Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Asia_G
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-11, 13:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Postautor: Asia_G » 2009-03-11, 17:01

a czy mogłabym uczyć technik biurowych?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Postautor: edzia » 2009-03-11, 17:21

Właściwie tak, takiego przedmiotu uczą właśnie absolwenci studiów ekonomicznych, gdyż raczej nie istnieje kierunek studiów związany z techniką biurową, jednak dyrektor o tym decyduje. Z tym, że ten przedmiot w nowych programach do technika ekonomisty (z 2008 r.) i do technika handlowca (z 2009 r.) już nie występuje, a nowe klasy tych techników już muszą obowiązkowo iść tym nowym programem.

Zdajesz sobie sprawę, że jako nauczyciel przedmiotów zawodowych będziesz uczyć raczej wielu różnych przedmiotów, a nie wybiórczo, np. techniki biurowej? No, chyba, że trafisz do bardzo dużej szkoły z wieloma równoległymi klasami.

tikanes
Posty: 1
Rejestracja: 2009-05-11, 14:43
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Nauka zagadnień z logistyki

Postautor: tikanes » 2009-05-11, 14:48

Witam serdecznie

Jestem po licencjacie z logistyki, obecnie robię magisterkę w tymże kierunku i chciałbym rozpocząć nauczanie niektórych przedmiotów, np. w technikach. Interesują mnie przede wszystkim takie przedmioty nauczania jak "zarządzanie zapasami i gospodarka magazynowa".
Czy może ktoś mi doradzić jaki kurs muszę skończyć, aby móc nauczać w technikach?Informacja gdzie w Poznaniu mogę taki kurs skończyć w jakim terminie i za jakie pieniądze byłaby również wskazana.

Z góry dziękuję
pozdrawiam,
Marcn

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Postautor: renati23 » 2009-05-12, 11:32

tikanes, musisz posiadać przygotowanie pedagogiczne

§ 2. 2. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych w szkołach, o których mowa w ust. 1, posiada również osoba, która legitymuje się dyplomem ukończenia studiów wyższych zawodowych na kierunku (specjalności) zgodnym lub zbliżonym z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć i posiada przygotowanie pedagogiczne.

jbis
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-12, 12:18
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Postautor: jbis » 2009-05-12, 15:23

Witam!

Prawdopodobnie od września będę uczyć w technikum hotelarskim przedmiotów zawodowych. Jednak muszę zrobić kurs z przygotowania pedagogicznego. Dlatego mam pytanie dotyczące ów kursu: czy musi to być jakiś specjalny kurs dla nauczycieli teoretycznej nauki zawodu czy może być to po prostu ogólny kurs pedagogiczny dla nauczycieli. Może ktoś uczy takich przedmiotów i wie jaki to ma byc kurs?

Dziękuje za odpowiedź i serdecznie wszystkich pozdrawiam!!!

jbis

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Postautor: edzia » 2009-05-12, 20:06

To ma być kurs dający przygotowanie pedagogiczne. Myślę, że nie musi być to specjalny kurs dla nauczycieli tpz.

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Postautor: maniakos » 2009-06-16, 20:00

Na studiach z zakresu Przygotowania pedagogicznego na przedmiocie Prawo oświatowe dowiedziałem się, że trzeba posiadać kurs lub studia albo być w trakcie "robienia" takich uprawnień. Niezwłocznie po ukończeniu należy przedstawić zaświadczenie w swojej szkole. Dzięki temu zwiększa się także wypłata.

roberth200
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-24, 17:24
Kto: student
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Licencjat/Inżynier/Magister - mozliwości

Postautor: roberth200 » 2009-06-24, 17:34

Kończę ostatni rok studiów licencjackich na kierunku:
Edukacja techniczno-informatyczna: specjalność nauczycielska (technika, informatyka)

1. Czy z tym tytułem moge uczyć informatyki i techniki tylko w szkole podstawowej i gimnazjum, czy liceum też >

2. Czy z tytułem inżyniera mozna uczyć w szkole średniej czy tylko z tytułem magistra.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Postautor: edzia » 2009-06-25, 12:03

roberth200 pisze:Kończę ostatni rok studiów licencjackich na kierunku:
Edukacja techniczno-informatyczna: specjalność nauczycielska (technika, informatyka)

1. Czy z tym tytułem moge uczyć informatyki i techniki tylko w szkole podstawowej i gimnazjum, czy liceum też >
Jeśli te studia dają merytoryczne przygotowanie do uczenia techniki i informatyki, to w szkole podstawowej i gimnazjum - tak, w liceum - nie.
roberth200 pisze:2. Czy z tytułem inżyniera mozna uczyć w szkole średniej czy tylko z tytułem magistra.
W szkole średniej po licencjacie można uczyć tylko języków obcych oraz przedmiotów zawodowych. Ale technika oraz informatyka to nie są przedmioty zawodowe.

roberth200
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-24, 17:24
Kto: student
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Postautor: roberth200 » 2009-06-25, 18:53

" W szkole średniej po licencjacie można uczyć tylko języków obcych oraz przedmiotów zawodowych. Ale technika oraz informatyka to nie są przedmioty zawodowe. "

Ale pytam nie o tytul licencjata, tylko o inzyniera.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Postautor: ann » 2009-06-25, 19:47

roberth200 pisze:Ale pytam nie o tytul licencjata, tylko o inzyniera.

W szkole są chyba równorzędne.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

ekwiat
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-12, 16:03
Kto: student
Przedmiot: Język angielski, Ekonomia
Lokalizacja: małopolskie

Czy mogę uczyć?

Postautor: ekwiat » 2009-08-12, 16:13

Witam,

mam problem i nie wiem gdzie zasięgnąć informacji.

Skończyłam magisterskie studia ekonomiczne i chce rozpocząć studia podyplomowe przygotowujące do zawodu nauczyciela. Czy takie kwalifikacje wystarczą by uczyć w liceum/technikum?
Czy potem mogę tak jak inni nauczyciele zdobywać awans by na szczycie kariery zostać dyrektorem? Czy też należy wsiąść udział jeszcze w dodatkowych kursach?

Bardzo proszę o porady.

BADI
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-03, 14:30
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Prośba o poradę

Postautor: BADI » 2009-09-03, 14:42

Znalazłem się na tym forum gdyż chodzi mi po głowie pewien plan. W 2007 roku obroniłem Pracę magisterską na studiach Marketing i Zarządzanie napisana w katedrze Zarządzania . Tytuł pracy MOTYWACJA A EFEKTYWNOŚĆ PRACY
NA PRZYKŁADZIE
SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

Jest rok 2009 i zastanawiam się czy nie ruszyć gdzieś na podyplomowe studia z pedagogiki po których to można by uczyć w szkole. Praca jaka mam dotychczas to bardzo nie rozwojowa sprawa.

Moje pytanie co radzicie zrobić ewentualnie jakie szkoły polecacie jaki wykonać w tym momencie ruch

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Postautor: edzia » 2009-09-04, 00:19

BADI pisze:Jest rok 2009 i zastanawiam się czy nie ruszyć gdzieś na podyplomowe studia z pedagogiki po których to można by uczyć w szkole.
A czego chciałbyś uczyć w szkole po takim kierunku studiów?

BADI
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-03, 14:30
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Postautor: BADI » 2009-09-04, 15:27

Raczej przedmioty ekonomiczne i pochodne tego .

W tej chwili mogę tylko żałować że nie kończyłem Informatyki bo najbardziej mnie fascynuje ale niestety uczyć jej nie mogę po mojej szkole


Wróć do „Przedmioty zawodowe”