Technik organizacji reklamy-zapytanie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Benghal
Posty: 2
Rejestracja: 2013-10-01, 20:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Benghal » 2013-10-08, 22:23

A z jakiej książki korzystasz jeśli chodzi o reklamę? Dziękuję za wyjaśnienie produktów i usług reklamowych :) U mnie uczniowie kupili Reklamę z Difina, więc z tego będę realizować część tematów. Jeśli ktoś byłby chętny na wymianę rozkładów materiału to jestem chętna. Oto mój e-mail: eszewczykzst@gmail.com (swoje również udostępnię).

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-10-24, 11:45

Witam,

Trochę zrobiło się tutaj cicho ... napiszcie koleżanki co u Was.. Jak radzicie sobie z nowymi przedmiotami.

Pozdrawiam

rolisz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-08-18, 22:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: rolisz » 2013-10-26, 13:03

Nie było mnie długo, bo wdrażałam się w nowy przedmiot. Otóż doszłam do wniosku, że kwilifikacja a.26 składa sie z dwóch modułów, z przedmiotów: organizowanie sprzedaży produktów i usług reklamowych i prowadzenie sprzedaży produktów i usług reklmowych. Ja zajmuję się tym drugim, a z nauczycielem prowadzącym pierwszy moduł, ściślę współpracuję.

Zapoznałam sie z wymaganiami KOWEZIU, opracowałam sobie rozklad materiału i zaczynam wdrażać uczniów. Szczerze powiedziawszy i tak nie jestem pewna, czy robię właściwie, ale wg wymagań, tak to powinno wyglądać.

To o czym piszecie wyżej, dotyczy ORGANIZACJI SPRZEDAŻY (marketing itp.), a prowadzenie sprzedaży jest bardziej praktyczne, ale w części też teoretyczne.

Do takich doszłam wniosków. Chętnie omówię swój rozkład materiału z jakimś nauczycielem, który uczy własnie tego przedmiotu (podaję maila: ayo24@tlen.pl)

Dodam, że mój przedmiot-prowadzenie sprzedaży produktów i usług reklamowych-jest powiązany z organizacją sprzedaży produktów i usług reklamowych na egzaminie, tzn. ja mam część praktyczną i teoretyczną, a organizacja ma tylko teoretyczną...).

Jesli się mylę, proszę o wskazówki.
Pozdrawiam

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-11-05, 21:02

Rolisz to co opisujesz to w programie modułowym?

Kala jak tam studia?

Dziewczyny macie jakieś ciekawe pomysły na konkurs dla reklamiarzy. Mam zrobić coś nowego, innego. Szukam inspiracji.

tm1
Posty: 3
Rejestracja: 2013-09-27, 22:17
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: tm1 » 2013-11-07, 23:09

Witam. Uczę reklamy jako specjalizacji w techniku cyfrowych procesów graficznych i zajęć praktycznych. W przyszłym roku otwieramy technika organizacji reklamy. Ma ktoś z Was może siatkę godzin i chciałby się podzielić doświadczeniami. Na koweziu już patrzyłem. Pozdrawiam. Mój email tminformacja@wp.pl Dziękuje za pomoc.

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-11-08, 06:15

julkaska studia w porządku, ogólnie wszyscy do nich podchodzą by tylko mieć papierek co mi się akurat nie podoba bo ja tam pojechałam po konkretną wiedzę. Kadra bardzo fajna bo szkołę państwową nie stać by było na zatrudnienie takiej kadry. Np. Doktor od reklamy jest naczelnym Panoramy (wiadomości na dwójce). Więc można się dowiedzieć od niego ciekawych rzeczy, minusem jest to że za dużo mówi o telewizji a za mało o innych mediach reklamowych, ale mieliśmy tylko z nim parę godzin więc może nadrobi. W tym semestrze głównie mamy zaliczenia i jeden egzamin, tak więc nie nadwyręży to jakoś mojego skromnego i tak budżetu czasu. Fajne jest to że wszystko jest blisko i nie trzeba dużo się poruszać bo zajęcia mają się odbywać w tym hotelu co nocujemy (pierwsze były w ich głównej siedzibie). Nocleg jest tani bo studenci tej uczelni płacą 40 zł, jedzenie też w hotelu nie jest drogie bo 10 zł za obiad. Mnie tylko męczą te nocne dojazdy chyba będę jeździć w piątek bo po nieprzespanej nocy nie jestem w sanie usiedzieć na zajęciach nie usypiając.

Co do konkursów to żeż dostałam takie zlecenie od dyrekcji ja myślałam o grafice komputerowej, fotografii ewentualnie film no ale to wszystko już było, a może jakiś spot reklamujący szkołę.
A tak w ogóle to się zastanawiałam nad olimpiadą dla reklamy w końcu nic takiego nie ma. Jest menadżerska, przedsiębiorczości a nie ma dla reklamy.

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-11-08, 06:23

Mam jeszcze jedno pytanie czy może ktoś z was będzie uczył Pracowni Przygotowania i Projektowanie Kampanii Reklamowej, ponieważ ja dostała zlecanie napisania rozkładu do tej pracowni i nie wiem od czego zacząć. Może ktoś ma już coś podobnego.

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-11-09, 22:59

Niestety u nas o tym kto dostanie jaki przedmiot dowiemy się w wakacje. I to nie na początku a pod koniec sierpnia. W przypadku nowych przedmiotów to jest bardzo duży stres. Teraz mogę się domyślać że coś nowego dostanę. U nas projektowanie podzielone są na dwa przedmioty: projektowanie kr i komputerowe wspomaganie projektowania kr. Przypuszczam że komputerowe wspomaganie dostanie typowy informatyk (nie ja) a ten drugi może i mi przypaść. Ale tego nie wie nikt. Najszybciej w marcu coś się mogę dopytywać.

Kala powiedz mi jeszcze jak podchodzą do obecności w Suchej. I ile macie zjazdów, jak często? Może za rok odleglość przestanie mnie przerażać.

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-11-13, 06:47

julkaska Większość przedmiotów kończy się zaliczeniem, a podstawą takiego zaliczenia jest obecność na zajęciach no i ewentualnie jakaś praca. Więc obecność jest konieczna do zaliczenia przedmiotów.
Zjazdów jest cztery w semestrze (reszta nauki odbywa się na platformie e -learningowej) średnio wypada jeden zjazd w miesiącu, choć w listopadzie mamy dwa. Semestr kończy się w grudniu. Semestr letni odbywający się w wakacje trwa krótko bo do połowy lipca, resztę czasu wakacji masz na napisanie pracy dyplomowej. A obrona jest zawsze przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Przedmioty które się już uczyłaś np. ekonomia czy marketing i masz z nich oceny ze studiów można przepisać jeśli ukończyłaś studia po 2005 roku.
Ja mam do Suchej 200 km, i powiem że podróż jest męcząca i raczej nocnymi już nie będę jeździć bo usypiam na zajęciach. Tym bardziej że w poniedziałek na ósmą na zajęcia. Mam jeszcze o tyle dobrze że nie jeżdżę sama.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-11-13, 08:00

Witam,

Koleżanki czy macie może przykłady zadań do etapu praktycznego z pierwszej kwalifikacji. Z informatora wynika, że uczniowie będą musieli przygotować prezentację składającą się z sześciu slajdów
Slajd 1 dotyczący segmentacji rynku dla trzech grup docelowych;
Slajd 2 dotyczący stylu życia klientów dla trzech grup docelowych;
Slajd 3 dotyczący potrzeb klientów dla trzech grup docelowych;
Slajd 4 dotyczący wyróżników produktu;
Slajd 5 dotyczący scenariusza użycia produktu dla trzech grup docelowych;
Slajd 6 dotyczący propozycji strategii kreatywnej i medialnej dla trzech grup docelowych.

Niby wszystko jasne tylko jak to prawidłowo powinno wyglądać?

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-11-18, 17:46

Mam pytanie do dziewczyn które uczą marketingu jaki zakres statystyki bierzecie na marketingu.

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-12-02, 17:24

Oj. Statystyka to jeszcze sprawa odległa. Nigdy nie uczyłam i muszę podpytać koleżanek. Nauczają z podręcznika Andrzeja Komosy i Jacka Musiałkiewicza STATYSTYKA. Też się zaopatrzyłam :)

Ja o egzaminatora mam pytanko? Jak wygląda to szkolenie.
Jest szkolenie w ten weekend w Rzeszowie (oke kraków) ale czy skupią się na szkoleniu do starego egzaminu czy do nowego to nie mam pojęcia.
Może któraś z koleżanek szkoliła się w ostatnim czasie i coś podpowie.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-12-03, 17:49

Witaj Julkaska

Moja koleżanka bierze udział w szkoleniu na egzaminatora w zawodzie technik administracji. Z tego co mówiła szkolenie dotyczy starego i nowego egzaminu (być może OKE wychodzi z założenia, że osoby które ukończą szkolenie będą mogły sprawdzać również prace egzaminacyjne związane ze starym egzaminem). Pewnie tego typu szkolenie dotyczy wszystkich zawodów. Ja chciałam się zapisać ale u nas póki co nie ma szkolenia w tym zawodzie. Fajnie byłoby, gdyby chociaż jedna z nas obecna na tym forum miała egzaminatora w tym zawodzie – można byłoby wymieniać się doświadczeniami bo dla mnie egzamin praktyczny to wielka niewiadoma. Pozdrawiam

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: edzia » 2013-12-03, 20:32

julkaska pisze:Jest szkolenie w ten weekend w Rzeszowie (oke kraków) ale czy skupią się na szkoleniu do starego egzaminu czy do nowego to nie mam pojęcia.
Myślę, że to będzie szkolenie dotyczące nowego egzaminu. Osobiście słyszałam, jak dyrektor OKE Kraków mówił, że jego OKE nie bedzie przeprowadzać już żadnych szkoleń odnośnie starych egzaminów. Dotyczyło to wprawdzie szkoleń z organizacji egzaminów, ale w takim razie tym bardziej szkolenia egzaminatorów będą się odbywać pod nowy już egzamin.

Ja robiłam egzaminatora dość dawno, więc nie wiem, jak obecnie wyglądają takie szkolenia. Natomiast niedawno robiłam szkolenie uzupełniające pod nowy egzamin. Ale robili je nauczyciele z różnych branż zawodowych jednocześnie, więc chyba nie można porównywać.

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-12-03, 21:39

Ja tez już przechodziłam szkolenie uzupełniające do technika ekonomisty. I rzeczywiście wszystkie zawody miały to samo i to w różnych terminach.

Teraz miał być to nowy zawód TOR ale jeszcze poczekam. Poczekam aż zaczną szkolić nowych egzaminatorów pod nowy egzamin. Bo tylko ten mnie interesuje. Teraz pewności nie miałam więc czekam. Generalnie nie mam parcia na egzaminatora chcę tylko posłuchać, zobaczyć zadania z obu kwalifikacji (a przypuszczam że tych jeszcze nie ma) i wyciągnąć wnioski do pracy.
Dzięki za odzew a le temat nadal otwarty. :)


Wróć do „Przedmioty zawodowe”