relacje z rodzicami uczniów klas I-III SP

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jubru
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-26, 15:10
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

relacje z rodzicami uczniów klas I-III SP

Postautor: jubru » 2016-07-26, 15:43

Drodzy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej!
Jak myślicie, w jaki sposób powinny wyglądać relacje pomiędzy nauczycielem a rodzicem ucznia?
Gdzie znajduje się granica tych relacji? Czy, na przykład, bylibyście Państwo skłonni podać swój prywatny nr telefonu rodzicom, czy jednak występują w związku z tym jakieś obawy? A może dopuszczacie Państwo możliwość przeniesienia tych relacji na grunt prywatny? Czy wypada przejść na "Ty" z rodzicem swojego ucznia? - Chciałabym, abyście szczerze opowiedzieli o swoich doświadczeniach :) Państwa anonimowe odpowiedzi posłużą mi do napisania pracy magisterskiej o relacjach nauczycieli i rodziców uczniów.

Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź :D
Pozdrawiam Justyna

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: relacje z rodzicami uczniów klas I-III SP

Postautor: hanamat » 2016-07-27, 08:00

Wszystkim rodzicom podałam mój nr telefonu z sugestiami w jakich przypadkach i w jakich godzinach mogą się ze mną kontaktować. Na pierwszym zebraniu proponuję też by miedzy sobą wymienili się numerami telefonów i w sprawach klasowych typu "co było zadane lub co trzeba przynieś do szkoły" dzwonili do innych. Rodzice dzwonią do mnie sporadycznie.
Na "ty" jestem tylko z rodzicami, których znałam zanim otrzymałam wychowawstwo w danej klasie. Do pozostałych (po wspólnym uzgodnieniu) zwracam się "pani Ewo, panie Marku".
Do wszystkich rodziców odnoszę się w sposób uprzejmy i życzliwy, ale z pewnym dystansem. Zawsze moi rodzice angażują się w życie klasy i szkoły, ale w sposób przeze mnie monitorowany. Po wielu latach pracy mogę stwierdzić, że moja współpraca i relacje z rodzicami są bardzo dobre.

jubru
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-26, 15:10
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: relacje z rodzicami uczniów klas I-III SP

Postautor: jubru » 2016-08-07, 16:44

Serdecznie dziękuję za odpowiedź :)

Drodzy nauczyciele!
Każda Wasza historia, podzielenie się tą zasłyszaną, choćby w pokoju nauczycielskim, czy odpowiedź na powyższe pytania są na wagę złota. Gorąco zachęcam do podzielenia się z forumowiczami wszelkimi przemyśleniami na ten temat. Za każdą odpowiedź z góry dziękuję :)


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”