Programy i podręczniki

czyli miejsce, w którym dyskutujemy o pracy w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2011-11-06, 12:45

Trzeci rok i zdecydowanie ostatni realizuję "Razem w szkole" wyd. WSiP. Chciałabym poznać Wasze opinie na temat realizowanych programów i ocenę podręczników. Będę wdzięczna za wszelkie spostrzeżenia.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

mamaolenki
Posty: 4
Rejestracja: 2011-04-03, 11:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: mamaolenki » 2011-11-07, 16:47

Nie wiem ale ja też pracuje na,, Razem w szkole"" i chyba też zmienię bo mnie to powoli zaczyna denerwować:
1. w klasie pierwszej za mało tekstów do czytania , w klasie drugiej sporadycznie a kl.III to taka orka ze nie ma czasu na nic...
2. Matematyka średniej jakości...
3. jak dla mnie to ten podręcznik nie sprawdza sie w wiejskiej szkole....
Nie wiem jakie będą wyniki potem po kl.III..
Razem w szkole może się sprawdzi jak będą 5-latki w szkołach a potem 6-latki w kl.I

Chwalą Nową Ere i dzieci odnoszą sukcesy, podobno dobrze piszą testy i dobre wyniki... ja chyba na to wskoczę

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2011-11-07, 18:27

Czy ktoś realizuje Juki "Gra w kolory"? Jakie są Wasze spostrzeżenia?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Sylwia_M23
Posty: 9
Rejestracja: 2010-08-04, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: Sylwia_M23 » 2011-12-02, 20:21

Pracowałam na Juce "Gra w kolory" i zrezygnowałam po roku. Bardzo proste dla dzieci zadania. które bardzo szybko wykonywały. Zawsze musiałam mieć coś w zanadrzu. Sporo błędów merytorycznych, a już zupełnie na łopatki położył mnie jeden ze sprawdzianów. W końcowej tabeli do oceniania miałam ocenić zadanie którego w ogóle nie było!!!! Przeszłam na Nową Erę i bardzo sobie chwalę. Trudniejsze zadania, dużo dodatkowych i to co mnie cieszy - sporo pracy w zeszytach wynikających z zeszytów ćwiczeń. Pracowałam też na Nowej Erze w mojej wcześniejszej pracy w przedszkolu i równie byłam zadowolona. Poza tym, wydawnictwo zawsze jest do przodu jeśli chodzi o nowości. Polecam!

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2011-12-02, 20:32

Dzięki. :) U nas nie wolno rezygnować po roku. Mamy "przejść" programem przez cały etap edukacyjny.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Sylwia_M23
Posty: 9
Rejestracja: 2010-08-04, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: Sylwia_M23 » 2011-12-03, 20:20

U nas generalnie też nie. Pisałam podanie do dyrekcji o zgodę na zmianę z uzasadnieniem dlaczego. Zgodziła się, a zrezygnowałam po drugiej klasie więc rok przed zakończeniem etapu. To była dobra decyzja.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2011-12-03, 20:35

A z czego zrezygnowałaś? I jaki teraz masz? Jestem zainteresowana opiniami, bo też zmieniam program.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2012-02-29, 16:15

Mam pakiet promocyjny programu "Oto ja" MAC-a. Wygląda ciekawie, ale szkoda, że mam w posiadaniu tylko wybiórcze książki do klasy I. Czytanie opiera się o metodę Falskiego. Treści polonistyczne połączone są z treściami społecznymi, a matematyczne z przyrodniczymi. Ciekawa jest obudowa metodyczna. Program wydaje się ciekawy. Dostanę też mailem inne materiały oraz kontakt do autora. :) Czy ktoś się zetknął z tym programem?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: Peonia » 2012-02-29, 20:15

Ja będę mieć po klasie III zerówkę i nic sensownego na rynku nie widzę. Byłam wczoraj na konferencji z Nową Erą i dowiedziałam się, że produkują nowy pakiet do klasy 0, który będzie dopiero dostępny w marcu-kwietniu. Ale widziałam i mam do klasy I ich nowe wydanie pakietu Elementarz XXI wieku. Całkiem sensownie wygląda. Dobrze rozbudowana część polonistyczno-przyrodnicza, osobne książki do muzyki z tekstami piosenek dla dzieci i płytą do ćwiczeń domowych. Matematyka wydzielona w osobnej książce, nie związana tematycznie z polskim. Szata graficzna ładniejsza niż wcześniejsze publikacje. Dobra obudowa dla nauczyciela. Moje koleżanki zdecydowały się na ten pakiet.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2012-02-29, 20:27

Peonia pisze:ich nowe wydanie pakietu Elementarz XXI wieku

Czekam na przedstawiciela, ma mi przywieźć. Ten Elementarz biorę pod uwagę. W sumie wyboru dokonam spośród trzech programów.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2012-03-01, 15:03

Ten pakiet "Oto ja" jest dla mnie niezrozumiały. Albo wkradł się błąd albo tak zakładali autorzy. Wychodzi na to, że w ciągu jednego semestru wprowadza się tylko 5 liter. :roll:
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: Peonia » 2012-03-01, 22:19

Koleżanki z innej szkoły pracujące na MAC-u mówiły, że te książki są beznadziejne, bo są opracowane dla sześciolatków, a nie dla siedmiolatków. Siedmioletnie dzieci sie nudzą, bo zadania są bardzo łatwe i nie rozwijają myślenia, a nauczyciel stale musi drukować karty pracy, aby podnieść poziom nauki. Coś tam też było nie tak z wprowadzaniem dwuznaków, ale na 100 procent nie jestem pewna. Nie wiem jednak o jakim podręczniku mówiły, bo tytuł wyleciał mi z głowy.

Skoro 5 liter na semestr, to co z pozostałą liczbą liter alfabetu?

dddddd
Posty: 61
Rejestracja: 2009-09-16, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Programy i podręczniki

Postautor: dddddd » 2012-03-01, 22:33

A ja pracuję na Nowej Erze i pomimo nowej podstawy klasa 3 jeśli chodzi o edukację polonistyczną i przyrodniczą jest chyba najtrudniejsza jaką do tej pory realizowałam. Klasa 1 i 2 ok, ale 3 ponad treści wg starej podstawy. Teraz obiecałam sobie, że wybór podręcznika zacznę od przejrzenia klasy3. Życzę trafnych wyborów

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Programy i podręczniki

Postautor: linczerka » 2012-03-01, 23:14

dddddd pisze:ale 3 ponad treści wg starej podstawy.

Widziałam to w wielu programach, koszmar.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Programy i podręczniki

Postautor: Basiek70 » 2012-03-02, 22:31

linczerka pisze:Trzeci rok i zdecydowanie ostatni realizuję "Razem w szkole" wyd. WSiP. Chciałabym poznać Wasze opinie na temat realizowanych programów i ocenę podręczników. Będę wdzięczna za wszelkie spostrzeżenia.


ja akurat też kończę trzeci rok Razem w szkole i nie zamienię go na inny
świetnie mi sie pracuje, są świetne wyniki tej pracy w klasie
rewelacyjna obudowa metodyczna
poprawili błędy
niestety, zmienili grafika i są mniej śliczne niż były ale nadal ładne, a zawartość jeszcze lepsza
jesteśmy cztery mające teraz 3 klasę na tych książkach i wszystkie jesteśmy bardzo zadowolone i chcemy kontynuować
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."


Wróć do „Edukacja wczesnoszkolna”