poszukiwani logistycy :)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

alenaw
Posty: 8
Rejestracja: 2015-08-08, 22:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

poszukiwani logistycy :)

Postautor: alenaw » 2015-08-08, 22:42

Witam, :D
jestem nowa na forum. Od 1 września mam rozpocząć pracę jako stażysta nauczyciel w Technikum. Będę uczyła przedmiotów zawodowych głównie logistyka, dystrybucja, eksploatacja portów i terminali. Do tego mam przypisane zajęcia laboratoryjne.
Nie wiem za bardzo jak mam rozpocząć lekcje w sumie to ogólnie mało wiem ponieważ opiekun będzie mi przydzielony dopiero na radzie pedagogicznej czyli dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego :( :?
Czy jest może jakaś osoba na forum która również uczy logistyki i może pamięta swoje początki w pracy i chętnie udzieli mi rad???
:)

ania.j
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-01, 21:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: poszukiwani logistycy :)

Postautor: ania.j » 2015-08-15, 21:29

Na początek musisz przygotować rozkład materiału, plany wynikowe, PSO itd. I w sumie od tego się zaczyna, bo musisz to wszystko uczniom przedstawić na początku roku szkolnego. No i kwestia podręczników - czy wiesz na jakich będziesz pracować. Warto je wcześniej poprzeglądać.

alenaw
Posty: 8
Rejestracja: 2015-08-08, 22:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: poszukiwani logistycy :)

Postautor: alenaw » 2015-08-16, 15:49

PSO już ogarnięte :) książki już przejrzane a plany wynikowe? mogę prosić o sprecyzowanie tego? :)

ania.j
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-01, 21:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: poszukiwani logistycy :)

Postautor: ania.j » 2015-08-20, 18:56

plan wynikowy to inaczej rozkład materiału z kryteriami oceniania czyli co na poszczególne oceny powinien umieć uczeń po danej lekcji.
a jakie podręczniki wybrałaś?

alenaw
Posty: 8
Rejestracja: 2015-08-08, 22:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: poszukiwani logistycy :)

Postautor: alenaw » 2015-08-21, 17:09

Podręczniki doradził mi mój opiekun głównie z wydawnictwa WSiP ale i też Instytutu Logistyki i Magazynowania.
Mam jeszcze pytanie odnośnie samej pracy. Jak to wygląda,czy 2 września wchodzę do klasy i od razu sama prowadzę zajęcia? nikt mnie wcześniej w to wszystko nie wprowadzi? dodam jeszcze że dopiero zacznę robić kurs pedagogiczny więc jestem kopletnie zielona ... :shock: :(

ania.j
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-01, 21:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: poszukiwani logistycy :)

Postautor: ania.j » 2015-08-21, 18:07

No raczej nie masz co liczyć na to, że ktoś z Tobą poprowadzi pierwsze lekcje. Wchodzisz do klasy, przedstawiasz się i zaczynasz :) Na początku jest trema a później jakoś idzie. Ja swoją pierwszą lekcję będę pamiętała chyba do końca życia...Najważniejsze to zająć czymś uczniów przez całe 45 minut - nie mogą się nudzić bo wtedy zaczynają im przychodzić do głowy różne pomysły.
Jakich przedmiotów będziesz uczyć?

alenaw
Posty: 8
Rejestracja: 2015-08-08, 22:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: poszukiwani logistycy :)

Postautor: alenaw » 2015-08-21, 20:13

Logistyka w procesach produkcji kl 1,Dystrybucja kl 1,Logistyka zaopatrzenia i produkcji kl 2 (2 godziny teorii + 2 godziny laboratoria),Planowanie produkcji i dystrybucji kl 2 (2 godz teorii + 2 godz laboratoria), Podstawy organizacji portów i terminali kl 2 i kl 1 , Procesy magazynowe w portach i terminalach kl 2..........jak dla mnie to bardzo dużo ;/ Na laboratoriach pracuje na 2 programach LOMAG i CARTALL TRUCK . Nikt mi nic nie pokazał nic nie wiem. Rada dopiero 31 :(

ania.j
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-01, 21:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: poszukiwani logistycy :)

Postautor: ania.j » 2015-08-23, 13:08

No to faktycznie masz tego trochę jak na początek. Ale dasz radę, głowa do góry, będzie dobrze.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”