Dyżur nauczyciela w dni wolne

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: laurka78 » 2015-10-07, 12:09

Dziewczyny, pewnie w Waszych szkołach macie dyżury opiekuncze w dodatkowe dni wolne i moje pytanie, czy macie takie dyżury 14 października? To nasze święto, dzień wolny to dlaczego mamy mieć dyżur skoro już 1 czy 11 listopada takiego dyżuru nie ma?

nastawienie
Posty: 16
Rejestracja: 2015-08-14, 10:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: nastawienie » 2015-10-07, 17:29

To nie jest tak, że dzień wolny jest wtedy kiedy jest czerwono w kalendarzu? ;)

W dzień strażaka, straż pożarna też nie ma dnia wolnego.
Teraz jest i tak już lepiej, bo są w większości szkół pasowania na ucznia i nauczyciele mają wolne, a świetlica niech się martwi. Pamiętam, że jak ja chodziłam do szkoły to normalnie były lekcje i tylko się nauczycielom życzenia składało czy odśpiewało 'sto lat'.

Już większym absurdem dla mnie są dyżury w wigilię na przykład.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: ann » 2015-10-07, 19:00

nastawienie pisze:Teraz jest i tak już lepiej, bo są w większości szkół pasowania na ucznia i nauczyciele mają wolne, a świetlica niech się martwi.

Bo świetlica to nie nauczyciele?
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: linczerka » 2015-10-07, 19:53

14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznym, co nie znaczy, że jest dniem wolnym od pracy.
Nie mamy dyżurów, pracujemy wszyscy.
laurka, a płatny masz ten dzień?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: laurka78 » 2015-10-07, 21:07

linczerka pisze:14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznym, co nie znaczy, że jest dniem wolnym od pracy.
Nie mamy dyżurów, pracujemy wszyscy.
laurka, a płatny masz ten dzień?

Nie płatny, siedzę od 8 do 13, chociaż w tym dniu mam normalnie lekcje do 11.35. Mi wcale nie pasują te dodatkowe dni wolne☺

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: malgala » 2015-10-07, 21:28

Czyżbyś miała za ten dzień potrącone wynagrodzenie zasadnicze?
Nie wierzę.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: linczerka » 2015-10-07, 21:33

1 listopada czy 11 listopada to dni ustawowo wolne od pracy.
14 października nie jest dniem wolnym od pracy.
Dni dodatkowo wolne są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych, ale nie dniami wolnymi od pracy.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: Basiek70 » 2015-10-07, 21:41

Dlatego, żeby uniknąć takich dyskusji, u nas w tym roku szkolnym jedyny dodatkowy dzień wolny to piątek po Bożym Ciele.
14 pracujemy wszyscy, mamy szkolenie, wszyscy nauczyciele muszą być też obecni na ślubowaniu pierwszaków
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: laurka78 » 2015-10-08, 06:41

Zasadnicze oczywiście mam płacone. Natomiast dziewczyny które w tym dniu mają nadgodziny już nie. Oczywiście jeśli w dniu wolnym masz godz. Karciane to musisz je odrobić i nieważne czy to 11 listopada czy 24 grudnia. Chętnie zrezygnowałabym z tych sześciu dodatkowych dni wolnych..

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2015-10-08, 15:42

Może tak: nauczyciel wypracowuje w tygodniu 40h, część przy tablicy, pozostałe w formie szkoleń, opracowania dokumentacji szkolnej, spotkań z rodzicami, itp. 14 X nie ma zajęć i nie wypracowujesz tego dnia godzin, dlatego tracisz możliwość rozliczenia godzin nadliczbowych. Pozostajesz w dyspozycji dyrektora, który kierując szkołą wyznaczył godziny pracy na ten dzień chyba, że przekroczysz 40h, wówczas odpowiednio skróci ci czas świadczenia pracy. Karcianka nie jest przypisana do dnia tygodnia, lecz do półrocza, trzeba wypracować określoną liczbę godzin w rozliczeniu półrocznym.
Nauczycielko/lu pamiętaj, że kończąc lekcje nie jesteś po pracy, masz jeszcze zapłacone za prowadzenie dziennika, przygotowanie do zajęć, sprawdzanie prac pisemnych, dyżurowanie przed i po lekcji i wiele innych obowiązków. Postawa roszczeniowa, buntownicza i emanująca minimalizmem jest szkodliwa dla środowiska. Nie żądajmy, a egzekwujmy, nie protestujmy, a uświadamiajmy - nauczyciel to mgr- moralność godność roztropność.

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: laurka78 » 2015-10-08, 16:59

Art.3.9.UoSO pisze:Może tak: nauczyciel wypracowuje w tygodniu 40h, część przy tablicy, pozostałe w formie szkoleń, opracowania dokumentacji szkolnej, spotkań z rodzicami, itp. 14 X nie ma zajęć i nie wypracowujesz tego dnia godzin, dlatego tracisz możliwość rozliczenia godzin nadliczbowych. Pozostajesz w dyspozycji dyrektora, który kierując szkołą wyznaczył godziny pracy na ten dzień chyba, że przekroczysz 40h, wówczas odpowiednio skróci ci czas świadczenia pracy. Karcianka nie jest przypisana do dnia tygodnia, lecz do półrocza, trzeba wypracować określoną liczbę godzin w rozliczeniu półrocznym.
Nauczycielko/lu pamiętaj, że kończąc lekcje nie jesteś po pracy, masz jeszcze zapłacone za prowadzenie dziennika, przygotowanie do zajęć, sprawdzanie prac pisemnych, dyżurowanie przed i po lekcji i wiele innych obowiązków. Postawa roszczeniowa, buntownicza i emanująca minimalizmem jest szkodliwa dla środowiska. Nie żądajmy, a egzekwujmy, nie protestujmy, a uświadamiajmy - nauczyciel to mgr- moralność godność roztropność.

Niestety w mojej szkole godziny karciane przypisane są do konkretnego dnia. Poza tym mam zrealizować 76 godz.KN w ciągu roku a u nas realizujemy do końca roku szkolnego i nie ważne 80 godz. 100 godz.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2015-10-09, 16:56

Jasno sobie odpowiadasz: pracujecie w prywatnym folwarku swojego dyrektora. A już w poezji było o wolności w swoim domku.

laurka78
Posty: 59
Rejestracja: 2012-05-08, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: laurka78 » 2015-10-09, 20:38

Art.3.9.UoSO pisze:Jasno sobie odpowiadasz: pracujecie w prywatnym folwarku swojego dyrektora. A już w poezji było o wolności w swoim domku.

Masz 100% racji, ale spróbuj się buntować. U nas nieliczna grupa z tym walczy i niestety jest na czarnej liście dyrektora.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dyżur nauczyciela w dni wolne

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2015-10-10, 18:14

Wiem coś o tym, ale mam to na +, że karcianki mamy wypracować na korzyść dzieci. Ja właśnie planuję II półrocze na dzieci z orzeczeniami, a teraz, jak zawsze, udzielam karcianych korepetycji.


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”