przedmioty ekonomiczne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

donawtyn
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-28, 23:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: przedmioty ekonomiczne

Postautor: donawtyn » 2008-08-29, 01:04

Na dzień dzisiejszy byłyby mi bardzo przydatne rozkłady materiałów na cały rok szkolny, poza tym jeśli uczysz właśnie tych przedmiotów może polecisz literaturę, zbiory ćwiczeń, które Ty wtykorzystujesz itd? W bliższej przyszłości: gdybyś miała jakiś konspekt z wymienionych wcześniej przedmiotów też miło byłoby mi na niego zerknąć ;) Oczywiście wszystko w miarę możliwości. Dzięki za ozdew.
pozdrówka

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: przedmioty ekonomiczne

Postautor: edzia » 2008-08-29, 14:32

Tych przedmiotów akurat nie uczę. Do statystyki i Pracowni ekon-inf. polecam podręczniki z wydawnictwa Ekonomik: http://www.ekonomik.waw.pl/oferta.html , są dość dobre, zresztą dużego wyboru i tak nie masz.
Do ekonomii i ekonomiki przedsiębiorstw - może WSiP, ale nie podobają mi się te książki.

Zajrzyj jeszcze na strony internetowe polecane w wątku: http://www.45minut.pl/forum/topics40/st ... -vt481.htm , zwłaszcza nbportal i scholaris. Tam jest dużo materiałów.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: przedmioty ekonomiczne

Postautor: renati23 » 2008-08-30, 07:24

Ja również tych przedmiotów akurat nie uczę, ale mam kilka znalezionych w internecie materiałów do nich. (podeślę) :wink:
Polecam poszukiwanie materiałów przez wchodzenie na strony szkół, które uczą w tych kierunkach i bardzo często tam właśnie publikują swoje materiały nauczyciele uczący w danej szkole. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (jest to pracochłonne, ale opłaca się - zawsze można znaleźć kilka perełek :wink: )

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: przedmioty ekonomiczne

Postautor: renati23 » 2008-08-30, 07:49

Na stronie http://www.empi2.pl/ jest zakładka Wynikowe plany dydaktyczne i tam znajdziesz plany do Ekonomiki, Statystyki, Pracowni Ekonomiczno-informatycznej, Marketingu, Pracy Biurowej :lol: :lol: :lol:

donawtyn
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-28, 23:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: przedmioty ekonomiczne

Postautor: donawtyn » 2008-08-31, 22:30

Bardzo Wam dziękuje :-) Linki bardzo przydatne, bo stronki świetne. Nawet nie wiecie jak się cieszę, że mi pomogłyście. Zaczynam dopiero pracę i jestem w jednym wielkim stresie, ale dzięki Wam troszkę odetchnęłam :)
Tylko ta Gospodarka elektr w Tech Logistycznym mnie martwi, nie mogę trafić na żadnego nauczyciela tego przedmiotu. Bo w programie nauczania nie ma w ogóle info co do podziału godzin, a ja bez żadnego doświadczenia jakoś nie mogę oszacować... ale może w końcu mi się uda.
pozdrawiam

doraity
Posty: 6
Rejestracja: 2009-09-04, 11:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: przedmioty ekonomiczne

Postautor: doraity » 2009-09-04, 11:26

Witam nauczycieli przedmiotów ekonomicznych i informatycznych.
Czy ktoś z Państwa w swojej szkole na kierunku technik ekonomista ma specjalność finanse i rachunkowość przedsiebiorstw? Chciałabym wymienić informacje dotyczącą programu do tej specjalności.
Czy ktoś prowadzi zajęcia z pracowni ekonomiczno informatycznej na Insercie?
Pozdrawiam

doraity
Posty: 6
Rejestracja: 2009-09-04, 11:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: przedmioty ekonomiczne

Postautor: doraity » 2009-09-04, 19:06

Plan do pracowni ekonomiczno informatycznej wydawnictwa eMPI2 jest mało szczegółowy, czy ktoś posiada przygotowany plan do pracowni ekonomiczno informatycznej wraz z działami realizowanymi na Insercie,, który jest potrzebny do realizacji podstawy programowej?

doraity
Posty: 6
Rejestracja: 2009-09-04, 11:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: przedmioty ekonomiczne

Postautor: doraity » 2009-09-04, 19:07

Czy ktoś może uczy na kierunku technik ekonomista przedmiotu specjalizacja finanse i rachunkowośc przedsiębiorstw?

mimi30
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-24, 12:14
Kto: student
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: przedmioty ekonomiczne

Postautor: mimi30 » 2011-03-24, 12:27

Witam serdecznie internautów. Proszę o pomoc jaki wybrać przedmiot ekonomiczny do nauczania. Ukończyłam studia, mgr ekonomi a obecnie jestem trakcie 3 semestralnych studiów podyplomowych pedagogicznych i niedługo będę musiała wybrać konkretnie przedmiot jaki chcę uczyć. Przyznam że jestem bardzo zaangażowana i nie wyobrażam sobie innej pracy dla siebie niż nauczyciel.
Proszę o podpowiedź pozdrawiam :D

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: przedmioty ekonomiczne

Postautor: edzia » 2011-03-24, 20:24

mimi30 pisze:niedługo będę musiała wybrać konkretnie przedmiot jaki chcę uczyć.
Aż tak dużo ofert pracy masz? Czy w czym problem? Przecież ani podczas studiów ekonomicznych, ani podczas podyplomowych pedagogicznych nie musisz się decydować na konkretny przedmiot do nauczania. Przygotowujesz się do uczenia różnych (wszystkich) przedmiotów zawodowych branży ekonomicznej, a nie konkretnego jednego przedmiotu.

A jakiego będziesz uczyć, o tym zdecyduje już dyrektor szkoły, która przyjmie cię do pracy.

miasto
Posty: 3
Rejestracja: 2010-11-22, 23:08
Kto: student
Lokalizacja: łódzkie

Re: przedmioty ekonomiczne

Postautor: miasto » 2011-05-20, 14:59

Mam w planach zrobić uprawnienia do nauczania logistyki (aktualnie kończę magisterskie z finansów i rachunkowości, mam przygotowanie pedagogiczne).

Moje pytanie, jak uważacie, czy lepiej ( biorąc pod uwagę wiedzę nabytą na studiach na które się wybieram oraz szanse i możliwości jakie otworzą mi się po ukończeniu tych studiów) iść na studia podyplomowe (3 semestry) "Logistyka dla nauczycieli", czy na uzupełniające magisterskie (4 semestry) "Logistyka", bez specjalności.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: przedmioty ekonomiczne

Postautor: edzia » 2011-05-20, 21:07

O ile dobrze zrozumiałam, to po skończeniu finansów i rachunkowości będziesz już magistrem? Czyli jedna z opcji to zrobić kolejne studia uzupełniające?

No nie wiem, moim zdaniem lepiej zrobić tę podypolomówkę, choćby z tego powodu, że 3, a nie 4 semestry. Ale jeśli chodzi o wiedzę, to chyba więcej się nauczyłabyś na tych uzupełniających, co mogłoby mieć znaceznie w przyszłej pracy, nie tylko pedagogicznej.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”