Nauczyciel w kasach I-III

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Clover
Posty: 18
Rejestracja: 2007-11-01, 21:47

licencjat z oligo, mgr z wczesnoszkolnej?

Postautor: Clover » 2008-09-11, 14:32

Witam mam pytanie, obecnie robię licencjat z pedagogiki specjalnej a konkretnie z oligofrenopedagogiki. Czy po tym kierunku mogę zrobić studia II stopnia z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej?? I czy wtedy będę mogła uczyć również w szkole "normalnej" w klasach 1-3 a nie tylko specjalnej??

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: hanamat » 2008-09-11, 15:35

Po licencjacie mozesz zrobić kwalifikacyjne studia podyplomowe z edukacji wczesno- i przedszkolnej. Jesli chodzi o magisterkę to musisz popytać na uczelniach wyższych.

Awatar użytkownika
Clover
Posty: 18
Rejestracja: 2007-11-01, 21:47

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: Clover » 2008-09-12, 10:30

A mam jeszcze pytanie, bo chciałabym od października 2009 zacząć drugi kierunek studiów na Uniwersytecie Łódzkim- Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, ale myślę nad zaocznymi, teraz studiuję dziennie, zaczynając drugi kierunek studiów, na tym pierwszym- czyli oligo byłabym na 3 roku, czy myślicie, że po studiach zaocznych na uniwersytecie miałabym takie same szanse znalezienia pracy np w szkole w klasach 1-3 jak studenci uniwersytetu którzy studiowali dziennie?
pracodawcy również patrzą na to jaki tryb studiów sie skończyło?

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: hanamat » 2008-09-12, 15:30

Pracodawców nie interesuje tok studiów, jeśli bedzie zapotrzebowanie na nauczanie wczesnoszkolne, to każdy cię przyjmie. Zastanawiam się po co chcesz studiować od początku. Po licencjacie zrób podyplomówkę z wczesnoszkolnej i równolegle możesz robić magisterkę z tego kierunku, na który przyjmą cie po ukończeniu licencjatu.

Awatar użytkownika
Clover
Posty: 18
Rejestracja: 2007-11-01, 21:47

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: Clover » 2008-09-12, 17:38

hanamat pisze:Zastanawiam się po co chcesz studiować od początku. Po licencjacie zrób podyplomówkę z wczesnoszkolnej

I wtedy będę mogła uczyć też w "normalnych" szkołach? mimo tego, że licencjat będę miała z oligo?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: dushka » 2008-09-14, 21:09

Tak.

Awatar użytkownika
Clover
Posty: 18
Rejestracja: 2007-11-01, 21:47

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: Clover » 2008-09-15, 18:58

Dziękuję po raz kolejny za pomoc

camili
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-19, 17:40
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: camili » 2009-06-19, 17:47

Witam, Mam pytanie czy trudno jest dostać prace nauczyciela w klasach I-III ?
Od października podejmuje drugi kierunek studiów a mianowicie pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Jak na razie po zbadaniu sytuacji w moim mieście jest zbyt dużo chętnych na stanowisko nauczyciela nauczania zintegrowanego. Może coś się zmieni po 2012 roku kiedy 6-latki pójdą do szkół...

justyna1234
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-23, 10:06
Lokalizacja: małopolskie

Czy warto zostać nauczycielem od 1-3?

Postautor: justyna1234 » 2009-08-23, 10:54

Witam! Jestem na tym forum pierwszy raz i prosze Was o pomoc. Od pazdziernika zamierzam studiowac nauczanie wczesnoszkolne. bedą to studia dwuletnie, bo magisterium juz mam, ale po kompletnie innym kierunku studiow ( administracja). Zostanie nauczycielka, to moje marzenie, ale sa tez obawy, czy uda mi się znalezc prace po tym kierunku studiow??? wiem, ze w kazdym rejonie Polski jest inaczej. Ja pochodze z Tarnowa, gdzie znajduje sie moze okolo 30 szkol podstawowych. przeraza mnie tez troche fakt, ze na tych studiach nie ma nauczania przedszkolnego. tak wiec, jak rozumiem nie bede mogla pracowac po ukonczeniu tych studiow w przedszkolu. czy mozna pozniej uzuplenic to jakims kursem? wiem, ze nauczanie wczesnoszkole i przedszkolne jest polaczone, ale sa to studia w pelnym wymiarze 5 letnie. Ja chcialabym jednak, jak najszybciej rozpoczac prace w szkole, chodzi o strone finansowa. czy mogę po pierwszym roku studiow zaczac te prace, jesli ewntualnie udaloby mi sie ja znalezc? czy ogromna przeszkoda jest fakt, iz " nie mam sluchu absolutnego"?
Za odpowiedzi na moj post z gory dziekuje;-)

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-23, 11:49

A nie lepiej, by Ci było, gdybyś zrobiła sobie kurs pedagogiczny i rozpoczęła pracę jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w jakiejś szkole ekonomicznej?Międzyczasie mogłabyś robić sobie studia z edukacji wczesnoszkolnej.

justyna1234
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-23, 10:06
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: justyna1234 » 2009-08-23, 11:55

bralam pod uwage takie rozwiazanie. niestety w moim miescie jest niewiele szkol, gdzie moglabym uczyc prawniczych przedmiotow. jest jedno lo ekonomiczne i kilka klas, gdzie takie przedmioty sa wykladane oraz pare kierunkow w prywatnych szkolach, gdzie ma sie kilka godzin i pracuje sie na umowe zlecenie. wszystko juz jest niestety zajete, bo pytalam i sprawdzalam. poza tym mnie bardziej podoba sie praca z malymi dziecmi;-) tak mi sie wydaje;-)

zanetaceglinska
Posty: 67
Rejestracja: 2009-08-07, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: zanetaceglinska » 2009-08-23, 12:04

No to nie jest zadowalająca informacja.To w takim wypadku zacznij te studia pedagogiczne.Pracę w szkole już po pierwszym roku studiów możesz zacząć tylko wtedy,gdy kuratorium się zgodzi,ale to są wyjątkowe przypadki.

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: upieczona.anglistk » 2009-09-03, 22:18

teoretycznie mozesz rozpoczac prace na pierwszy roku studiow bo masz mgr, po prostu bedziesz funkcjonowac jako "magister bez przygotowania pedagogicznego" tylko teraz czy dyrektos majac do wyboru magistra lub ewentualnie licencjata z edukacja wczesnoszkolna zatrudni mgr administarcji jedynie ze studiami podyplomowymi. nie lepiej zebys zrobila licencjata? mgr juz nie bedziesz musiala robic bo juz masz, a przynajmniej uzyskasz lepsze kwalificje i prawo do pracy w przedszkolu (chociaz pracy w przedszkolu nie polecam)

justyna1234
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-23, 10:06
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: justyna1234 » 2009-09-04, 09:35

zdaje sobie sprawe, ze zawsze nie bede do konca "prawdziwym" nauczycielem nie majac skonczonych studiow w pelnym wymiarze i nie posiadajac tytulu magistra w tej dziedzinie. wiem, ze dyrektor majac do wyboru mnie i inna osobe, ktora skonczyla takie studia pewnie wybierze ja. ale studiowac od poczatku i to piec lat ( nie wierze, zebym z czasem po licencjacie z pedagogiki nie musiala zrobic magisterium ), to bardzo dlugo, a ja w koncu chce zaczac normalnie pracowac. wiem, ze teraz nauczycieli do nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego potrzebuja. chce skonczyc te studia, jak najszybciej, zeby miec szanse jeszcze na podjecie tej pracy, przed nasyceniem sie rynku ( jak to bylo w przypadku moich pierwszych studiow).
pozdrawiam

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: ann » 2009-09-05, 18:06

justyna1234, szczerze mówiąc wg mnie problemem będzie Twój brak przygotowania pedagogicznego. Bo tego podyplomówki nie dają.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”