WSO

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Aleksandra
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-24, 12:55

WSO

Postautor: Aleksandra » 2009-10-27, 19:58

Czy możecie mi powiedzieć jak wygląda w Waszych szkołach WSO w nauczaniu zintegr. CHodzi mi szczególnie o klasy pierwsze i nową podstawę programową: czy macie jakieś oceny punktowe w ciągu roku, czy uśmieszki a może jeszcze jakieś inne sposoby. Bardzo proszę o informację. Z góry wielkie dzięki

olarap
Posty: 20
Rejestracja: 2009-09-08, 21:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: WSO

Postautor: olarap » 2009-10-29, 22:00

uczę klasę pierwszą i bazuję na podręcznikach witaj szkoło!
1.w zestawie podręczników znajdują się 4(jedna na każdą część podręczników)plansze i naklejki o różnej wielkości-trudność zadania i zaangażowanie w jego wykonanie decyduje jaką uczeń otrzyma
2.kolorowe gwiazdki za zachowanie-czerwona:wzorowe zach. ,niebieska bardzo dobre zach. brązowa-jedno upomnienie, czarna-wiele upomnień,uwaga
3. od listopada wprowadzę dzienniczki(zeszyty),w których będę zapisywała oceny opisowe,tzn.
Z- znakomicie
D- dobrze
P- przeciętnie
S- słabo
N- jeszcze nie umiesz
4. co miesiąc dla 2 najaktywniejszych dzieciaczków nagroda typu karteczki:)

pozdrawiam

mandarynka
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-28, 17:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: WSO

Postautor: mandarynka » 2010-03-26, 21:12

Witam!
U mnie w szkole stosuje się symbole:
6 - świetnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - dostatecznie
2- musisz jeszcze popracować
1- jeszcze nie umiesz
Wszystkim to odpowiada.

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: WSO

Postautor: hanamat » 2010-03-27, 15:17

Wkleja fragment z naszych wewnatrzszkolnych zasad oceniania bieżacego:

....Oprócz ocen opisowych za I i II półrocze stosowane jest ocenianie bieżące (bardzo systematyczne, częste ocenianie wysiłków i postępów dziecka). W ocenie bieżącej uczeń otrzyma potwierdzenie tego, co poprawnie wykonał, co osiągnął, w czym jest dobry oraz wskazówki – co poprawić, co udoskonalić, nad czym jeszcze popracować. Nie stosuje się zastępników ocen typu: oceny ikonograficzne (chmurka, słoneczko, itp.) czy też oceny punktowe. Jest to ocena słowna lub zapisana do zeszytu ucznia za pomocą określeń i pieczątek (zawierających ocenę opisową ):
1) WSPANIALE, BARDZO ŁADNIE (I poziom umiejętności ucznia) - przy pracy wykonanej poprawnie i bardzo starannie , gdzie uczeń wie, rozumie i potrafi zastosować swoją wiedzę praktycznie.
2) DOBRZE, DOBRA PRACA (II poziom umiejętności ucznia) - przy pracy wykonanej dość poprawnie, zawierającej bardzo mało błędów wykonane dość starannie. Ocenę taką stosuje się wtedy, gdy uczeń samodzielnie odnajdzie błąd i potrafi go poprawić.
3) POTRAFISZ PRACOWAĆ LEPIEJ,
MUSISZ JESZCZE POĆWICZYĆ - (III poziom umiejętności ucznia) w odniesieniu do pracy, w której uczeń popełnił dość dużo błędów, ale wskazane przez nauczyciela potrafi poprawić. Praca jego jest wykonana niezbyt starannie.
4) Dodatkowo w zeszytach do pisania i liczenia oraz na kartkach pracy pisane mogą być recenzje oceniające pracę ucznia, typu : „Przepisywałeś mało uważnie stąd wiele błędów ortograficznych. Spróbuj to poprawić” itd.
5) PIECZĄTKI stosowane w ocenianiu bieżącym: .....są to oceny ze znaczkiem graficznym i zapisem typu: BARDZO ŁADNIE CZYTASZ, ZNASZ LITERY ALE POPRACUJ NAD ICH PISOWNIA, PRACA WYKONANA DOKŁADNIE I STARANNIE, MUSISZ POCWICZYC CZYTANIE, DOBRZE LICZYSZ , itp.

W dziennikach stosujemy skróty np. W-Wspaniale, B- Bardzo dobrze, D - dobrze, S-Słabo.


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”