Diagnoza 2017

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Pati07
Posty: 29
Rejestracja: 2014-07-22, 21:24
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Diagnoza 2017

Postautor: Pati07 » 2017-11-19, 18:09

Witam
Zwracam się z prośbą o pomoc z diagnozą dla klasy 1 z nową podstawą programową.
Jakoś trudno mi trudno podjąć decyzję dotyczącą wyboru. Wydawnictwo Mac udostępnia diagnozę,
ale jest to diagnoza przedszkolna. Więcej w niej obserwacji niż formy testowej, sprawdzianu.
Przeraża mnie ogarnięcie tego i mam wątpliwości czy nie powinno być właśnie wersji dla pierwszaka.
Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami? Jak Wy to robicie? Poznałam już dość dobrze umiejętności
dzieci, ale chciałabym wywiązać się z przeprowadzeniem diagnozy i opracowaniem jej analizy.
Pozdrawiam. P.

Pati07
Posty: 29
Rejestracja: 2014-07-22, 21:24
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Diagnoza 2017

Postautor: Pati07 » 2017-11-20, 20:39

Hej Dosłownie padam na twarz. Nie mogę nic znaleźć. Ciągle znajduję niekompletne zestawy i propozycje.
Znalazłam na stronie Operon fajny arkusz spostrzeżeń, ale to tylko I część. Albo Arkusz oceny Małgorzaty Rzepy,
ale nie ma do niego żadnych kart czy załączników. Dziewczyny, jak możecie to pomóżcie, proszę. Szukam dalej...

Pati07
Posty: 29
Rejestracja: 2014-07-22, 21:24
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Diagnoza 2017

Postautor: Pati07 » 2017-11-21, 19:58

Hej Mam nadzieję, że odezwie się do mnie Wsparcie. :) Może któraś z Was robiła w tym roku diagnozę w klasie 1 ?
Jakoś już tak mam że nie umiem sobie uprościć pracy tylko najpierw wywracam wszystko do góry nogami i przedzieram się
przez ten chaos. Wszystko podważam i przerabiam. Ale w ostatnim czasie jestem jakaś pogubiona. Normalnie sama bym coś
tworzyła, a tu pustka nad pustkami. Aż sama na siebie jestem zła. Może któraś mi z Was coś doradzi? Może jakaś wersja diagnozy
w miarę prosta? Czy jak wykonacie diagnozę to robicie jej analizę?

Pati07
Posty: 29
Rejestracja: 2014-07-22, 21:24
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Diagnoza 2017

Postautor: Pati07 » 2017-11-21, 20:00

Hej Mam nadzieję, że odezwie się do mnie Wsparcie. :) Może któraś z Was robiła w tym roku diagnozę w klasie 1 ?
Jakoś już tak mam że nie umiem sobie uprościć pracy tylko najpierw wywracam wszystko do góry nogami i przedzieram się
przez ten chaos. Wszystko podważam i przerabiam. Ale w ostatnim czasie jestem jakaś pogubiona. Normalnie sama bym coś
tworzyła, a tu pustka nad pustkami. Aż sama na siebie jestem zła. Może któraś mi z Was coś doradzi? Może jakaś wersja diagnozy
w miarę prosta? Czy jak wykonacie diagnozę to robicie jej analizę?


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”