egzamin zawodowy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: egzamin zawodowy

Postautor: edzia » 2010-01-18, 00:42

brzozi pisze:to gość biorący dostęp za SMSy, ja chcę zbudować społeczność wymieniającą doświadczenia i materiały
Na początku wszyscy tak gadają. ;)

brzozi pisze:oczywiście zapraszam do pomocy
Jakiej konkretnie?

brzozi
Posty: 8
Rejestracja: 2010-01-14, 01:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin zawodowy

Postautor: brzozi » 2010-01-18, 09:47

Chcę aby do każdego zawodu był przypisany czynny egzaminator, który potrafi wyjaśnić ewentualne problemy :) Same zadanie, czy podejście do testów egzaminacyjnych jak do testów nauki jazdy nikomu nie pomoże zdać egzaminu.
Wyniki egzaminów tną gałąź na której wszyscy siedzimy, kto przyjdzie do 4letniej szkoły jeżeli nie zda egzaminu ?

doroti35
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-16, 20:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: egzamin zawodowy

Postautor: doroti35 » 2010-02-16, 21:21

brzozi pisze:Widz w tym, że ta niby konkurencja to gość biorący dostęp za SMSy, ja chcę zbudować społeczność wymieniającą doświadczenia i materiały.
Z mojego punktu widzenia moja strona będzie szybko dużo skuteczniejsza :) i oczywiście zapraszam do pomocy :)


Ta konkurencja czyli www.egzaminzawodowy.info od dawna buduje taką społeczność, która wymienia się materiałami. Ja osobiście od wielu miesięcy korzystam z tego serwisu i nie zapłaciłam ani złotówki i nie wysyłałam żadnego smsa. Poprostu wymieniam się doświadczeniami na tamtejszym forum i dzięki temu zbieram punktów za które pobieram materiały. Czasem coś im prześle i też otrzymuje w zamian punkty. Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie bo mobilizuje do działania. A "lenie" co nic nie chcą robić tylko żerować na innych niech płacą jak chcą. Prosta wymiana, coś za coś.

Brzozi, moim zdaniem to skopiowany pomysł i trochę już przestarzały, ale życzę powodzenia. Jak narazie nie widzę tam nic oryginalnego.

brzozi
Posty: 8
Rejestracja: 2010-01-14, 01:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin zawodowy

Postautor: brzozi » 2010-02-16, 21:34

Konkurencja zawsze wszystkim dobrze robi :)
Ty jako nauczyciel nie płacisz, ale uczeń chcący ćwiczyć zadania i testy już tak.

doroti35
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-16, 20:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: egzamin zawodowy

Postautor: doroti35 » 2010-02-16, 22:07

A kto broni uczniom udzielać się na tamtym forum i zdobywać punkty? Napisanie kilku sensownych postów zajmuje tylko chwilę czasu. Prawda jest taka, że uczniom i niektórym nauczycielom nie chce się nic robić w kierunku egzaminu zawodowego. Przecież na tamtym forum mogą zadawać pytania, udzielać się, wymieniać materiałami itd (czyli podobna idea do twojej) i by mieli również darmowy dostęp do wszystkiego, co powinno być dodatkową motywacją. Z tego co widzę to niektórzy tak robią, ale większość chce mieć wszystko na gotowe i za darmo, bez żadnego wkładu własnego i wysiłku. Taka niestety jest rzeczywistość, dlatego nie sądzę aby twoja strona coś zmieniła, bo nic oryginalnego nie wprowadza, czego by od dawna nie było w internecie. Idea dobra, ale to już było i nie dokońca się sprawdza niestety.

brzozi
Posty: 8
Rejestracja: 2010-01-14, 01:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin zawodowy

Postautor: brzozi » 2010-02-17, 09:54

a możliwośc przeprowadzenia dla nauczyciela automatycznego badania wyników nauczania z pełną analizą pytań :). Z drugiej strony pisanie czegokolwiek tak aby zyska punkty niekoniecznie przez osoby wiedzące co napisac nie zawsze wychodzi wszystkim na dobre. Przykład - mit np. w informatyku, że istnieje schemat zadania praktycznego. Kolejna sprawa same testy nikogo nie przygotują.
Czy strona ma sens czy nie czy jest lepsza czy nie czas zadecyduje ale już były oferty jej kupna przez właściciela info.

silva37
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-18, 15:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: egzamin zawodowy

Postautor: silva37 » 2010-02-18, 15:23

brzozi pisze:Czy strona ma sens czy nie czy jest lepsza czy nie czas zadecyduje ale już były oferty jej kupna przez właściciela info.


A co tu jest do kupowania? Przecież to darmowy system moodle, a nie autorski system. Można go samemu zainstalować w 15 minut. U mnie w szkole już dawno jest stosowane takie rozwiązanie. Może domena jest bardziej wartościowa, ale to zawsze jest względne. Mi najbardziej podoba się możliwość generowania losowych testów w PDF na stronie www.testy.egzaminzawodowy.info W parę minut mam próbne testy zawodowe dla wszystkich uczniów i zero ściągania na egzaminie :) Kiedyś bawiłam się w ręczne układanie testów w Wordzie, ale zajmowało to mnóstwo czasu.

brzozi
Posty: 8
Rejestracja: 2010-01-14, 01:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: egzamin zawodowy

Postautor: brzozi » 2010-02-18, 20:00

Chodziło oczywiście o domenę :). Generalnie jest moodle i mooodle zależy co się doda do platformy ilość modułów jest wspaniała. W szkole stosuję od niemal 10 lat :) Drukowane testy Pani powiada :) zrobi się :).

silva37
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-18, 15:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: egzamin zawodowy

Postautor: silva37 » 2010-02-18, 21:51

brzozi pisze:Drukowane testy Pani powiada :) zrobi się :).


Mi osobiście na tym nie zależy, bo już to jest zrobione i dla mnie wystarczy jeden taki serwis.

Hanka89
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-22, 19:26
Kto: uczeń
Przedmiot: Technika
Lokalizacja: śląskie

Re: egzamin zawodowy

Postautor: Hanka89 » 2010-02-22, 19:44

Prosze o przesłanie testów na technika administracji z lat 2001-2004 na adres e mail ayumi89@amorki.pl.jeśli to mozliwe bardzo prosze Hanka89

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: egzamin zawodowy

Postautor: edzia » 2010-02-22, 23:13

Hanka89 pisze:z lat 2001-2004
Ale egzamin zawodowy w obecnej formie jest przeprowadzany dopiero od 2006 r. w technikach.

arti111555
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-30, 12:53
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

wprowadzanie danych do komputera na egzamin zawodowy

Postautor: arti111555 » 2010-06-22, 21:45

Witam. Mam pytanko dotyczące przygotowania komputerów na egzamin zawodowy (wprowadzenie danych do programu np z pakietu INSERT). Czy dane wg. zaleceń OKE wprowadza osoba przeszkolona? Czy musi nią być informatyk? Słyszałem, że nauczyciel przedmiotów ekonomicznych nie może? Czy ta funkcja wiąże się z podpisaniem jakieś umowy z OKE? Piszcze na ten temat wszystko co wiecie (interesuje mnie tylko egzamin zawodowy technik ekonomista i technik rachunkowości)

monisia_19_19
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-28, 01:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: egzamin zawodowy

Postautor: monisia_19_19 » 2010-11-13, 23:09

Witam!
Proszę o pomoc czy ma ktos moze testy z egzaminu zawodowego technik prac biurowych planuje przeprowadzic probny egzamin zawodowy...

elazab
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-13, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

egzamin zawodowy technik obsługi turystycznej prosba

Postautor: elazab » 2011-01-31, 19:34

witam, czy ma ktoś może testy arkusze z przedmiotu technik obsługi turystycznej, na cke są tylko klucze odpowiedzi ale co z tego jak nie znam pytań, a bardzo potrzebuje. Proszę o wysyłkę na maila elazab@interia.pl Albo przynajmniej podpowiedz skąd je zdobyć, dziękuje. Jestem poczatkującą nauczycielką a bardzo chciałabym porządnie przygotować do tego egzaminu

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: egzamin zawodowy

Postautor: edzia » 2011-01-31, 22:54

Pytasz o testy z egzaminu, czy jakieś przykładowe do ćwiczeń z uczniami?

Jeśli chodzi o przykładowe, to czy szukałaś w wydawnictwach oferujących podręczniki do przedmiotów zawodowych? WSiP wydał niedawno dużo opracowań, ale nie wiem, czy ma akurat do tego zawodu, o który pytasz.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”

cron