Nauczyciel w kasach I-III

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

PAPROĆ
Posty: 6
Rejestracja: 2010-05-20, 19:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podlaskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: PAPROĆ » 2010-05-20, 19:59

Witam wszystkich , jestem tu nowa ale jako pracownik oswiaty juz dośc długo. pozdrawiam wszystkich :) :) [center][/center]

justyna1234
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-23, 10:06
Lokalizacja: małopolskie

Proszę o pomoc

Postautor: justyna1234 » 2010-05-23, 19:45

Mam pytanie, czy mając ukończony kurs pedagogiczny w częsci zawodowej mogę studiowac edukacje wczesnoszkolną i przedszkolną???
Czy nie powinnam mieć ukończonego kursu dotyczącego przedmiotów ogólnych.
Proszę o odpowiedz. Jest to dla mnie bardzo ważne i ta informacja jest mi potrzebna już na początku tego tygodnia.
pozdrawiam i dziekuje

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: hanamat » 2010-05-24, 11:54

Sadzę, że tak, bo właśnie tydzień temu miałam na praktyce dziewczynę - nauczyciel zawodu, która obecnie jest na podyplomówce wych. przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna.

GosiaBe
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-30, 17:52
Lokalizacja: śląskie

Jak najszybciej zostać nauczycielem?

Postautor: GosiaBe » 2010-06-30, 18:13

Witam
mam trochę nietypowy problem. Skończyłam studia magisterskie z zarządzania i marketingu, ale chciałabym po kilku latach pracy w biurze zmienić fach. Problem w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym jak można najszybciej zostać nauczycielem klas I-III. Wiem, że kończąc mgr pedagogiki, ale ja już mam mgr. A jeśli chodzi o podyplomowe z I-III to przyjmują, ale tylko z uprawnieniami pedagogicznymi. Pomóżcie. Co robić?

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: nadia » 2010-06-30, 19:53

Według mnie konieczne jest zrobienie kursu pedagogicznego, który na ogół trwa kilka miesięcy i studia podyplomowe z zakresu kształcenia zintegrowanego.

GosiaBe
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-30, 17:52
Lokalizacja: śląskie

Jak najszybciej zostać nauczycielem?

Postautor: GosiaBe » 2010-07-16, 20:51

Dziękuję za odpowiedź, ale...właśnie zasięgnęłam informacji w dziekanacie studiów podyplomowych nadających kwalifikacje pedagogiczne, gdzie poinformowano mnie, że owszem mogę odbyć takie studia, ale będę mogła po nich uczyć tylko przedmiotów ekonomicznych. Powód - metodykę na takich studiach robi się podobno na podstawie już ukończonych studiów, a w moim przypadku to zarządzanie. Nie wiem już co robić. Czy jedynym rozwiązaniem jest ukończenie licencjatu z wczesnoszkolnej? Pomocy. Może ktoś wie więcej na ten temat niż ja...Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Blonde
Posty: 7
Rejestracja: 2010-09-27, 18:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: Blonde » 2010-09-27, 18:24

Gosiu.. Jestem w identycznej sytuacji, co Ty. Mam ukończone studia na kierunku zarządzanie i marketing. W październiku rozpoczynam studia na kierunku "wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i psychologią szkolną"... czyli wszystko od początku :-)

Pearl
Posty: 68
Rejestracja: 2010-09-05, 21:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: Pearl » 2010-11-02, 21:45

Ja trochę z innej beczki...zaczęłam pracować w szkole i co raz bardziej podpadam. A to za późno plan rozwoju zawodowego, brak konspektu na hospitację. Tylko problem jest w tym że jestem zielona, jestem na stażu. No i problem pojawia się z tym że moja opiekunka stażu mnie prawie o niczym nie informuje z przekonania że ja to wiem. Pracowałam wcześniej na studiach na 6 godz ale bez zatrudnienia na kartę nauczyciela więc skąd mam wiedzieć co muszę jako stażystka? Podpytuję innych nauczycieli jak czegoś nie wiem i zastanawiam się czy się w ogóle do tej roboty nadaję...może powinnam chodzić i pytać co i jak? Zaczyna się robić nieprzyjemnie :(

niutek
Posty: 71
Rejestracja: 2010-09-30, 14:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: niutek » 2010-11-03, 13:38

Opiekun stażysty jest od tego żeby o wszystkim informować. Musisz z nim porozmawiać. on nie robi łaski, bo bierze za to co miesiąc pieniądze. Jak nie nadaje się do takiej funkcji to można złożyć wniosek o zmianę opiekuna.
To opiekun jest od tego żeby pokierować i żeby w czas zainteresować sięczy na czas będziesz miała plan rozwoju.

:D

madzianietka
Posty: 4
Rejestracja: 2010-11-08, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: madzianietka » 2010-11-24, 17:07

Hej, mam pytanko, jestem już po 1 lekturze Dzieci z Bullerbyn w klasie 3, kiedy teraz następną lekturkę wprowadzacie??

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: iTulka » 2010-11-24, 20:43

Ja już jestem po dwóch, na dniach zaczynam trzecią. Omawiamy jedną na koniec każdego miesiąca, z wyjątkiem czerwca :)

madzianietka
Posty: 4
Rejestracja: 2010-11-08, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: madzianietka » 2010-11-24, 20:47

Dziękuję ślicznie za odpowiedź!!!! jestem świeżym nauczycielem;/ te lektury nie są ujęte w przewodnikach metodycznych? myślałam, że będą i wtedy będę wiedziała kiedy następną wprowadzać:( taak, wiem, jestem niedouczona jakaś, ale kurde tego na studiach nie uczą:(

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: iTulka » 2010-11-24, 20:55

madzianietka pisze:te lektury nie są ujęte w przewodnikach metodycznych?

A to już zależy od wydawnictwa, w moim są, dlatego taki cwaniaczek ze mnie :P Pewnie też bym rzadziej wprowadzała :wink:

madzianietka
Posty: 4
Rejestracja: 2010-11-08, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: madzianietka » 2010-11-24, 20:57

ja mam III klasę, Wesoła Szkoła.... przeglądałam właśnie przewodniki i nic nie ma.... ehh

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel w kasach I-III

Postautor: iTulka » 2010-11-24, 21:02

Ale Wesoła Szkoła ma chyba zeszyt do lektur, może kup sobie jeden taki egzemplarz dla siebie i zobaczysz jakie proponuje tytuły, może jakieś kserówki z niego dzieciom porobisz, już będziesz miała pomoc :)


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”