Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: haLayla » 2011-12-09, 21:08

Dlaczego piszesz nazwy typów szkół wielką literą?
<3

Awatar użytkownika
Vasir
Posty: 111
Rejestracja: 2011-01-16, 18:51
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: Vasir » 2011-12-09, 21:10

Już nie masz się do czego czepiać? Już nie będę :* (dla podkreślenia wypowiedzi - od teraz będę pogrubiał)

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: haLayla » 2011-12-09, 21:54

To nie jest czepianie się. Dbałość o poprawność językową jest obowiązkiem każdego Polaka :wink:

Ad rem. Nie ma sensu dalej brnąć w ten temat, bo zaczyna zmierzać w kierunku wzajemnej echolalii :mrgreen:
<3

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: maniakos » 2011-12-22, 19:11

:D
W krajach gdzie przemysł jest priorytetem (Niemcy, Japonia, Chiny, Singapur ) odpowiednik technikum i szkoły zawodowej to świętość. Tylko u nas powtarza się śmieszny stereotyp o wyższości Polaków nad innymi narodami. Być może, ale jak to powiedział Bismarck..... Zejdźmy na Ziemię. Trochę samokrytyki...

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: haLayla » 2011-12-22, 19:44

maniakos pisze:Tylko u nas powtarza się śmieszny stereotyp o wyższości Polaków nad innymi narodami.


Stereotyp? Czyżbyś był jedną z tych osób, które cierpią na zaawansowaną okcydentolatrię i zachwycają się tzw. Zachodem?

maniakos pisze:Być może, ale jak to powiedział Bismarck..... Zejdźmy na Ziemię. Trochę samokrytyki...


Czy to nie ten, który powiedział, że Polaków należy bić i uciskać? :wink:
<3

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: maniakos » 2011-12-23, 09:05

Nie jestem zafascynowany zachodem. Jestem załamany tym co się stało u nas. Polski przemysł nie istnieje. Poza tym z krajów które wymienilem tylko jeden nosi miano "zachodniego", więc o co chodzi? Mogę dołożyć jeszcze Koreę i nawet Indie...
Więc dalej brnij w bajce pod tytułem: "Jesteśmy najlepsi!"

Bismarck:
Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: haLayla » 2011-12-23, 16:08

maniakos pisze:Nie jestem zafascynowany zachodem. Jestem załamany tym co się stało u nas. Polski przemysł nie istnieje.


Wystarczy krótka przejażdżka po Śląsku i Zagłębiu by tę tezę obalić.

maniakos pisze:Mogę dołożyć jeszcze Koreę i nawet Indie...


Przecież to nawet nie jest Europa!

maniakos pisze:Więc dalej brnij w bajce pod tytułem: "Jesteśmy najlepsi!"


To nie bajka ;)
<3

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: maniakos » 2011-12-23, 16:36

haLayla pisze:Wystarczy krótka przejażdżka po Śląsku i Zagłębiu by tę tezę obalić.


Jeżeli to jest dla Ciebie przemysł na miarę najlepszych to gratuluję poczucia humoru.


haLayla pisze:Przecież to nawet nie jest Europa!


Dlatego tym bardziej dziwię się, że wcześniej sugerowałeś iż fasynuję się zachodem...


haLayla pisze:
To nie bajka ;)


Nie posiadamy nawet własnych samochodów małolitrażowych, a chcielibyśmy przewodzić UE....
Jesteśmy najlepsi ale w tworzeniu legend o wielkości naszego narodu.

Trochę samokrytyki, a nie ślepej wiary. Owszem, sam chciałbym aby było inaczej, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: haLayla » 2011-12-23, 19:07

maniakos pisze:
haLayla pisze:Wystarczy krótka przejażdżka po Śląsku i Zagłębiu by tę tezę obalić.


Jeżeli to jest dla Ciebie przemysł na miarę najlepszych to gratuluję poczucia humoru.


Nie wiem, w czym ci przeszkadza ten przemysł. Zresztą, przyszłość w gospodarce należy do sektora usług, a nie przemysłu.

maniakos pisze:
haLayla pisze:To nie bajka ;)


Nie posiadamy nawet własnych samochodów małolitrażowych, a chcielibyśmy przewodzić UE....


I cóż z tego? Własnych samochodów małolitrażowych nie posiada wiele innych nacji, często dużo bogatszych od nas. Jakie to ma znaczenie? ;)

maniakos pisze:Jesteśmy najlepsi ale w tworzeniu legend o wielkości naszego narodu.

Trochę samokrytyki, a nie ślepej wiary. Owszem, sam chciałbym aby było inaczej, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.


Dla ciebie wyznacznikiem wielkości danego narodu jest przemysł. Widzisz, ty dostrzegasz "mieć", a ja zauważam "być".
<3

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: maniakos » 2011-12-23, 19:22

Najwyższy czas aby zakończyć dyskusję. Skoro twierdzisz, że przemysł to nic to gratuluję!

Żeby Cię nie denerwować przed świętami przyznam Ci rację. Tak proszę pana. Jesteśmy potegą światową. Inne nacje nie dorastają nam do piet. Technologicznie są 50 lat za nami. Jesteśmy wspaniali!

P.S. Z samochodami podałem prosty przykład (nawiazanie do wymienionych wczesniej Niemiec). Mam pytanie? Dlaczego nie jesteśmy 1 gospodarką na świecie? Przyszłość należy do usług.....:) Chiny zaprzeczają Twojej teorii.

W czym jesteśmy najlepsi? W gadaniu!

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: haLayla » 2011-12-23, 20:53

maniakos pisze:Najwyższy czas aby zakończyć dyskusję. Skoro twierdzisz, że przemysł to nic to gratuluję!


Nie lubię, gdy ktoś próbuje mi wmówić coś, czego nie powiedziałem. Jasno wskazałem na fakt, ze przyszłość należy do usług, co nie oznacza, że rolnictwo czy przemysł są nieistotne.

Żeby Cię nie denerwować przed świętami przyznam Ci rację. Tak proszę pana. Jesteśmy potegą światową. Inne nacje nie dorastają nam do piet. Technologicznie są 50 lat za nami. Jesteśmy wspaniali!


To tylko dyskusja w Internecie. W dodatku jedna z wielu. Czym się tu denerwować?

P.S. Z samochodami podałem prosty przykład (nawiazanie do wymienionych wczesniej Niemiec). Mam pytanie? Dlaczego nie jesteśmy 1 gospodarką na świecie? Przyszłość należy do usług.....:) Chiny zaprzeczają Twojej teorii.


Chińczycy są akurat dość ubodzy. Mają wysokie PKB, jednakże per capita jest to żenująco niewiele, bo zdaje się, że niecałe 3 000 dolarów na głowę. Dla porównania - w Polsce jest to blisko 5 razy więcej.
<3

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: maniakos » 2011-12-24, 08:42

haLayla pisze:Zresztą, przyszłość w gospodarce należy do sektora usług, a nie przemysłu.


To tylko dyskusja w Internecie. W dodatku jedna z wielu. Czym się tu denerwować?



haLayla pisze:Chińczycy są akurat dość ubodzy. Mają wysokie PKB, jednakże per capita jest to żenująco niewiele, bo zdaje się, że niecałe 3 000 dolarów na głowę. Dla porównania - w Polsce jest to blisko 5 razy więcej.


Co z tego? Wyobraź sobie sytuację, że Polska przestaje produkować, wyobraź sobie sytuację w której Chiny przestaną produkować. Zdecydowana większość tzw. cywilizowanych krajów jest uzależniona od Chin. Chiny rosną w siłę. Gospodarka, wojsko.
Jesteśmy zieloną wyspą ale co z tego? Jeżeli Chińczycy nie złapią zadyszki to według prognoz bodajże za 20 - 30 lat bedą 1 gospodarką.
Nie wiem jak to sie stało, że dyskutujemy nad takimi banalnymi sprawami, ale daleko mi do hurraoptymizmu odnośnie naszego miejsca w swiatowym szeregu.

Na zakończenie chciałbym dodać, że bardzo ubolewam nad tym, że nie jesteśmy nawet lokalną potęgą. Wydaje mi się, że im wcześniej Polacy zejdą na ziemię to może coś sie zmieni na lepsze.

Wesołych świąt :D

Awatar użytkownika
Vasir
Posty: 111
Rejestracja: 2011-01-16, 18:51
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Prestiż Techników i Zasadniczych Szkół Zawodowych

Postautor: Vasir » 2011-12-24, 12:49

W Polce nie jest najlepiej, ale też nie jest jakoś wybitnie źle. Co do rozmowy powyżej, to oboje macie sporo racji. Przemysł mamy - jakiś - ale nie jest to (w większości) nasz przemysł, a na terenie naszego kraju. Tutaj problemem nie jest to, że nie produkujemy (chociaż moglibyśmy produkować więcej), tylko w jakiej formie produkt jest sprzedawany - czyli sprzedawanie produktów nie przetworzonych - tańszych. Tu leży prawda pośrodku. Powinniśmy jednak położyć nacisk na rolnictwo i przemysł, ale też na przetwórstwo bo jest to podstawą. Co do tego że, usługi budują teraz gospodarkę LaHayla ma dużo racji, ale nie można też ograniczyć się do tego, bo wyżej wymienione dalej napędzają usługi.

W każdym razie, co do gdybania na temat Chin, to szczerze mówiąc bardziej martwią mnie wszechobecni Arabii. Chiny dalej są zamknięte i uzależnione od europy - od klienta. Gdyby na to spojrzeć z drugiej strony, kraje Arabskie są w dużej części krajami bogatymi i dobrze rozwiniętymi (na tle europy).

Co do samochodów - nie ważne co sprzedajemy ale jak dużo i za jaką cenę.

Jesteśmy potegą światową. Inne nacje nie dorastają nam do piet.


Potwierdzam :) A przynajmniej chciałbym :P


Wróć do „Przedmioty zawodowe”

cron