleźć sprawdzoną bazę scenariuszy, do których mogę się odwołać, kiedy tylko braknie mi samej pomysłu. Niestety dotychczas przeglądałam ich trochę i były na baaardzo różnym poziomie, więc znalezienie czegoś dobrego zajmuje mi sporo czasu, a chodzi o jego oszczędzenie.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Gdzie szukać opinii specjalistów

Postautor: linczerka » 2015-05-11, 16:39

siwa88 pisze:Chciałabym na przykład wprowadzić Ocenianie Kształtujące, ale strona internetowa wydaje się dyrekcji podejrzana (bo to na pewno chodzi o sprzedaż szkoleń) i szukam jakichś czasopism, czy książek na ten temat.
Chciałabym też znaleźć sprawdzoną bazę scenariuszy, do których mogę się odwołać, kiedy tylko braknie mi samej pomysłu. Niestety dotychczas przeglądałam ich trochę i były na baaardzo różnym poziomie, więc znalezienie czegoś dobrego zajmuje mi sporo czasu, a chodzi o jego oszczędzenie.

Nie wiem, czy coś znajdziesz. Rzeczywiście priorytetem są szkolenia i warsztaty. Ale cokolwiek na ten temat znajdziesz na stronie http://www.ceo.org.pl/pl/ok
Scenariuszy jest trochę, ale porozrzucanych w różnych serwisach.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”