Technik organizacji reklamy-zapytanie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-09-03, 05:40

U nas podręcznik obowiązujący do marketingu to "Marketing H. Szulce" ale ja korzystam też z Musiałkiewicza, są do niego ćwiczenia, jakoś lepiej jest to wytłumaczone. Kolejna rzecz Musiałkiewicz jest o dwa razy tańszy niż WSiP-oska wersja. No ale to nie ja wybierałam podręcznik tylko inna nauczyciela marketingu. W przyszłym roku na pewno on się zmieni jak ja będę nadal marketingu uczyć. Ogólnie podręczników nie ma do tego zawodu.

Co do rozkładu materiału to do tematów przypisywałam efekty szczegółowe, ponieważ Dyr. stwierdził że mają być kontrole w technikach w tym roku. Kontrolować będą wdrażanie nowej podstawy (a on chyba dobrze wie bo przyszedł do nas z kuratorium).

julkaska GRATULACJE, super wynik. U nas ekonomista poległ w tym roku. Przyszło ich mało na egzamin i niewielu zdało. Co do TORu to powiem że dzięki niemu my w tym roku mamy więcej o jedną klasę pierwszą, jest naszą siłą przyciągania.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-09-03, 12:58

Witam Serdecznie.

Analizując program KOWEZIU z organizacji sprzedaży reklamy trochę inaczej wyborażałam sobie rozkład treści. Program KOWEZIU jest bardzo ogólny - chyba zbyt ogólny.

Julkaska planujesz z worda zasdy sporządzania pism? Mogłabyś troszkę więcej napisać na ten temat? np jakie planujesz tematy

Gratuluję wyników z egzaminu zawodowego i Pozdrawiam. Ps. Ja również mogę się pochwalić wynikem technika ekonomisty - nie zdała tylko jedna osoba.

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-09-04, 20:15

Kala przejrzałam dzisiaj ten Marketing o którym piszesz bo leżał na dnie szuflady. No i chyba tam zostanie :wink: Wprawdzie mam wydanie z przed kilku lat ale nie polecę go nikomu. Wolę swojego Musiałkiewicza. Polecam Ci też Podstawy Marketingu z Difinu.

U nas TOR też poprawił nam rekrutację, Tłumów nie ma ale etaty dla ekonomistów pełne i jeszcze godziny dla informatyków zostały.

Pisałaś o informatorze do egzaminu. Coś przegapiłam i nie mam go. Czy Wiesz gdzie go znajdę?


Suzannna ja tak wydumałam z tą organizacją sprzedaży reklamy ale pewności nie mam. Szczerze mówiąc to mam same wątpliwości. Napisz jak TY to widzisz. Mamy jeszcze chwilę na podjęcie decyzji bo na początku można robić BHP.

Podobno reforma miała dać większą swobodę nauczycielom ale przy tak opracowanych podstawach programowych wprowadza niezłe zamieszanie. Niestety.


Ps. Nasz szefuncio też mówił o tych kontrolach dla zawodowców. Tylko ciekawe czy przyślą praktyka w naszym zawodzie czy kogoś od obróbki skrawaniem :lol:
Szkolenie prowadził nam specjalista z technikum samochodowego.

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-09-05, 04:59

http://www.oke.lodz.pl/info.php?i=204
ja tu znalazłam informator do nowego egzaminu zawodowego, to jest strona komisji pod którą należymy. Nasz Dyr. ciągle mówi żebyśmy ją sobie oglądali.

julkaska też Marketing Szulce mi nie odpowiada, ale nie mam wyjścia bo część uczniów już go zakupiło. Więc przy nim zostanę. Podstawy marketingu z Dyfin mam, korzystam ogólnie z wielu książek.

Co do BHP to u nas jest osobny przedmiot, mamy swój program którym idziemy. Nie wiem czy to dobrze okaże się po egzaminach czy wybraliśmy dobrą opcje.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-09-05, 09:59

Kala2 - przeglądałam informator i zastanawiam się jak będzie wyglądał egzamin praktyczny z pierwszej kwalifikacji. Ucznowie mają przygotować prezentację multimedialną składającą się z określonej ilości slajdów. Jednak pewne elementy będą musieli wykonać w wordzie, excelu i programie graficznym.

Kala masz chyba z nas wszystkich największe doświadczenie. Może napisz jak Ty to widzisz.


Julkaska rozumiem, że w przypadku marketingu w reklamie korzystasz z różnych podręczników.

Pozdrawiam

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-09-05, 21:16

Dzięki za link. My podlegamy pod OKE Kraków. Jakoś szukałam tych informatorów na KOWEZIU a nie tam. Już sobie ściągnęłam. Rzuciłem okiem ale na głęboką analizę nie mam dziś czasu. Jedno wiem że w dobre programy zaplanowałam n a Organizacji sprzedaży w reklamie. A właśnie Suzannna napisz jak ty sobie zaplanowałaś ten przedmiot.

My BHP mamy porozrzucane. Przedmioty tak jak w Koweziu (siatka zmodyfikowana) + dodatkowo Komputerowe wspomaganie projektowania kampanii reklamowych i to są godziny dla prawdziwych informatyków. U nas większość ekonomistów ma dodatkowo podyplomowe informatyki czy technologie informatyczne. Tylko to miało być do A.27 a tu widzę że w A.26 też może się przydać. Oj muszę to przemyśleć...

Tak marketing to wiele książek. A właśnie dziś dostałam nową z WSiPU, niby do handlowca ale przyda się :wink:

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-09-06, 06:15

Egzamin pisemny ma się odbywać w niezmienionej formie, tak mi się wydaje.
Co do egzaminu praktycznego to wiem tylko że ma zdawać na raz mało osób (max 6) przy jednym egzaminatorze, przysłanym z OKE. Co powoduje że egzaminy będą rozległe w czasie. Egzaminator ma przyglądać się pracy uczniów i ją oceniać. Tylko czy to będą Ci egzaminatorzy co sprawdzają pracę, czy zatrudnią nowych?. Bo przecież większość tych egzaminatorów to nauczyciele. Ja osobiście nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania.

Ja z informatorem siedzę już tydzień i nic nie wywnioskowałam bo oni tam tylko rzucają konkretnymi kwalifikacjami. Chciała bym mieć więcej przykładów.

Suzanna W przypadku przykładowego egzaminu praktycznego który jest zamieszczony w informatorze wystarczy znajomość power pointa.

U nas program mamy autorski i tak jak już wspomniałam BHP to osobny przedmiot, oprócz tego mamy pracownie multimediów i grafiki komputerowej (czy jak tam się to nazywa), ja uczę w jednej klasie tej pracowni. Przedmiot ten wchodzi w klasie drugiej. To jest dobre rozwiązane ze względu na późniejszą pracownie przygotowania i projektowania kampanii reklamowej (tego przedmiotu też będę uczyć). Więc nie będę jej musiała zaczynać od nauki grafiki komputerowej. Bo program z KOWEZIU zakłada że przyjdą do nas tacy zdolni uczniowie że grafikę będą mieli w małym palcu i nie trzeba na nią poświęcać wiele czasu.

Ps. Czy ktoś się zdecydował na te studia kwalifikacyjne, bo ja wysłałam już papiery do Suchej Beskidzkiej. Od nas ma tam się jeszcze dokształcać P. co biologi uczy bo zamarzyło jej się zostać zawodowcem.

krotofila
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-26, 11:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: krotofila » 2013-09-06, 16:02

Witam,
u nas technik organizacji reklamy jest po raz pierwszy.
Jestem przerażona, dopiero tydzień temu dowiedziałam się, że będę uczyć 'organizacji sprzedaży reklamy'. Pojęcia nie mam jak to ugryźć. Zaczynam od BHP. Co dalej nie wiem :/
Na reklamie się nie znam, ale dyrekcja tak zadecydowała.
Czy ten przedmiot macie w grupach?? Ja mam 30 osób na lekcji w normalnej pracowni bez komputerów i nie wyobrażam sobie jak ja mam z nimi robić ćwiczenia praktyczne.
Program KOWEZiU z niewielkimi zmianami. Ale tam same ogólniki nie wiem jak mam napisać plan wynikowy/rozkład materiału.
Pomocy !!

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-09-07, 07:09

Witaj. Większość mi znanych jest przerażona ale walczyć trzeba. Egzamin zweryfikuje :lol: Żart. Ja wyżej napisałam jak to widzę i innych pomysłów nie mam. Będę weryfikować w trakcie. Trudno. Teraz jeszcze czekam na propozycje rozgryzienia tego przedmiotu przez innych. Może coś zgapię..

Ja mam małą liczbę osób w klasie więc nie mam problemu z grupami. Pracownia komputerowa.

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-09-08, 11:50

Kala w sprawie studiów to ciągle myślę. Pisałam do Suchej B. Niby program ma być dostosowany do nowej podstawy ale 6 zjazdów w semestrze to przy mojej odległości dużo. Z drugiej strony w Gnieźnie też zwiększyli liczbę zjazdów i są w dni robocze....
U nas też ogólnozawodowcy wchodzą na przedmioty zawodowe. W tym roku nam nie zabrakło ale jak będzie za rok a szczególnie za dwa? Jak w czwartej klasie przedmioty zawodowe skończą się w styczniu? Ale cóż każdy kombinuje aby przetrwać ten niż.

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-09-09, 17:42

Ja mam do Suchej 200 km, tyle co do Warszawy. W środku tygodnia nie ma mowy o braniu urlopu bezpłatnego i nie miałabym z kim zostawić dzieci więc Gniezno odpada. Teoretycznie mam kwalifikacje do tych przedmiotów które uczę(chyba jedyna w szkole mam kwalifikacje do reklamy), ale męczy mnie ten marketing może się dowiem coś więcej niż to co jest w książkach. A poza tym jak ktoś coś wytłumaczy to jest inaczej niż jak samemu trzeba się domyślać.
U nas wszyscy narzekają na ilość godzin, ale prawda jest taka że żadna osoba nie ruszyła się by robić kwalifikacje bo są pewni że w przyszłym roku będą mieć pracę. Więc podziwiam tą panią która się na to zdecydowała mimo że uczy biologi.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: edzia » 2013-09-10, 23:06

kala2 pisze:Tylko czy to będą Ci egzaminatorzy co sprawdzają pracę, czy zatrudnią nowych?. Bo przecież większość tych egzaminatorów to nauczyciele. Ja osobiście nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania.
Obecni egzaminatorzy muszą przejść dodatkowe szkolenie organizowane przez OKE, by móc oceniać egzaminy z kwalifikacji po nowemu. Osobiście jestem już po takim szkoleniu.

Suzanna
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-13, 20:43

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: Suzanna » 2013-09-11, 14:15

Witam.
Przepraszam Koleżanki, że odzywam sie dopiero teraz. Jestem jeszcze w trakcie rozpracowywania planu dydaktycznego do organizacji sprzedaży reklamy.
Julkaska - obecnie tak jak Ty realizuję tematykę z BHP, zastanawiam się czy nie przejść potem do obsługi programów do prezentacji a wiem, że T chyba zaczynasz od Worda. Jeszcze muszę to przemyśleć. Jeśli chodzi o marketing w reklamie to chyba sprawa jest prosta.

Edzia ja też jestem już po szkoleniu uzupełniającym. Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam

julkaska
Posty: 45
Rejestracja: 2013-08-21, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: julkaska » 2013-09-11, 21:42

Ja już blisko końca BHP. W następnym tygodniu muszę ruszyć dalej. Chyba Word i pisma. Uczyłam techniki biurowej i wiem jak uczniowie "pięknie" wykorzystują znajomość edytora w pisaniu pism. Jest to orka na ugorze. Może mam skrzywienie ale uważam że to się im przyda w życiu. Program do prezentacji widzę gdzieś na wiosnę.
Rozpracowuję jeszcze kilka nowych przedmiotów i :crazy:

Dziewczyny macie egzaminatora do TOR? Kiedy i gdzie się szkoliłyście? Ja dostałam polecenie zrobienia, złożyłam wniosek ale czekam już blisko rok i nic.
Uzupełnienie zrobiłam do technika ekonomisty.

Kala czy w nowym programie planujecie uczyć liternictwa, rysunku, historii sztuki?

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Technik organizacji reklamy-zapytanie

Postautor: kala2 » 2013-09-13, 05:41

edzia pisze:Obecni egzaminatorzy muszą przejść dodatkowe szkolenie organizowane przez OKE, by móc oceniać egzaminy z kwalifikacji po nowemu. Osobiście jestem już po takim szkoleniu.

edzia mi nie chodziło o to że nie macie odpowiednich uprawnień, tylko informacje jakie dostaliśmy z OKE o nowym egzaminie mówią o tym że na jednego egzaminatora (egzaminatora przysłanego z OKE, nie z innej szkoły) ma przypadać max 6 osób więc egzamin w jednej placówce będzie rozległy w czasie tego rozwiązania sobie nie wyobrażam. Przecież taki egzamin to dezorganizacja pracy szkoły, musi być cisza więc udostępnia się dla zdających jedno piętro itd. I czy ty dostaniesz urlop od dyrekcji by przez jakiś czas być egzaminatorem.
Jak wiecie coś więcej a możecie o tym mówić to napiszcie jak to wszystko będzie wyglądać. Może ja mam nieaktualne informacje.

U nas nie ma egzaminatora do TORu, jedna z nauczycielek złożyła podanie i czeka bo na razie nie przewidują szkoleń. Ja na razie nie mogę bo za krótko w szkole pracuję.

W naszej szkole historia sztuki to osobny przedmiot, ale jest w pierwszej klasie więc niewiele daje. Zgłaszałam przeniesienie historii sztuki chociaż do klasy trzeciej dyrekcja się nie zgodziła. A podstawy rysunku i liternictwa będę musiała wprowadzić. Mam czas do końca tego semestru z rozkładem materiału. Jak się z tym rozprawie napiszę więcej jak planuję ten przedmiot.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”