Geodezja ogólna- technik geodeta-szkoła policealna

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

sledziu
Posty: 19
Rejestracja: 2011-10-17, 16:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Geodezja ogólna- technik geodeta-szkoła policealna

Postautor: sledziu » 2013-08-15, 22:04

Witam jestem absolwentem kierunku GIK, zaproponowano mi pracę w charakterze nauczyciela geodezji ogólnej. Czy ktokolwiek z Państwa orientuje się gdzie można znaleźć wymagania, terści programowe do tego przedmiotu? Będę wdzięczny za okazałą pomoc.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Geodezja ogólna- technik geodeta-szkoła policealna

Postautor: edzia » 2013-08-16, 07:10

Tu masz podstawę programową: http://www.koweziu.edu.pl/pp_zawod.php?nr_zawodu=311104

Tu przykładowy szkolny plan nauczania: http://www.koweziu.edu.pl/plany_nauczan ... m=auto,0,0 (musisz się dowiedzieć, jaki jest rzeczywisty szkolny plan nauczania w Twojej szkole)

Tu przykładowy program nauczania: www.koweziu.edu.pl/programy_nauczania/d ... 1104_P.doc (pamiętaj, że to program tylko PRZYKŁADOWY, zawsze możesz go sobie zmodyfikować, a nawet samodzielnie napisać własny).

W czym jeszcze mogę pomóc?

sledziu
Posty: 19
Rejestracja: 2011-10-17, 16:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Geodezja ogólna- technik geodeta-szkoła policealna

Postautor: sledziu » 2013-08-16, 23:37

Dzięki wielkie... teraz zostaje tylko, albo aż wybór podręcznika...widzę większość pracuje na podręcznikach akademickich Jagielskiego. Od kilku dni przeglądam i szukam czegoś napisanego bardziej przystępnym językiem ale znaleźć nie mogę... może jakieś wydawnictwo bądź tytuły zaproponujecie...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Geodezja ogólna- technik geodeta-szkoła policealna

Postautor: edzia » 2013-08-20, 11:57

W wyborze podręcznika niestety nie pomogę. Swego czasu KOWEZIU miało w swojej ofercie materiały dla uczniów i nauczycieli do modułowych programów. Teraz na stronie ich nie widzę, a były dość przydatne nawet i dla programów przedmiotowych. Nie wiem jednak, czy dla zawodu, którego poszukujesz, też były.

cornholio
Posty: 1
Rejestracja: 2015-01-30, 19:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: opolskie

Re: Geodezja ogólna- technik geodeta-szkoła policealna

Postautor: cornholio » 2015-01-30, 19:35

Witam,
Temat nadal aktualny.
Program nauczania nawet ten z KOWEZIU jest bardzo ogólny, a podręcznik akademicki nie jest dedykowany dla tecnikum. Może koledzy i koleżanki już uczący są w stanie pomóc z przygotowaniem Rozkładów Materiału Nauczania (planów wynikowych)?
Przykładowo: Samego tyczenia prostych jest wiele sposobów (patrz Jagielski), a chyba nie wszytskich należy uczyć na poziomie technikum. Bardzo proszę o pomoc braci geodezyjnej!!!
Pozdrawiam


Wróć do „Przedmioty zawodowe”