Opowiadania dzieci w klasie II

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aszi
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-28, 15:44
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Opowiadania dzieci w klasie II

Postautor: aszi » 2009-06-08, 17:47

Witam!
Piszę pracę mgr na temat kształcenia sprawności językowoej u dzieci na przykładzie opowiadania...
Obecnie koncze piac 2 rozdzial - musze przeprowadzic badania pilotażowe - zadać dzieciom w klasie II do napisania opowiadanie na dowolny temat. Czy któraś z nauczycielek nauczania zintegrowanego mogłaby mi pomóc, a mianowicie polecić dzieciom do napisania opowiadanie na dowolny temat?? (bardzo proszę o kontakt - aszantja@yahoo.com - to zajmie na prawde neiwiele czasu a mnie bedzie bardzo przydate;) Dziekuje z góry:)

(Musze jeszcze dodać ze juz 2 razy przeprowadzalam ów badania ale najpierw dzieci napisały o swoich wymarzoych wakacjach-pisały w czasie przyszłym co wogole nie bylo podobne do opowiadania, wiec doszlam do wnisoku ze zadałam im zły temat, pozniej pisały o wydarzeniu ktore ostatnio je spotklay- miało byc to w formie opowiadania ale napisały raczej sprawozdanie z wycieczki!! Nie jestem pewna czy może być ta druga forma dlatego jesli znalazłby się ktoś pomocny na tym forum na prawde byłabym niezmiernie wdzięczna:)

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Opowiadania dzieci w klasie II

Postautor: Basiek70 » 2009-06-22, 18:25

Problem w tym, że opowiadanie jako forma wypowiedzi pisemnej, a co za tym idzie podstawy konstruowania go, pojawiają się w klasie 3 w drugim semestrze, stąd niepowodzenia z drugoklasistami. A i w trzeciej klasie są to dopiero początki.
Dobrym tematem na opowiadanie jest sen :)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Opowiadania dzieci w klasie II

Postautor: bzyk » 2009-09-21, 18:34

Witam pilnie potrzebuję bajki lub opowiadania, wierszyki o policji, straży pożarnej, listonoszu, pielęgniarce itp, taki prostych zawodów. Chodze po necie, ale nic konkretnego nie moge znaleźć, możę ktoś ma, to podam maila?

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Opowiadania dzieci w klasie II

Postautor: Basiek70 » 2009-09-21, 21:52

http://www.google.pl/search?q=wiersze+d ... =firefox-a - popatrz, coś powinnaś znaleźć na tych stronach
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

dddddd
Posty: 61
Rejestracja: 2009-09-16, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Opowiadania dzieci w klasie II

Postautor: dddddd » 2009-09-22, 15:25



Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”