Pracownia teleinformatyczna - podział na grupy!

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

profesorekzsl
Posty: 8
Rejestracja: 2009-06-21, 21:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Pracownia teleinformatyczna - podział na grupy!

Postautor: profesorekzsl » 2010-07-05, 10:12

Witam!
W nadchodzącym roku szklonym prowadzę po raz kolejny pracownię teleinformatyczną w zawodzie technik telekomunikacji. Dotąd urząd miasta dzielił mi klasy na grupy - w tym roku w klasach 19 i 23 osobowej nie mam mieć grup. Proponowałem grupy między oddziałowe lecz kierownik stwierdził że ustawa mówi że klasa musi liczyć 30 osób lecz on i tak dzieli gdy klasa ma 25 osób wzwyż. Jestem zaskoczony bo pracowania ma 14 stanowisk i jest mała i nie są to zajęcia typowo informatyczne ale praktyczne - fizycznie będzie szalenie ciężko i trudno tutaj mówić o rzetelnym zrealizowaniu programu i obiektywnej ocenie uczniów którzy siedzą po 2, 3 na stanowiskach...

Czy takie postawienie sprawy jest zgodne z prawem - nie znalazłem rozporządzenia o podziale klas na grupy na zajęciach pracowni...Czy nic nie mogę zrobić??

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pracownia teleinformatyczna - podział na grupy!

Postautor: vuem » 2010-07-05, 10:55

Znalazłem "na ślepo" to:
Podział na grupy jest obowiązkowy na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych z informatyki i technologii informacyjnej, w oddziałach liczących więcej niż 24 uczniów, z tym, że liczba uczniów w grupie nie może przekraczać liczby stanowisk komputerowych w pracowni komputerowej. Szkoły, w których wprowadzenie zasady, że liczba uczniów w grupie nie może przekraczać liczby stanowisk komputerowych w pracowni komputerowej, nie jest możliwe od 1 września 2009 r., mają czas na dostosowanie organizacji tych zajęć do 31 sierpnia 2012 r.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”