Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: linczerka » 2015-09-01, 22:03

Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

anusja95
Posty: 6
Rejestracja: 2015-02-17, 11:52
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: anusja95 » 2015-11-19, 19:38

Ponawiam prośbę o jakieś książki dotyczące pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, metodyki nauczania w klasach I-III, prowadzenia zajęć w przedszkolu :) Chodzi mi o jakieś "praktyczne" książeczki, nie o suchą teorię, z której już nigdy więcej nie skorzystam. Jestem studentką, więc bardzo mi się przydadzą takie pozycje.
"Kochaj i da­waj przykład." J. Korczak

anusja95
Posty: 6
Rejestracja: 2015-02-17, 11:52
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: anusja95 » 2015-11-24, 22:02

Czy naprawdę nikt nie chce dodać do tego żadnych pozycji :)? Bardzo mi zależy na ciekawych, rozjaśniających mi przyszłą pracę - książkach :)
"Kochaj i da­waj przykład." J. Korczak

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: linczerka » 2015-11-25, 21:23

Bardziej "praktyczne" znajdziesz w czasopismach.
I czasami sięgniesz po "suchą teorię", bo zwyczajnie będzie Ci potrzebna.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

anusja95
Posty: 6
Rejestracja: 2015-02-17, 11:52
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: anusja95 » 2015-11-25, 23:59

Suchej teorii na studiach mam bardzo dużo, dlatego doświadczonych nauczycieli proszę o tytuły cennych(wg nich) pozycji, które pomogą mi w przyszłej praktyce. Oprócz czasopism myślę, że warto zagłębić się w różnorakie metody opisane w książkach, np. rozmaite metody nauczania czytania, pisania itp., bo jest ich dużo, a nie do wszystkich mogę trafić sama. Zresztą na początku, gdy jeszcze sama nie do końca mam rozeznanie w tym, co jest wartościowe, a co nie; wolę by ktoś kto "w tym siedzi" mi pomógł rozeznawać, choćby przez polecenie mi czegoś. :wink:
"Kochaj i da­waj przykład." J. Korczak

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: linczerka » 2015-11-26, 07:08

Dobre są metody czytania J. Cieszyńskiej. Na ten temat jest sporo publikacji i książek. Metoda pozwala na naukę czytania sylabami.
Ciekawe rozwiązania nauki ortografii znajdziesz w książce U. Strzelczyk: Możliwości zastosowania algorytmów w początkowym nauczaniu ortografii.
Do nauki wyróżniania głosek, sylab, ćwiczeń słuchu fonematycznego polecam super książkę "Dźwięki mowy" - A. Maurer.
Z czasopism warte polecenia "Twórczy nauczyciel" (nawet wydania archiwalne). Znajdziesz tam ciekawe rozwiązania metodyczne.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

anusja95
Posty: 6
Rejestracja: 2015-02-17, 11:52
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: anusja95 » 2015-11-26, 17:40

O! To już coś. O Pani Cieszyńskiej słyszałam, ale o reszcie nie, więc bardzo, bardzo dziękuję :) Zawsze to jakiś krok do przodu. Mogłabym pójść do księgarni i kupić pierwsze lepsze pozycje, jakie mi wpadną w dłonie, ale to chyba nie ma sensu, bo jeszcze nie mam takiej wiedzy pedagogicznej i przede wszystkim doświadczenia oraz kontaktu z dziećmi, które pomogłoby mi ocenić daną pozycję i metody w niej proponowane. :wink:
"Kochaj i da­waj przykład." J. Korczak

milka80
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-15, 15:05
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: milka80 » 2016-06-30, 12:38

Mnie bardzo się przydają materiały do przygotowania godziny wychowawczej: reklama Poruszane są tematy na czasie w sposób przystępny i z praktycznego punktu widzenia. Mam wrażenie, że moi uczniowie uczą się, dzięki temu naprawdę wartościowych rzeczy.

Bastet
Posty: 48
Rejestracja: 2009-09-01, 21:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: Bastet » 2017-05-11, 15:14

Zazwyczaj staram się robić plansze samodzielnie. Pracuje na WSiP'ie i nie dostałam od nich żadnych materiałów typu plansze czy plakaty. Ale jak wiadomo doba ma tylko 24 godziny a to czasem za mało dla nauczyciela ;> Polecam gorąco te blogi, bardzo często korzystam z gotowych materiałów!

https://mala275.blogspot.com
http://przedszkolankowo.pl/2017/01/08/p ... -zestaw-1/

KarolWojtas
Posty: 5
Rejestracja: 2017-03-08, 15:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: KarolWojtas » 2017-08-08, 13:33

Ja polecam quizy i gry edukacyjne na https://zdobywcywiedzy.pl/

dla szkół można zdobyć darmowy dostęp zapisują się do specjalnego programu na ich blogu. Jeśli macie komputer lub tablice interaktywną to polecam, dzieci za tym przepadają i do tablicy tworzą się kolejki :)

Pan Tikczer
Posty: 28
Rejestracja: 2017-07-31, 10:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS, Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: Pan Tikczer » 2017-08-09, 08:57

Polecam gorąco te blogi, bardzo często korzystam z gotowych materiałów!

Zauważyłem, że jeśli chodzi o pomoce dydaktyczne, to zarówno w polskiej jak i amerykańskiej blogosferze MALUCHY rządzą! Najwięcej blogów/materiałów/pomocy jest dla nauczania początkowego i wczesnoszkolnego. Hm ... czy późniejsze nauczanie musi być z natury bardziej analogowo-papierowe? czy rynek gorszy?
Przeglądam sobie ofertę Zdobywców Wiedzy i widzę, że tzw. content marketing też stoi na dobrym poziomie; całkiem sensowny blog jest podczepiony ...

KarolWojtas
Posty: 5
Rejestracja: 2017-03-08, 15:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: KarolWojtas » 2017-08-17, 14:49

Pan Tikczer pisze:
Polecam gorąco te blogi, bardzo często korzystam z gotowych materiałów!

...
Przeglądam sobie ofertę Zdobywców Wiedzy i widzę, że tzw. content marketing też stoi na dobrym poziomie; całkiem sensowny blog jest podczepiony ...


Blog mają całkiem ciekawy, czasami wrzucają interesujące teksty.
Właśnie go przeglądałem i zauważyłem, że Tkaczyk odpowiedział na Twój komentarz :D

Pan Tikczer
Posty: 28
Rejestracja: 2017-07-31, 10:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS, Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: Pan Tikczer » 2017-08-18, 08:11

KarolWojtas pisze:
Pan Tikczer pisze:
Polecam gorąco te blogi, bardzo często korzystam z gotowych materiałów!

...
Przeglądam sobie ofertę Zdobywców Wiedzy i widzę, że tzw. content marketing też stoi na dobrym poziomie; całkiem sensowny blog jest podczepiony ...


Blog mają całkiem ciekawy, czasami wrzucają interesujące teksty.
Właśnie go przeglądałem i zauważyłem, że Tkaczyk odpowiedział na Twój komentarz :D

omg :roll: w razie czego to zaręczam, że Grywalizację Tkaczyka mam na własnej półce :D

marek555
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-16, 14:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: marek555 » 2018-01-16, 14:31

Witajcie wiele razy korzystałam z ćwiczeń multimedialnych i pomocy dydaktycznych dla przedszkolaków ze reklama . Często pomagają mi przy prowadzeniu moich zajęć. Moja grupa bardzo je lubi , dzięki odznakom i diamentom za dobrze wykonane ćwiczenia . Wszystkie interakcje dają mojej klasie wiele frajdy . Nauka przez zabawę daje super rezultaty :)

maja824
Posty: 4
Rejestracja: 2017-09-05, 08:36
Kto: rodzic
Lokalizacja: małopolskie

Re: Książki i pomoce dydaktyczne - warte polecenia

Postautor: maja824 » 2018-07-31, 06:51

Uczę biologii w szkole podstawowej i korzystam z różnych pomocy dydaktycznych, między innymi mikroskopów, modeli np. komórek zwierzęcych i innych. reklama


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”