Studia:Pedagogika specjalna z terapią pedagogiczną

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Wikiipe
Posty: 2
Rejestracja: 2023-06-23, 11:10
Kto: student
Przedmiot: Język angielski, WOS
Lokalizacja: mazowieckie

Studia:Pedagogika specjalna z terapią pedagogiczną

Postautor: Wikiipe » 2023-06-23, 11:19

Witam
Chciałam rozpocząć studia na kierunku Pedagogika Specjalna ze specjalizacją: terapia pedagogiczna. Czy są tu osoby które takie studia skończyły i mogłyby napisać jak wyglada ich praca?
Czy po skończeniu studiów magisterskich na tym kierunku jest się uprawnionym również do pełnienia roli wychowawcy klasy i nauczania w podstawówce?

Może ktoś studiował na APS w Warszawie i może się wypowiedzieć?

Dziękuję za odpowiedzi :wink:

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia:Pedagogika specjalna z terapią pedagogiczną

Postautor: Michalll_95 » 2023-07-01, 23:55

Po tym kierunku można pracować w sumie na trzech stanowiskach: jako pedagog specjalny, nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne tzw. wspomagający oraz prowadzić zajęcia korekcyjno- kompensacyjne (terapia pedagogiczna).

Formalnie wychowawcą też można być, chociaż w praktyce zazwyczaj pedagog jest do wszystkich uczniów i wychowawstwo dostają nauczyciele przedmiotowcy.

Na APS studiowałem przez 1 semestr, chciałem pracować w szkole w trakcie studiów, a na stacjonarnych nie dało się pogodzić studiów i lekcji w szkole. Uczelnia nie najgorsza, chociaż dominują wykłady niż praca w mniejszych grupach ;)

Wikiipe
Posty: 2
Rejestracja: 2023-06-23, 11:10
Kto: student
Przedmiot: Język angielski, WOS
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia:Pedagogika specjalna z terapią pedagogiczną

Postautor: Wikiipe » 2023-07-02, 00:05

Michalll_95 pisze:Po tym kierunku można pracować w sumie na trzech stanowiskach: jako pedagog specjalny, nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne tzw. wspomagający oraz prowadzić zajęcia korekcyjno- kompensacyjne (terapia pedagogiczna).

Formalnie wychowawcą też można być, chociaż w praktyce zazwyczaj pedagog jest do wszystkich uczniów i wychowawstwo dostają nauczyciele przedmiotowcy.

Na APS studiowałem przez 1 semestr, chciałem pracować w szkole w trakcie studiów, a na stacjonarnych nie dało się pogodzić studiów i lekcji w szkole. Uczelnia nie najgorsza, chociaż dominują wykłady niż praca w mniejszych grupach ;)


A jakie studia skończyłeś jeżeli mogę spytać? Uczysz teraz w szkole?
Stoję przed decyzją wyboru uczelni i jeżeli nie dostanę się na UW to biorę pod uwagę właśnie APS i pedagogikę specjalną lub wczesnoszkolną.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia:Pedagogika specjalna z terapią pedagogiczną

Postautor: Michalll_95 » 2023-07-02, 00:19

Z APS z resocjalizacji przeniosłem się na ChAT też na resocjalizację, dobrze było o tyle, że są tam bezpłatne studia stacjonarne, ale dostosowane do osób pracujących (wszystko po godz. 15:00) ;) Uczelnie bardzo dobrze wspominam, teraz zresztą na ChAT robię też bezpłatne podyplomowe z etyki dla nauczycieli ;d Uczelnia mała, kameralna i naprawdę polecam :)

Wydział pedagogiczny na UW jest też bardzo dobry, też aktualnie z edukacji włączającej tam studiuje podyplomowo ;)

Jak zastanawiasz się nad wczesnoszkolną i przedszkolną lub specjalną to weź pod uwagę, że pedagogiem specjalnym po wczesnoszkolnej zostaniesz po podyplomowych, natomiast do pracy w przedszkolu i I - III uprawniają aktualnie tylko 5 letnie jednolite studia ;)


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”