Świat wyobraźni dziecka - plastyka, technika...

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Świat wyobraźni dziecka - plastyka, technika...

Postautor: dushka » 2006-09-28, 14:58

Nie wiem, jak Wy, ale ja strasznie mocno nie lubię starych, znudzonych pomysłów ;) Dzieci też nie. Dlatego proponuję, by w wątku tym zamieszczać pomysły na wszelkiego rodzaju "prace ręczne" dla dzieci klas 1-3. A może znacie ciekawe techniki plastyczne?

Zasada jedna: w miarę możliwości proszę podawać rysunki i tutoriale (samouczki), jak daną rzecz wykonać, jak stosować konkretną technikę. No i efekty pracy również ;) Mile widziane linki do stron traktujących o tej tematyce.

To, co rpzedstaawia fotka, jest piękne. I trudne - jednak chodzi mi o pomysł, przecież tak wycięta kartka może niekoniecznie motyle przedstawiać. A z pewnoscią pięknie będzie wyglądała jako zaproszenie czy kartka okolicznościowa :)

Obrazek

[ Dodano: 2006-10-14, 18:37 ]
Kolejna propozycja, tym razem pomysł własny ;) Coś dla tych, którzy w trybie pilnym muszą przygotować kilkadziesiąt kartek lub mają dzieci o przecietnych zdolnościach manualnych.

Kolorystyka pozostaje w gestii odtwórcy. Potrzebne będą:

*nożyczki z wzorkowymi "ząbkami" - ja użyłam 4 różnych wzorów;
*kolorowe kartki z bloku technicznego - jedna kartka zrobiona jest z połowy kartki A4;
*inne kolorowe kartki - na kwiatki - blok techniczny kolorowy, rysunkowy kolorowy, papier kolorowy - dowolnie;
*klej;
*dowolne życzenia, ja akurat potrzebowałam dla nauczycieli, drukowałam na komputerze;


Obrazek

Obrazek

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Świat wyobraźni dziecka - plastyka, technika...

Postautor: Marzena82 » 2007-08-22, 22:10

Dushko :wink: nie wiem,czy przeglądałaś dział "nauczanie zintegrowane" i temat: darmowe szablony http://www.abcgospodyni.pl/projekty.html. Może nie tak bardzo pobudzają wyobraźnie dziecka,ale mogą okazać się przydatne :grin:
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Świat wyobraźni dziecka - plastyka, technika...

Postautor: dushka » 2007-10-06, 19:26

No raczej nie przeglądałam, bo ja swój wątek założyłam rok wcześniej :)

oliwna
Posty: 9
Rejestracja: 2007-10-06, 16:38

Re: Świat wyobraźni dziecka - plastyka, technika...

Postautor: oliwna » 2007-10-06, 19:54

o jakie pomysły ci chodzi? mam np na plastyke jako ćwiczenia śródlekcyjne


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”