Zapotzebowanie nauyczycieli zawodu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

TechnologDrewna
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-02, 16:39
Kto: student
Lokalizacja: wielkopolskie

Zapotzebowanie nauyczycieli zawodu

Postautor: TechnologDrewna » 2013-09-09, 16:43

Witam,
mam zapytanie w kwestii zapotrzebowania nauczycieli zawodu w szkołach zawodowych i technikach( głównie drzewnych czy technologii drewna)...
Aktualnie kończę studia Technologii Drewna i pracuję w zawodzie. Choć to dobrze płatny zawód, czuję ("czuję - tak od środka"), że są we mnie chęci zostania nauczycielem. W mediach aż wrze o redukcji etatów, a czasami napotykam się na temat braku nauczycieli zawodu. I pytanie:
Czy warto wbijać się na ten rynek? Na ten moment chcę rozpocząć studium pedagogiczne i nie wiem czy po ukończeniu go, okaże się, że wyrobienie pełnego etatu stanie się wręcz niemożliwością...
Liczę choć na garśc informacji w tej sprawie.
Pozdrawiam.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Zapotzebowanie nauyczycieli zawodu

Postautor: edzia » 2013-09-10, 23:12

Warto, pod warunkiem, że w twojej okolicy są jakieś szkoły kształcące w tym zawodzie, i że brakuje lub może brakować w przyszłości nauczycieli przedmiotów zawodowych w tych szkołach.

Pamiętaj, że pracy dla nauczycieli ogólnie ubywa.

Myślę jednak, że warto sobie zrobić podyplomówkę pedagogiczną, by rozszerzyć sobie możliwość pracy w innym zawodzie. Czyli na tzw. wszelki wypadek.

dugidugi
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-04, 13:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zapotzebowanie nauyczycieli zawodu

Postautor: dugidugi » 2014-11-04, 14:35

Zastanów się dobrze, znam sporo nauczycieli którzy chętnie zrezygnowali by ze swojego powołania :), natomiast chyba żadnego który rzuciłby dobrze płatna pracę i przeszedł do edukacji. Przemyśl temat, porozmawiaj z nauczycielami jeśli masz takich wśród swoich znajomych. Zastanów się nad możliwościami dorabiania jako nauczyciel wtedy Twoja praktyka zawodowa i znajomość w temacie drzewnym byłaby sporym atutem.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”

cron