GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-12, 17:45

renati23 pisze:kwiateq0007, obejrzałam sobie wersje demo i nie jest zła - choć mam kilka uwag
jeżeli zapłacę 149 zł to mogę programu używać na jednym czy kilku komputerach?

Aplikacja jest zdalna i żeby jej używać trzeba mieć aktywny dostęp, w dowolnym miejscu. Jeśli chodzi Ci o to, czy na raz może używać kilka osób? To jest jeszcze możliwe z tym że zapis planu będzie na to samo konto, a aplikacja przy starcie wczytuje ostatni zapisany dokument. Do obsługi dzieci(wielu użytkowników pracujących nad tym samym dokumentem) w klasie system ma wbudowaną ścieżkę akceptacji, z punktami które można przyznawać na poszczególne części planu, możemy też podzielić plan na etapy. Akceptując jeden uaktywnia się kolejny. Tu jest ten mechanizm pokazany: http://www.gtplan.com/pl/instytucje
Wszystko realizuje się zdalnie, z powiadamianiem na sms lub e-mail.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: vuem » 2011-06-12, 20:38

kwiateq0007 pisze:Vuem a ty mi zarzucasz handlowe teksty a to nic innego jak opór materii.


Nie jestem pewien co masz na myśli, ale takie teksty, jak ten o książkach kojarzą mi się jedynie z handlowym zachwalaniem towaru.
To tak jak z udowadnianiem wyższości świąt ... nad ...


kwiateq0007 pisze:W tym przypadku bardzo bym się tym nie przejmował.


Po raz drugi stwierdzasz, że finanse nie są problemem...tyle, że nie wyjaśniasz w jaki sposób ten problem rozwiązać.

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-12, 21:45

vuem pisze:To tak jak z udowadnianiem wyższości świąt ... nad ...
ty to wiesz i ja wiem, ale niestety nie wszyscy, moja dyskusja z haLayla o tym świadczy, nic nie zastąpi książki. Spotkałem się w pewnym urzędzie z takim i dlatego o tym wspominałem. Gdybym chciał żeby zabrzmiało to handlowo, to napisał bym nowoczesny program do biznes plan, planowanie dla każdego, sprawdź :D

vuem pisze:Po raz drugi stwierdzasz, że finanse nie są problemem...tyle, że nie wyjaśniasz w jaki sposób ten problem rozwiązać.
A czy na innych przedmiotach, dzieci używają jakiś programów komputerowych, płatnych?

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: renati23 » 2011-06-12, 21:49

kwiateq0007 pisze:A czy na innych przedmiotach, dzieci używają jakiś programów komputerowych, płatnych?

jedynie na informatyce - szkoła albo ma darmowe programy albo wykupuje licencje - na to jest zgoda, na inne programy płatne bardzo rzadko

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-12, 21:56

ja rozumiem, że nauczyciele spotykają się z oporem ze strony dyrekcji, ale przecież szkoła musi się rozwijać, musi zapewnić pewne minimum, itd. a na rachunkowości programy do pomocy są darmowe?

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: ann » 2011-06-12, 22:26

kwiateq0007 pisze:ja rozumiem, że nauczyciele spotykają się z oporem ze strony dyrekcji, ale przecież szkoła musi się rozwijać, musi zapewnić pewne minimum, itd

a pieniążki do dyrektor sobie wydrukuje...
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: edzia » 2011-06-12, 22:37

kwiateq0007 pisze:a na rachunkowości programy do pomocy są darmowe?
Tak.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: vuem » 2011-06-12, 22:38

kwiateq0007 pisze:A czy na innych przedmiotach, dzieci używają jakiś programów komputerowych, płatnych?


Zdarza się.

Nie o to mi jednak chodziło.

To Ty stwierdziłeś, że pieniędzmi nie ma sensu się przejmować, że można ten problem rozwiązać. :wink:
Stąd zadaję Ci pytanie po raz kolejny: Jak?

kwiateq0007 pisze:To jest jeszcze możliwe z tym że zapis planu będzie na to samo konto, a aplikacja przy starcie wczytuje ostatni zapisany dokument.


Czyli w praktyce te 150 złotych to za jedno stanowisko. Bo 10 uczniów nie sporządzi 10 różnych biznesplanów, czy tak?

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-13, 11:29

Jedna licencja dla jednego ucznia i wtedy uczeń oprócz pracy w szkole może pracować w domu. Tak jak pisałem wcześniej wysyła swój dokument do oceny, a nauczyciel przy pomocy modułu komentowania, ocenia i komentuje poszczególne fragmenty dokumentu. Dodatkowo w części komentowania, możemy dodać moduł który będzie robił weryfikacje, pod kątem treści, wprowadzonych danych itp.

Skąd wsiąść kasę?? możliwości sfinansowania jest kilka, ale pisanie o tym na forum mija się z celem. vuem jeśli chcesz wiedzieć skąd ma być kasa, to lepiej zadaj sobie pytanie a skąd może być i jeśli w twojej odpowiedzi będzie kilka instytucji i kilka podmiotów gospodarczych to uzyskasz odpowiedź

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-13, 12:27

może dodam jeszcze że w przypadku szkoły koszt oprogramowania byłby o wiele niższy, jest to zamówienie grupowe i wymaga specjalnego potraktowania

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: vuem » 2011-06-13, 14:18

Ale i tak koszt nie zejdzie poniżej pewnie 120 złotych, więc szkoła musiałaby wyłożyć minimum 2500.

Mało realne, pewnie zachęci do poszukania darmowego oprogramowania.

kwiateq0007 pisze:Skąd wsiąść kasę?? możliwości sfinansowania jest kilka, ale pisanie o tym na forum mija się z celem. vuem jeśli chcesz wiedzieć skąd ma być kasa, to lepiej zadaj sobie pytanie a skąd może być i jeśli w twojej odpowiedzi będzie kilka instytucji i kilka podmiotów gospodarczych to uzyskasz odpowiedź


Mija się z celem, bo to oczywiste skąd kasa do szkoły może popłynąć. Tyle, że oprogramowanie przydatne na zajęciach z PP nie jest jedyną, a i często nie najważniejszą potrzebą.

Chcecie jako firma w ramach promocji sponsorować powiedzmy tak 2/3 kosztów...to mogę podpowiedzieć koleżance, by wzięła was pod uwagę.

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-13, 15:16

vuem pisze:Ale i tak koszt nie zejdzie poniżej pewnie 120 złotych, więc szkoła musiałaby wyłożyć minimum 2500.
Mało realne, pewnie zachęci do poszukania darmowego oprogramowania.

Przy zakupie hurtowym cena będzie zdecydowanie niższa, o wiele niższa.
vuem pisze:Mija się z celem, bo to oczywiste skąd kasa do szkoły może popłynąć. Tyle, że oprogramowanie przydatne na zajęciach z PP nie jest jedyną, a i często nie najważniejszą potrzebą.
Chcecie jako firma w ramach promocji sponsorować powiedzmy tak 2/3 kosztów...to mogę podpowiedzieć koleżance, by wzięła was pod uwagę.
Nie wiem o jakiej promocji piszesz?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: malgala » 2011-06-13, 17:44

kwiateq0007 pisze:Skąd wsiąść kasę?? możliwości sfinansowania jest kilka

Wsiąść na statek, wziąć ster w ręce i kasa sama popłynie :mrgreen:

Gratuluję optymizmu.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: renati23 » 2011-06-13, 18:30

kwiateq0007 pisze:Skąd wsiąść kasę?? możliwości sfinansowania jest kilka,

ja mam w szkole problem z wysępieniem flamastrów i arkuszy papieru, z kserowanie materiałów a ty mi tu wyjeżdżasz że kasa to nie problem :roll: :roll: :roll: zejdź na ziemie :lol: :lol: :lol: w szkole jest wiele przedmiotów, a przedsiębiorczość nie należy do tych preferowanych przez dyrekcje :mrgreen:

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: vuem » 2011-06-13, 18:44

kwiateq0007 pisze:Przy zakupie hurtowym cena będzie zdecydowanie niższa, o wiele niższa.


Dwie dychy?

kwiateq0007 pisze:Nie wiem o jakiej promocji piszesz?


Hipotetycznej.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”