Programy i podręczniki

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2012-03-23, 13:41

Peonia pisze:"Tropiciele" to nie pakiet tylko program badania umiejętności uczniów.

Też tak myślałam, ale zobacz na stronie MEN, oba wspomniane programy mają numer dopuszczenia. Zobacz tu: http://www.men.gov.pl/podreczniki/dopus ... lista1.php
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

dddddd
Posty: 61
Rejestracja: 2009-09-16, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: dddddd » 2012-03-23, 19:06

Już zdecydowałam, po wielu spotkaniach wybieram Grę w kolory. Widzę co mam. Zorientowałam się, że te wszystkie te niby ,,nowe podręczniki" mają właściwie tylko nowe tytuły i nieco zmienioną treść . Wolę to co widzę niż niespodzianki ( nie twierdzę, że być może lepsze?) Pozdrawiam i życzę zdecydowania w wyborze podręcznika.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2012-03-23, 19:37

Pozostaję przy "Elementarzu XXI wieku". Uwagami możemy się wymieniać. Z chęcią zapoznam się z Waszymi opiniami.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

dddddd
Posty: 61
Rejestracja: 2009-09-16, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: dddddd » 2012-03-23, 20:24

Elementarz XXI w. jest podobny do Nowe Już w Szkole, więc przejrzyj te podręczniki i mniej więcej wiesz co dalej będzie

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2012-03-23, 20:33

Trochę ma się zmienić. Natomiast "Grą w kolory" idą koleżanki z klas drugich. Są raczej zadowolone, ale jak przewertowały klasę trzecią to są przybite. Okaże się " w praniu". Nowe już w szkole idą koleżanki z pierwszych klas i jak na razie nie mają większych zastrzeżeń. Jak tu już było pisane na forum, każdy kieruje się własnymi kryteriami. Znam potencjał obecnej zerówki, do tego kilkoro sześciolatków, to wybrałam tak a nie inaczej. Inne czynniki też wpłynęły na mój wybór.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

dddddd
Posty: 61
Rejestracja: 2009-09-16, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: dddddd » 2012-03-23, 21:29

widziałam Gra w kolory ma bardzo długie czytanki w klasie III, ale ćwiczenia do nich są ok. Matematyka też uważam ok, w Nowej Erze też jest rozszerzenie

kasia693
Posty: 1
Rejestracja: 2009-05-16, 12:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: kasia693 » 2012-03-26, 16:28

Witam! Ja również zastanawiam się nad wyborem programu i podręczników. Ciekawie zapowiada się Elementarz XXI wieku, ale trochę boję się wybrać pakiet, którego nie ma jeszcze do klasy 2 i 3. Zastanawiam się nad pakietem " Uczę się z Ekoludkiem" wydawnictwa ŻAK. Czy ktoś już pracował na Ekoludku i może napisać kilku słów na ten temat...

maia3
Posty: 163
Rejestracja: 2012-03-04, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Programy i podręczniki

Postautor: maia3 » 2012-03-26, 16:44

kasia693 pisze:Witam! Ja również zastanawiam się nad wyborem programu i podręczników. Ciekawie zapowiada się Elementarz XXI wieku, ale trochę boję się wybrać pakiet, którego nie ma jeszcze do klasy 2 i 3. Zastanawiam się nad pakietem " Uczę się z Ekoludkiem" wydawnictwa ŻAK. Czy ktoś już pracował na Ekoludku i może napisać kilku słów na ten temat...


Niestety, klasę II i III znamy tylko z innych pakietów tego wydawnictwa, np. "Nowe już w szkole"...

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2012-03-26, 18:17

Z tym "Elementarzem XXI wieku" miałyście rację. Oglądałam dziś u koleżanki z innej szkoły. Ja dostałam książki luzem, ona miała pakiet w boxie. Rzeczywiście wygląda trochę inaczej.
Uczyłam z Ekoludkiem. Treści przyrodnicze były bardzo dobrze zrobione, matematyczne jako tako, porażka z polonistycznymi. Potraktowano je po macoszemu.
Tu jest możliwość inna: http://gwo.pl/strony/2604/lokomotywa-klasa1 i http://gwo.pl/strony/2684/bezplatny-pro ... lokomotywy
Mam na płytce CD i właśnie przeglądnęłam od deski do deski. Mam pozytywne zdanie o tym pakiecie. Niby przeznaczony jest dla sześciolatków, ale są ciekawe rozwiązania. W przewodnikach są dodatkowe ćwiczenia do wykorzystania, tak, że swobodnie można podnieść poprzeczkę. Jeszcze się przyjrzę materiałom.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

dddddd
Posty: 61
Rejestracja: 2009-09-16, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: dddddd » 2012-03-26, 19:38

Też przeglądałam ten pakiet edukacja polonistyczna bardzo fajna, tylko nie ma wprowadzania samogłosek i spółgłosek, dominuje sylaba, a to jest dobra metoda nauki czytania. Ta część bardzo mi się podoba.Natomiast matematyka jakoś tak dziwnie wprowadza liczby, nie jest to typowy sposób, ale może skuteczny. Myślę, że należy przyjrzeć się jeszcze matematyce. A ogólnie pakiet robi dobre wrażenie.

maia3
Posty: 163
Rejestracja: 2012-03-04, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Programy i podręczniki

Postautor: maia3 » 2012-03-26, 20:11

"Lokomotywę" tez tylko dla klasy I można obejrzeć.
Byłam na warsztatach organizowanych przez wyd. GWO i tyle ile widziałam zrobiło wrażenie pozytywne. Dużo ciekawych pomocy dla ucznia, typu kartoniki z cyframi, liczydełka, itp. Z nowości - w pakiecie wprowadzają zamknięte p i b, twierdząc że wszyscy dorośli tak piszą ( w sumie to poza nauczycielami kl. I-III nikt nie pisze tych liter otwartych :) )

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Programy i podręczniki

Postautor: Basiek70 » 2012-03-27, 19:05

Peonia pisze:Z jakiego wydawnictwa?

Bo jesli myślisz o WSiP, to "Tropiciele" to nie pakiet tylko program badania umiejętności uczniów.


tak
jestem po pierwszym etapie Tropicieli
bardzo mi się podobał test
wymagał dokładnego przeczytania wszystkiego i prawdziwego zrozumienia tekstu
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: Peonia » 2012-03-28, 20:50

Dostałam materiały reklamowe z pierwszym testem tzw. "pakiet startowy". Skserowałam dzieciakom i wypełniały wczoraj. Tak, w ramach ćwiczeń przed testem Operonu i OBUT. Dzieci dobrze się uczące nie miały problemów, ale te z trudnościami nie mogły sobie poradzić ze zrozumieniem poleceń. Mamy sporo programów i konkursów międzyszkolnych i ogólnopolskich, więc daruję sobie udział w tej olimpiadzie, bo dochodzę do wniosku, że nie ma już kiedy uczyć, tyle się u nas dla klas 3 dzieje.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Programy i podręczniki

Postautor: Basiek70 » 2012-03-28, 20:55

a ja zamówiłam, każdy dostał kolorowy :) zamówienie nie obliguje do udziału w całej olimpiadzie, a po co kserować, skoro można mieć gotowe
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

maia3
Posty: 163
Rejestracja: 2012-03-04, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane

Re: Programy i podręczniki

Postautor: maia3 » 2012-03-28, 21:25

Basiek70 pisze:a ja zamówiłam, każdy dostał kolorowy :) zamówienie nie obliguje do udziału w całej olimpiadzie, a po co kserować, skoro można mieć gotowe


Jesteś pewna, że nie obliguje?
Akurat ten test chętnie zrobiłabym , a co do reszty to niekoniecznie (z braku czasu).


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”

cron