Technik organizacji reklamy-zapytanie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

rolisz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-08-18, 22:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: mazowieckie

Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: rolisz » 2013-08-13, 22:07

Od września będę uczyła w technikum organizacji reklamy przedmiotu: organizacja sprzedaży produktów i usług reklamowych. Jest to przedmiot specjalizacyjny, z którego młodzież zdaje egzamin zawodowy. Jest to dla mnie nowość, a w internecie nie ma żadnych książek strikte dla tego przedmiotu (!), dlatego jeśli wie ktoś coś więcej nt. tego przedmiotu, będę wdzięczna. Dodam, że przedmiotu zawodowego zaczynam dopiero uczyć.

Dziekuję za informacje! :jupi:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: edzia » 2013-08-16, 07:17

Coś tu nie tak. Jeżeli jest to przedmiot specjalizacyjny, to NA PEWNO nie wchodzi w zakres egzaminu zawodowego.

No i egzamin zawodowy zdaje się z zawodu, a nie z konkretnego przedmiotu. Ale mogłaś tego nie wiedzieć, startując dopiero w zawodzie.

Na początek: które klasy będziesz uczyć - pierwsze, drugie czy trzecie czwarte? To ważne bo pierwsze i drugie idą nową podstawa programową, a trzecie i czwarte starą.

Do przedmiotów zawodowych zazwyczaj nie ma podręczników, jakoś trzeba sobie radzić.

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-08-21, 08:41

W starej podstawie programowej nie ma tego przedmiotu, więc na pewno będą to klasy pierwsze i drugie. Pracownia ta podlega pod pierwszą kwalifikacje czyli pod egzamin który zdawany jest w drugim semestrze drugiej klasy. Nie uczę tego przedmiotu, więc Ci za wiele nie pomogę. Poszukaj programu na KOWEZIU. Z tego co mi się wydaje to jest pracownia w stylu dawnej pracowni ekonomicznej. Ale nie jestem pewna bo u nas ten przedmiot nazywa się inaczej.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-08-21, 14:47

Rolisz. Niestety nie ma podręcznika do nauczania tego przedmiotu. Czy Twoja szkoła realizuje swój program czy program KOWEZIU?. W programie KOWEZIU jest bowiem przedmiot "Sprzedaż w reklamie", który jest przedmiotem teoretycznym, natomiast Twój praktycznym. Reasumując oba te przedmioty wzajemnie się uzupełniają co oznacza, że powinnaś współpracować z nauczycielem, który będzie nauczał tego przedmiotu i on być może Ci pomoże. Pytanie tylko na jakim programie nauczania bazuje Twoja szkoła i czy jest to program liniowy czy modułowy.
Pozdrawiam serdecznie.

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-08-21, 20:45

Witam. Mam podobny problem. Dostałam przedmiot praktyczny- organizacja sprzedaży reklamy w Techniku Organizacji Reklamy. Program według Koweziu (z małymi zmianami godzinowymi). Niewiele z niego wynika. :evil: Na dodatek TOR to nowość u nas w szkole. Szukam kogoś z praktyką, kogoś kto pracował według starej podstawy programowej a teraz według koweziowskiego programu, kogoś kto ma wyobrażenie o całości nauczania w Technikum Organizacji Reklamy. Potrzebuję działów, haseł, zagadnień, zarysu tego przedmiotu. Resztę dopracuję.
Ps. Polecicie studia podyplomowe z zakresu reklamy (najchętniej dla nauczycieli)?

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-08-25, 07:26

julkaska co do studiów podyplomowych dla nauczycieli z zakresu reklamy niestety nic niema. Sama jestem w trakcie szukania tego typów studiów, ale ostatnio znalazłam coś takiego http://www.sgh.waw.pl/ksztalcenie/podyp ... a_reklamy/

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-08-25, 16:48

Ja znalazłam coś takiego dla nauczycieli:

http://www.wste.edu.pl/studia/454 - koszmarnie daleko mam

http://www.sdmo.edu.pl/Article_336_Gniezno.html - daleko ale tylko 5 razy( ciekawe co na to dyrektor)


SGH najciekawsze, szkoda że nie dla nauczycieli.

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-08-25, 16:52

A jeszcze takie z możliwą opcja dla nauczycieli.
http://www.wsb.pl/opole/studenci/studia ... raficznych

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-08-27, 06:24

Mi odpowiadają te w Katowicach i mam stosunkowo niedaleko, SGH faje tylko też dwa dwa razy więcej kosztują. Co do reklamy cyfrowej to nie mam tam po co iść bo ja jestem po multimediach więc za dużo mnie nie nauczą. Mam parę dni do zastanowienia się jeszcze.
Dzięki julkaska.

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-08-27, 09:23

Zwróć uwagę że to nie Katowice a Sucha Beskidzka.

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-08-30, 20:19

Wiem pomyliłam z tymi Katowicami, a odległość ta sama prawie.

Co do przedmiotu organizacja sprzedaży w reklamie to dziś podpytałam troszkę nauczyciela który uczył tego przedmiotu, i u nas wygląda to w następujący sposób. Głównie w pierwszej klasie mają exela i kalkulacje cen oraz bazy danych. Które co ciekawe w programie z KOWEZIU są realizowane w przedmiocie marketing w działalności reklamowej.

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-09-01, 13:56

Marketingu w działalności reklamowej też uczę i nie planuję tam żadnego programu komputerowego bo to przedmiot z puli przedmiotów teoretycznych. Co ciekawe mam tam też upchnąć statystykę i to w ujęciu szerszym niż metody wykorzystywane w badaniach marketingowych. OK. Zrobi się...

Organizację sprzedaży reklamy (przedmioty praktyczne) rozgryzałam wczoraj ... i chyba zrobię tak: Bhp i bezpieczeństwo w pracy na stanowisku komputerowym, edytor - pisma w procesie sprzedaży (a żeby to zrobić ogólne zasady redagowania pism i pisma ogólne), excel, program do prezentacji, bazy danych. A potem proces sprzedaży z wykorzystaniem prezentacji i negocjacji. To taki zarys sobie stworzyłam. Nie wiem jak to wyjdzie w praktyce.

Dostałam też Działalność gospodarczą w reklamie - to jakoś ogarnę bom ekonomistka ale zastanawiam się dlaczego w tym przedmiocie mam poświęcić 40 godzin (z 90) na promocję (A.27).

Kala kiedy macie zaplanowany egzamin z pierwszej kwalifikacji?
My po pierwszym semestrze klasy trzeciej. Czyli styczeń /luty 2015

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-09-02, 05:15

julkaska wiesz u mnie jest odwrotnie nie jestem ekonomistą i dla mnie marketing to wielka przepaść, bo w prawdzie na studiach go miałam ale to było dawno temu. Więc ostatni tydzień spędziłam na pisaniu rozkładu materiału, musiałam do każdej lekcji przypisać efekt (zalecenie dyrekcji). I zajęło mi to sporo czasu. Co do statystyki to u nas w programie z marketingu też jest przy badaniach marketingowych.
A pierwszy egzamin u nas z pierwszej kwalifikacji już w tym roku, w drugim semestrze. Zdawany pisemnie nie komputerowo. Jestem ciekawa jak to wyjdzie.
A w tym roku mieliśmy pierwszych absolwentów i powiem że dumna jestem z wyniku egzaminu (ja ich przygotowywałam) bo na 26 osób zdało 20, a to była trudna klasa. Czyli egzamin można zdać.

Ja uczę w tym roku jak by to powiedzieć "od sasa do lasa" bo mam jeszcze Pracownie grafiki i technik multimedialnych, Pracownie Technik Reklamy, Zajęcia specjalizujące, Techniki Poligraficzne no i oczywiście ten nieszczęsny Marketing w działalności reklamowej.

julkaska mam jeszcze jedno pytanie dotyczące marketingu w nowy program na KOWEZIU nie przewiduje segmentacji rynku czy badań reklamy. Ja po przeanalizowaniu informatora do egzaminu zauważyłam że te działy są w pierwszym i drugim egzaminie. Więc je w programie uwzględniłam. A jak to u was wygląda.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-09-02, 13:47

Witam,

Mam pytanie odnośnie organizacji sprzedaży reklamy. Czy planujecie tytułem wprowadzenia zagadnienia teoretyczne? I moje drugie pytanie dotyczące marketingu w działalności reklamowej. Czy bazujecie na jakiś podręcznikach ? Pozdrawiam

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-09-02, 22:26

Dla mnie marketing to najprostsza sprawa. Uczę od lat. Korzystam z Marketingu Jacka Musiałkiewicza jako podręcznik dla ucznia. Tak się przyzwyczaiłam i Techniku Organizacji Reklamy też kazałam zakupić bo specjalnego oczywiście nie ma. Im dodatkowo poszerzam treści np. dotyczące decyzji konsumenta czy chociażby segmentacji (którą oczywiście realizuje w TOR -ok 4 godzin), no i promocji. Badania marketingowe też robię z metodami i technikami.

Efektów na razie nie dopisałam. :oops: Ale się poprawię. Zastanawiam się czy wystarczą ogólne czy trzeba szczegółowe.

TOR u nas jest dopiero drugi rok. I jest naszym wielkim wyzwaniem bo trafiliśmy w zły moment zmiany programowej. A jaka ona jest każdy wie. Boje się czy ich przygotujemy bo my nie mamy doświadczenia a dzieci słabiutkie. O egzaminie nie wiem jeszcze wiele. Będę się uśmiechać do koleżanek :lol:


Czy planuję teorię w organizacji sprzedaży reklamy? Tak, niewiele ale tak, raczej bez niej się nie da.

Mam jeszcze kilka pytań odnoście reklamiarza ale to jak się trochę ogarnę z tym co na teraz. A mam tego tyle że ledwie ogarniam co gdzie i jak....

Pozdrawiam.

Ps. GRATULUJĘ DOBRZE ZDANEGO EGZAMINU.
Ps. Nieskromnie się pochwalę że dołożyłam solidną cegiełkę do dobrych wyników ekonomistów na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje (oblały 4 osoby z dwóch klas)


Wróć do „Przedmioty zawodowe”