Technik organizacji reklamy-zapytanie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2014-02-06, 10:25

Pudełka i kostki to ja kleiłam na początku stycznia na dostosowaniu starych uprawnień do nowej podstawy dla technika ekonomisty. Inne zawody robiły to samo, w różnych terminach. Było to w Lublinie.

Przez rok nic nie wymyślili nowego. SZOK.

A z innej grupy zawodowej wiem że dzwonią po ludziach i szukają chętnych do ułożenia zadań na szkolenia. Tylko dają na to bardzo mało czasu (dwa dni).

misiapl
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-19, 17:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: misiapl » 2014-02-06, 13:23

Zgadzam się z Wami.
CKE kompletnie nie przygotowana do nowego egzaminu. Jeśli chodzi o maturę 2015 to juz sa jakieś próby itd. my mamy przygotowac uczniów na czerwiec a nikt nie widział przykładowego arkusza zadania praktycznego - a przecież już jeden na pewno się odbył - chyba się nie mylę?. Oczywiście jest zadanie w informatorze ale kopmletnie go nie rozumiem -(oceniane ma byc tylko 6 slajdów) nie wiem.
Pozdrawiam
Szukam nadal arkuszy.
Wyjżdżam na praktyki w ramach projektu "Handel i reklama" 16 lutego może ktoś z Was też uczestniczy w tym projekcie (Teltow koło Berlina)????

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2014-02-06, 15:08

Witam,

Przykładowe zadanie w arkuszu to niezła zagłostka. Niby bardzo proste a jednak nie do końca (pytanie co autor miał na myśli).

Myślałam o zgłoszeniu się do tego projektu - świetna sprawa jeśli trafi się do renomowanej, dużej firmy. W lipcu jest chyba wyjazd do Niemiec, prawda?
Super, że ktoś z tego forum bierze w nich udział - mam nadzieję, że podzielisz się z nami wrażeniami i zdobytym doświadczeniem.

Misiapl mam pytanie - czy korzystasz z jakiś podręczników do przedmiotu organizacja sprzedaży reklamy? Skąd bierzesz przykładowe oferty handlowe, umowy ?

Pozdrawiam

misiapl
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-19, 17:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: misiapl » 2014-02-06, 22:53

jeśli chodzi o praktyki z ramach proejktu handel i reklama - to już byłam w Warszawie na 10dni w wakacje a teraz jade do Berlina na 5 dni od 16 lutego.
Co do ksiązek to korzystam z czego się da, przerabiając pod reklamę tzn biorę oferty, umowy handlowe i zmieniam na np. umowa o świadczeniu usług reklamowych itp. Osatnio zakupiłam ksiązki z WSIP do tech . handlowca (do nowego egzaminu) i są dość fajne, ale do przerobienia pod sprzedaż w reklamie.
A tak po za tym to kombinuję
pozdrawiam

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2014-02-07, 16:49

Napisz w kilku zdaniach - jak wrażenia po praktykach i na ile pomogły Ci w realizacji programu.

Pozdrawiam

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2014-02-08, 13:07

Witam,

Mam pytanie do koleżanek uczących marketingu w działalności reklamowej.

Z jakich podręczników korzystacie w przypadku badań marketingowych ?

Pozdrawiam

misiapl
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-19, 17:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: misiapl » 2014-02-08, 21:48

Ja uczę marketingu w działalności reklamowej i realizuje cały podręcznik DIFIN Podstawy marketingu + statystyka z wyd. Ekonomik. od czasu do czasu Podstawy marketingu Nemezjusz M. Pazio
Pozdrawiam

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2014-02-09, 18:11

Badania robię w takiej kolejności jak ma Musiałkiewicz ale uzupełniam z Dyfina, trochę z podstaw Altkorna (etapy prowadzenia badań- schemat, testy) i trochę z takiej starej książki Badania marketingowe seria Marketing bez tajemnic Polskie Wydawnictwa Ekonomiczne.
W badaniach uczniowie układają kwestionariusz , przeprowadzają, opracowują i sporządzają raport z badań. Nic ambitnego ale trochę teorii w praktyce.

Suzanna u Ciebie był już egzamin z A.26?

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2014-02-10, 19:49

Witam,

Julkaska - na szczęcie u nas dopiero w przyszłym roku.

misiapl
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-19, 17:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: misiapl » 2014-02-11, 09:50

mam pytanie kto uczy pracowni organizacji sprzedaży reklamy? mam pytanie czy i ile godzin poświęcacie na grafikę i w jakim programie ją robicie? czy szczegółowo robicie acces? napiszcie co robicie w tym przedmiocie.
Pozdarwiam

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2014-02-11, 13:10

Misiapl

Ja jeszcze nie miałam Accesa ale zastawiam się czy jeśli chodzi o bazy danych - to tylko te proste w excelu. Może czegoś nie doczytałam. Bo jeśli ACCES to relacje, kwerendy itp. Może niech ktoś inny się wypowie.

Jeśli chodzi o grafikę to zastanawiam się na ile oni muszą umieć posługiwanie się programem wektorowym w pierwszej kwalifikacji.

Ps. Może macie przykłady fajnych ofert handlowych albo ciekawe zadania ?

Pozdrawiam

kirlan
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-04, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kirlan » 2014-02-11, 15:26

W excellu tabelki (bo nie są to bazy danych !!!) są
1) płaskie (bez relacji)
2) cała "baza" to 1 plik zapisywany jako cały i jak się skopie to cała "baza"

w prawdziwych bazach każdy rekord zapisywany, odczytywany i aktualizowany jest oddzielnie. Jak się rąbnie 1 pozycja w 1 rekordzie to tylko ten rekord jest rozwalony - baza nadal działa.

3) jak ktoś miał Acessa (nawet na poziomie zaawansowanym) to niech nie wspomina że miał bazy danych bo zostanie obśmiany w "środowisku" . Niby są tam relacje, kwerendy itd ale 99,9 % rynku to bazy SQL - lepiej ich uczyć od początku, choćby podstaw.

Excell jest dobry do tworzenia wykresów tabelek, znajdowania minimów trendów maksimów itp analiz jakże potrzebnych w marketingu i reklamie.

Osobiście nie widzę sensu w uczeniu tych ludzi programowania baz danych (to broszka wyspecjalizowanych informatyków). Z drugiej strony nie wyobrażam sobie aby taki "technik organizacji reklamy" w 2015 roku nie potrafił przeanalizować i wyciągnąć wniosków z raportu ruchu na witrynie internetowej, statystyk wyświetlania reklam internetowych itp. Powinien też być świadom niektórych ceh kodu HTML takich jak słowa kluczowe, nagłówki różnych stopni, indeksowanie stron w wyszukiwarkach, frazy szukane przez użytkowników.

W organizacji reklamy wystarczy że z grubsza poznają Gimpa, albo jeśli mają poznać to co w firmach to niech lizną jakąś okrojoną wersję Photoshopa - przysłowiowe 5 narzędzi na krzyż. Jeśli chodzi o rysunki wektorowe to na poważnie liczy się tylko Corel Draw. A w internecie Ani rusz z reklamą bez Flash-a robionego za pomocą programu Adobe Flash - inne edytory nie mają startu.
============
Tyle mojej OPINII. A że jestem fachowcem realnie pracującym, nie teoretykiem, w dodatku uczulonym na bezmyślność więc moja opinia zwykle jest skrajnie przeciwna do gniotów jakimi raczą nas ustawodawcy i doradcy rządowi. Zatem traktujcie to jak głos rozsądku a nie wykładnię przepisów.
"Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy" - sentencja japońska
"Mądry nauczyciel bardziej dba o postępy ucznia niż o postępy planu" - moja jej interpretacja
I love Wuttke ! - a to powinno być motto MEN

misiapl
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-19, 17:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: misiapl » 2014-02-11, 16:16

Przygotowując ucznia do A.26. robię np takie zadania:
1. przygotuj ofertę dla nowo otwieranego salonu kosmetycznego -poinformowanie o otwarciu salonu nowych klientów - przygotuj ofertę dla klienta z wyceną poszczególnych działań. itp - oferta raz może być przygotowana w wordzie, raz w power poincie itp różni klienci, różne sposób przygotowania oferty, później przygotowanie umowy, zastanwaim się czy wymagac przygotowania briefu, może Wy macie jakieś jeszcze pomysły napiszcie czy uczycie jakiegoś programu do wystawiania faktur np z grupy Insert?
pozdrawiam

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2014-02-11, 19:52

Tak Subiekta z Inserta biorę. Na 100%.

Ważne dla mnie jest:

Jeśli chodzi o grafikę to zastanawiam się na ile oni muszą umieć posługiwanie się programem wektorowym w pierwszej kwalifikacji.

...bo założyliśmy że grafiki będzie uczył informatyk ale na przedmiocie który zacznie się delikatnie we wrześniu (2 godziny) a rozwija w styczniu (6 godzin) a egzamin z A.26 mamy w styczniu :evil: Sądziłam że będzie potrzebne do drugiej kwalifikacji.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2014-02-11, 21:19

Witam,

kirlan - w pełni się z Tobą zgadzam. Jednak nas obowiązuje podstawa programowa i program nauczania.

Napisz czym się zajmujesz.

julkaska
Być może grafika wektorwa faktycznie druga kwalifikacja - ja zasugerowałam się pewnym zapisem z informatora.

misiapl - serdecznie dziękuję

Pozdrawiam


Wróć do „Przedmioty zawodowe”