Bankowość dla dziewięciolatków

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Mike73
Posty: 10
Rejestracja: 2017-02-01, 19:55
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Bankowość dla dziewięciolatków

Postautor: Mike73 » 2017-02-15, 06:56

W ubiegłym roku prowadziłem spotkanie / warsztaty dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej, których tematem był bank i ekonomia. Było to spotkanie z cyklu, w którym rodzice dzieci opowiadają dzieciom o swoich zawodach lub miejscach pracy.
Na blogu „Ekonomia nasza powszednia” (http://ekonomianaszapowszednia.blogspot.com/) umieściłem pierwszą część relacji z tych zajęć. Za tydzień druga część. Zapraszam.
Spotkanie było bardzo udane i pełne zabaw obrazujących pracę w banku. Dzieci były bardzo aktywne i wykazywały duże zainteresowanie. Myślę, że warto organizować im także spotkania z przedstawicielami mniej „tradycyjnych” zawodów.
Oczywiście jest kwestia sposobu prezentacji "trudnej dziedziny" dzieciakom. Dlatego na ww. blogu udostępnię też materiały, którymi się posługiwałem (konspekt i prezentację w Power Point). Ale to za jakieś dwa tygodnie. Zachęcam do skorzystania i proszę o uwagi.
Powodzenia.

Mike73
Posty: 10
Rejestracja: 2017-02-01, 19:55
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Bankowość dla dziewięciolatków

Postautor: Mike73 » 2017-03-01, 21:32

Informuję, że zgodnie z zapowiedzią na blogu „Ekonomia nasza powszednia” (http://ekonomianaszapowszednia.blogspot.com/) udostępniłem konspekt zajęć i prezentację Power Point.
Zapraszam do korzystania.
Jeszcze raz namawiam do organizacji podobnych zajęć.


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”